”Bildes” aicina uz Jauno dziesminieku koncertu

0 Komentāru
”Bildes” aicina uz Jauno dziesminieku koncertu
Edgars Šubrovskis. Publicitātes foto

Piešķirot pasākumam mierīgākus un atmosfēriskākus muzikālos toņus, arī šogad mūzikas un mākslas festivāla ”Bildes” akustisko priekšnesumu programmu papildinās publikas atsaucību iemantojušais Jauno dziesminieku koncerts, kas būs klausāms Rīgas Kongresu nama Jaunajā zālē 22. oktobrī plkst. 19.00, informē ”Bilžu birojs”.

Šogad festivāls klausītājiem turpinās piedāvāt pirms trim gadiem aizsākto Jauno dziesminieku koncertu, cerot laika gaitā to nostiprināt kā neatņemamu ”Bilžu” koncertu sastāvdaļu un tradīciju. Muzikālā ziņā to varētu raksturot kā Folkkoncerta turpinājumu, kam raksturīgas īpaši emocionālas un akustiskā manierē ieturētas dziesmas.

Kaut arī pirms gada uzstājusies jau ”Bilžu” veterānu koncertā, papildinot ģitārista Aivara Hermaņa un multiinstrumentālista Raimonda Macata priekšnesumu, šogad festivālā pirmoreiz sevi individuāli pieteiks jaunā un daudzsološā dziedātāja Ilze Fārte. ”Agrāk es ”Bildes” apmeklēju kā klausītāja, tādējādi vienuviet iepazīstot kuplu skaitu interesantu mūziķu, kuru daiļrade tagad man ir īpaši iecienīta. Tā kā nu jau gadu pati rakstu dziesmas, gluži dabiski radās sajūta, ka arī es gribētu pilnvērtīgi izbaudīt festivāla atmosfēru un tajā piedalīties,” stāsta I. Fārte.

Arī šogad dziedātāja uzstāsies kopā ar R. Macatu un A. Hermani, tiesa, nu izpildot jaunās mākslinieces dziesmas. Taujāts par muzikālo saspēli gan pērn, gan tagad, R. Macats īpaši izceļ I. Fārtes precīzo ģitārspēli un neparasto dziedāšanas manieri, kurā jaušamas ”blūziskas” domāšanas nianses.

Savukārt dziedātājs Edgars Šubrovskis (”Bildēs” kopš 2003. gada), kura muzikālā darbība saistāma ar apvienībām ”Hospitāļu iela”, ”Gaujarts” un ”Manta”, šogad pirmoreiz festivālā uzstāsies kā jaunais dziesminieks, veidojot duetu ar dziedātāju un flautisti Sniedzi Prauliņu. Kaut arī mākslinieks ik pa brīdim dažādos pasākumos muzicē individuāli, viņš atzīst, ka ”Bilžu” pieredze ikreiz ir īpašs notikums: ”Šis festivāls, kā viena no senākajām un vērienīgākajām Latvijas populārās mūzikas norisēm, piešķir dalībniekiem ļoti lielu atbildību – veidot tāda līmeņa priekšnesumu, kas līdzvērtīgs jau teju 30 gadus pastāvošām tradīcijām un kvalitātei.” Jāpiebilst, ka E. Šubrovskis būs dzirdams arī Jauno grupu un ”Bilžu” veterānu kopprojektu koncertā 30. oktobrī, muzicējot kopā ar apvienību ”DJ Krankenwagen”.

Jauno dziesminieku koncertā uzstāsies arī Laura Bicāne, Imants Daksis, Liene Dravniece, El Mars, Mikus Frišfelds, Goran Gora, Māra Upmane-Holšteine, Kārlis Kazāks, Mārtiņš Križevics, Inese Mūrniece, Diāna Sus, Jānis Uplejs, Lauris Valters un Gatis Zotovs. Koncertu vadīs Kārlis Kazāks.

Ar visu festivāla ”Bildes 2014” koncertu programmu iespējams iepazīties festivāla mājaslapā bildes.lv.

Biļetes – t/c ”Spice” informācijas centrā, Rīgas Kongresu namā, ”Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

0 Komentāru