Bovija pēdējā fotogrāfija un vēstījums faniem

Pievienot komentāru
Bovija pēdējā fotogrāfija un vēstījums faniem
youtube screenshot

Fotogrāfa Džimmija Kinga uzņemtā Deivida Bovija pēdējā fotogrāfija tapusi mūziķa 69. dzimšanas dienā – tikai divas dienas pirms leģendārā dziedātāja nāves.

Deivids Bovijs nomira šā gada 10. janvārī, bet 8. janvārī – viņa dzimšanas dienā – klajā nāca Bovija jaunākais un pēdējais albums Blackstar, kas tiek uzskatīts par mūziķa atvadu dāvanu viņa mūzikas cienītājiem un pasaulei.

Fotogrāfijā redzams Bovija albuma dizaina centrālais elements – melnā zvaigzne.

Starp citu, sākotnēji Blackstar albuma vāciņa dizains izpelnījās diezgan lielu kritiku. Fani uzskatīja, ka tas ir pārāk vienkāršs tik talantīgam mūziķim, kāds bija Bovijs. Šis ir arī pirmais albums, uz kura vāciņa nav attēlots pats Bovijs.

Tomēr, papētot albuma vāciņu rūpīgāk, atklājās, ka tas slēpj kādu interesantu niansi – ja vāciņa iekšējo atvērumu pavērš pret gaismu, melnā zvaigzne iemirdzas, pārvēršoties simtiem mirgojošu zvaigznīšu galaktikā. Un tas jau ir Bovija stilā – pārsteigt un atstāt neizdzēšamas pēdas pasaules mūzikas vēsturē.

View post on imgur.com

To, ka Blackstar albumu Bovijs patiešām bija iecerējis kā atvadu dāvanu saviem faniem, savā Facebook ierakstā apstiprinājis arī ilggadējais Bovija producents Tonijs Viskonti: “Viņa nāve ne ar ko neatšķīrās no viņa dzīves – mākslas darbs.”

Deivids Bovijs – Blackstar