Bijušie ”ārzemnieki” izdod Ziemassvētku dziesmu

Komentāri

Grupas Aarzemnieki, kas darbību pārtrauca pēc dalības Eirovīzijas dziesmu konkursā, dalībnieki Jorans Šteinhauers un Guntis Veilands nodibinājuši radoši muzikālu projektu Ziemassvēt(nie)ki.

”Gads ir balts no abiem galiem un pa vidu zaļš”. Ja ar vārdu ”balts” saprotam aizraujošs un notikumiem bagāts, tad šis teiciens visprecīzāk raksturo mūziķu Jorana Šteinhauera un Gunta Veilanda radošo gadu. Tas aizsākās ar projekta Aarzemnieki plašajām aktivitātēm, un šobrīd, kad gads tuvojas noslēgumam, mūziķi visbiežāk sastopami plašā domubiedru pulkā, ar kuru kopā šobrīd tiek realizēts radoši muzikāls projekts Ziemassvēt(nie)ki.

”Viss aizsākās ar manu un Jorana ideju izveidot gada skaistākajam laikam – Ziemassvētkiem un gada nogalei – īpašu programmu. Turpmākie notikumi attīstījās Ziemassvētkiem tik ļoti piestāvoši – aizbraucām uz Liepāju pie draugiem, uzrunājām citus cilvēkus, aicinājām līdzdarboties, izveidojām radošas darbnīcas, un drīz vien šajā projektā iesaistījās arvien vairāk dažādu cilvēku, ar kuriem kopā gan strādājām, gan jautri pavadījām laiku. Rezultātā tagad varam priecēt pasauli ar mūsu kopēji radītām jaunajām dziesmām un koncertiem. Esam nofilmējuši šo dziesmu videoversijas un ar tām pavisam drīz iepazīstināsim pasauli,” stāsta viens no projekta izveidotājiem, mūziķis Guntis Veilands.

Abi mūziķi visvairāk priecājas par to, ka izdevies pats galvenais projekta mērķis – iesaistīt un apvienot kopā dažādus cilvēkus. Tie katrs kopējai idejai dod savu īpašu pienesumu, tādējādi šis process noteikti ir tik ļoti atbilstošs Ziemassvētku laikam, kura skaistums izkristalizējas kopējā sirsnībā, mijiedarbībā, kopā radot un kopā priecājoties par paveikto.

”Jā, mēs visi kopā rakstījām dziesmas, to tekstus, gatavojām svētku rotājumus, meklējām tērpus, cepām raušus un piparkūkas. Viss notiek pa īstam – gluži kā skaistā pasakā par Ziemassvētkiem,” par notiekušo priecājas Jorans Šteinhauers.

Šodien klausītāju vērtējumam nodotas visas četras Ziemassvēt(nie)ku dziesmas, viena no tām arī videoversijā – Ziemassvētku briedis. Gan šīs dziesmas skanējumā, gan tās video var sadzirdēt un saredzēt mūsu projekta galveno varoni – īstu prieku. Tādu prieku, kurš rodas, gaidot un radot svētkus, kopēji satiekoties un sadraudzējoties dažādiem ļaudīm. Dziesmas stāsts ir par kādu brīnumainu briedi, kuram izdodas neapsnigt, sniegot pat visbiezākajam sniegam. Kā viņam tas īsti izdodas, joprojām nezina paši Ziemassvēt(nie)ki.

Pārējo dziesmu videoversijas dienassgaismu ieraudzīs pavisam drīz.

Ziemassvēt(nie)ku darbiem un nedarbiem, radošajiem notikumiem un citiem viņu stāstiem var sekot līdz interneta dienasgrāmatā ziemassvetnieki.mozello.lv

Lasi vēl