Evita Bandere

Autors: Evita Bandere

Komentāri
Beidzot pieaudzis. Miks Dukurs intervijā par dēla piedzimšanu un iesildīšanos pirms kāda jauna starta
Foto no Mika privārā arhīva

Mūziķis Miks Dukurs pērnpavasar kļuva par tēvu. Ģimenes pieaugums būtiski ietekmējis arī viņa radošās gaitas. ”Esmu gatavs jaunam startam,” viņš šodien akcentē intervijā portālam Skaties.lv. Dalība “Eirovīzijas” atlasē bijusi tikai kā iesildīšanās.

Mūziķa Mika Dukura ”Eirovīzijas” atlasei pieteiktā dziesma ”Spiritual Priest” mūzikas kritiķu un fanu vērtējumā ir atzīta par labāko, ko viņš līdz šim paveicis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sarunā ar Skaties.lv skatuves mākslinieks atklāj, ka dziesmas iedvesmu smēlies cilvēkos, vērojot ikdienu un nonākot pie secinājuma, ka, visi, kopā darot lietas patiesi un no sirds, varam mainīt pasauli un iedvesmot arī citus. ”Un, ja mēs tā darām visi kopā, tas veido labāku kopbildi.

Daudzi domā, ka dziesmas saturs ir reliģisks. Bet ar reliģiju ir mazāks sakars, vairāk tā saistās ar pašiedvesmu un to, ka ticība sākas katrā pašā,” stāsta mūziķis.

Dukurs iepriekš uzsvēris, ka ”Spiritual Priest” viņam ir ļoti personīgs stāsts, varbūt pat pārāk, jo iezīmē ļoti lielas pārmaiņas mūziķa privātajā dzīvē.

”Dēla piedzimšanas brīnums manī atstāja ļoti paliekošas pēdas. Man ir lielas sajūtas un baigais prieks tieši par to brīdi.

Arī visiem tēviem iesaku būt klāt bērna dzimšanas brīdī. Tas ir ļoti liels notikums. Es nezinu, vai uz šīs zemes ir lielāks notikums, ko var piedzīvot,” norāda 28 gadus vecais skatuves mākslinieks.

Foto no Mika Dukura privātā arhīva

Ja iepriekš Miks bijis vairāk izklaidīgs, tad dēla Frenklina ienākšana dzīvē viņā raisījusi ļoti daudz pārdomu par to, kā vajadzētu dzīvot un cik dzīvība ir liels brīnums, un to vajag novērtēt. Pats beidzot jūtoties pieaudzis.

”Līdz šim varbūt lietas darīju ļoti nepārliecinoši un sevi meklēju, bet līdz ar dēla piedzimšanu sapratu, ka vairs neesmu viens, ir kāds, par ko jārūpējas. Tu vairs nevari darīt pavirši, pret visu jāattiecas ar daudz lielāku vērību,” norāda Miks.

Martā Mika un sievas Lauras pirmdzimtais svinēs pirmo dzimšanas dienu, un notikumam par godu tētis jau ierakstījis dziesmu ”Father and Son”, kuram top arī videoklips, kurā būs atspoguļots abu kopā pavadītais gads.

Miks un Laura laulībā dzīvo piekto gadu. Kā laimīgas kopdzīves pamatu mūziķis akcentē spēju runāt: ”Svarīgi ir sajūtas pārrunāt, nevis katrs nolien savā stūrī un kaut ko domā viens par otru, tad viss krājas un kādā brīdī vairs nav labi. No savas puses iesaku laulātajiem vairāk sarunāties.

Mēs sarunās pārklājam visas tēmas, un mums nav noslēpumu. Noteikti arī savam dēlam mēģināšu to nodot – ir jābūt atklātākam, tad ir daudz vieglāk,” pārliecināts Dukurs.

Lai arī Mika Dukura cīņa par ceļazīmi uz ”Eirovīzijas” starptautisko konkursu maijā Ukrainā noslēgusies, mūziķim radošā dzīve tikai tagad sāk uzņemt apgriezienus. Šonedēļ pie klausītājiem nonāca dziesma ”Šodien jāuzvar”, kas ir pirmais kopdarbs ar hiphoperi Reiku. Bet marta beigās mūziķis dosies ”Spiritual Priest” Latvijas koncerttūrē.

Foto: Miks Dukurs uz “Eirovīzijas” atlases skatuves

”Īstenībā caur šo konkursu galvenais bija ne tik daudz uzvarēt kā sevi labi parādīt, atspoguļot pārmaiņas, kas iezīmē jaunu sākumu. Tas, ka šī dziesma iemantoja tik lielu uzmanību un mēs tikām pusfinālā, man radīja papildu prieku,” norāda mūziķis.

“Spiritual Priest” koncerttūres datumi un vietas

  • 18.03. “Baboon Bar”, Tukums
  • 08.04. “Vecais Vikings”, Liepāja
  • 14.04. “Hauze”, Ogre
  • 15.04. “Naktsklubs Luiize”, Jēkabpils
  • 21.04. “Jelgavas krekli”, Jelgava
  • 29.04. “Fonoklubs”, Cēsis
  • 13.05. Rockcafe, Rīga.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl