Bērni izraudzījušies labākās filmas

Komentāri
Bērni izraudzījušies labākās filmas
Publicitātes foto

Izskanot 1. Rīgas Starptautiskajam kino festivālam (Riga IFF), bērnu un jauniešu žūrija nosaukusi labākos no Ziemeļvalstu filmu programmā iekļautajiem kinodarbiem, informē fesivāla pārstāvis Kaspars Beķeris.

Kā ziņots, Riga IFF ietvaros tika izrādīta vērienīga bērnu un jauniešu filmu programma no Igaunijas un Ziemeļvalstīm, apkopojot reģiona nesenākos kinodarbus – spēles un animācijas filmas. Vairāk nekā desmit filmu programmas vērtēšanā tika iesaistītas bērnu un jauniešu žūrijas – katra izvērtēja un izvēlējās labākos kinodarbus savā vecuma grupā. Festivāla veidotāji ir pārliecināti, ka skatītāju novērtējums ir filmai visvērtīgākā balva un cer, ka Latvijas jauno kinoekspertu lēmums palīdzēs izvirzītajām filmām turpmākajā festivālu apritē.

Jauniešu žūrija piecu dalībnieku sastāvā par programmas labāko kinodarbu diskusijas laikā atzina Dānijas, Zviedrijas, Jaunzēlandes un Vācijas kopražojumā tapušo Daniela Josefa Borgmana režisēto lenti Ziloņa smagumā (The Weight of Elephants). Tā ir stāsts par desmitgadīgo Adrianu, kurš distancējas no reālās dzīves, iztēlojoties, ka viņš ir zemūdens valstības karalis. Žūrijas biedri – vidēji 13 gadus veci bērni – uzteica gan filmas stāstu, gan tehnisko izpildījumu, novērtējot filmu gan kā intriģējošu, gan meistarīgi izveidotu.

Atzinīgas atsauksmes un otras favorītes statusu izpelnījās somu filma, Ulrikas Bengtas veidotā vēsturiskā drāma Māceklis (The Disciple) – stāsts par 13 gadus veco Karlu, kurš tiek atstāts pie izoletā salā esošas bākas durvīm. Filma pērn tika izvirzīta Oskara nominācijai labākās filmas kategorijā.

Jauniešu žūrijas pozitīvākie lēmumi tika lemti par labu spēcīgām autordrāmām, tostarp zīmīgā zviedru režisora Lūkasa Modisona jaunākajai lentei Mēs esam labākās! (We are the best!) – kinodarbiem, kurus jāatklāj un kuri atšķiras no ierastajā kino repertuārā piedāvātajām filmām.

Bērnu žūrija, kuru veidoja deviņi dalībnieki vecumā līdz 11 gadiem, par labāko bērnu programmas filmu atzina Zviedrijas un Dānijas kopražojumā tapušo animācijas filmu Trusēna brauciens pie spalvu karaļa, kuras režisors Esbens Tofts Jakobsens bija arī viens no Riga IFF viesiem un 7. decembrī pēc filmas seansa tikās ar skatītājiem. Trusēna brauciens pie spalvu karaļa vēsta par mazu zaķēnu Johanu, kurš grib atgūt savu māmiņu.

Jauno kinoekspertu favorītes bija arī igauņu un dāņu piedzīvojumu filmas Mazie izmeklētāji un Baltās dāmas noslēpums un Skrējiens pēc putniem.

Lasi vēl