Beidzot arī Jūrmalai sava repa zvaigzne – Stīvens jeb #Y#B

27 komentāri
Beidzot arī Jūrmalai sava repa zvaigzne – Stīvens jeb #Y#B
Privātais arhīvs

Jaunais reperis #Y#B, īstajā vārdā Stīvens Lisovs, no Jūrmalas ir vienīgais no vasaras lielāko hiphopa un repa rīmju cīņu ”Summer Rap Battle” dalībniekiem, kurš uzstājies svešvalodā. Arī pusfinālam jūrmalnieks gatavo ko īpašu. ”Varbūt uzstāšos divās vai pat trijās valodās – latviešu, krievu un angļu,” portālam Skaties.lv atklāj jaunais mūziķis.

Stīvens audzis ģimenē, kur savā starpā sarunājas krieviski, bet puisis sevi sauc par latvieti. Viņš uzsver, ka latviešu valodai viņa dzīvē ir ļoti liela nozīme.

”Pats vairāk sarunājos latviešu valodā, cenšos iemācīties ko jaunu, apgūt lielāku vārdu krājumu. Ir plānots latviešu valodu ”ielikt” arī mūzikā,” stāsta jaunietis.

Stīvens, kurš vairāk nodarbojos ar krievu repu, nenoliedz, ka uzstāties rīmju cīņās krievu valodā bijis risks, bet viņš neslēpj prieku, ka izdevies izcīnīt vietu ”Summer Rap Battle” pusfinālā.

Turklāt šis bijis repera, kurš pirmos soļus hophopā spēris pirms diviem gadiem, pirmais mēģinājums batlot. Līdz šim Stīvens skatuvi iepazinis caur koncertiem Jūrmalā, kur viņš ir dzimis un audzis.

Foto: reperis #Y#B, īstajā vārdā Stīvens Lisovs

”Tā ir mana pilsēta, kur es uzaugu. Tur arī sāku savas repa gaitas. Tagad es mēģinu doties plašāk,” stāsta reperis.

Rīmju cīņu atlasēs viena no tēmām, par ko jaunajiem mūziķiem bija uzdevums izpausties, bija ”Vēlēšanas”.

”Katrs tēmu saprata, kā viņš gribēja. ”Vēlēšanās” krieviski var tulkot arī kā ”želaņije”. Ar ”vēlēšanām” tu vari arī kaut ko pateikt par deputātu. Es izteicu savas vēlēšanās,” stāsta jūrmalnieks.

Jaunais reperis ir pārliecināts, ka gatavojoties rīmju cīņām vissarežģītākais ir tikt galā ar lampu drudzi: ”Ja ir kas sakāms, ja tev ir laba galva un tev ir pārliecība, ka būsi pārāks par savu pretinieku, tad, lai labi sagatavoties, laiku var atrast. Tekstu var uzrakstīt vienā dienā un nākamajā dienā visu iemācīties no galvas. Gatavojoties priekšnesumam, visvairāk esmu saskāries ar to, ka ir liels uztraukums, jo ir bijusi liela pauze pēc koncertiem.”

Video: #Y#B viena no jaunākajām dziesmām

Jau ziņots, ka ”Summer Rap Battle” pusfināls notiks piektdien, 16. jūnijā, bārā ”Paldies Latiņam”, Grēcinieku ielā 11 A, Rīgā. Pusfinālā jaunie reperi un hiphoperi sacentīsies šādos pāros: Teilors pret Danti, Krisīts pret Jenss De Walka, #Y#B pret Andžu un Ķirurgs pret Bergu.

Foto: #Y#B un jaunie reperi rīmju cīņu pirmajā pasākumā

Foto: rīmju cīņu otrais pasākums

27 komentāri