15 komentāri
Bagātnieku ņirgāšanās, nervu sabrukums un ēšanas traucējumi: jaunās hiphopa meitenes MC Kat skarbais stāsts
Privātais arhīvs

Latvijas hiphopā nupat sevi skaļi pieteikusi Katrina Brandall jeb MC Kat. Savā pirmajā video repere vicina smēķi un ”Hektora” pudeli, taču aiz šīs bravūrīgās ārienes slēpjas emocionāls stāsts. Kā sarunā ar Skaties.lv atklāj Katrina, muzicēšana ir veids, kā viņa iezīmē jaunu dzīves sākumu pēc gadiem ilgas mocīšanās ar depresiju, ēšanas traucējumiem un pašnovērtējuma problēmām.

Katrinas skandalozo debijas video skaties te!

“Mūzika ir veids, kā es tiku ārā no depresijas. Daudzi, kuri skatās manu video, pat nevar iedomāties, ka sešus mēnešus atpakaļ es piedzīvoju šausmīgu nervu sabrukumu,” sarunā ar Skaties.lv savu stāstu uzsāk MC Kat.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņa uzsver, ka vēlas dalīties šajā pieredzē, apzinoties, ka ārējais izskats un kompleksi par to ir tēma, kas mūžam aktuāla. Katrina tam visam izgājusi cauri un spriež, ka viņas stāsts kādam varētu palīdzēt. Viņas depresijas stāsts sācies skolas laikā.

Katrina

Katrina

“Mācījos Franču licejā. Tā ir skola, kurā liela daļa bērnu ir bagātu vecāku atvases – tādi, kas nesaprot, kā kādai ģimenei var nebūt līdzekļu.

Skolā man gadiem ”piekasījās” par zobiem. Atceros, ka katru 1. septembri, atgriežoties skolā, bija viens puisis, kurš uzreiz steidza jautāt: nu, zobus beidzot sataisīji? Un tā, katru gadu.

Manai ģimenei nebija tādu līdzekļu, kas bagātnieku bērniem nebija saprotams, un viņi mani izsmēja,” skarbo skolas laiku pieredzi atklāj Katrina.

Meitene iedzīta kompleksos un baidījusies smaidīt, lai tikai neviens neredzētu viņas it kā neglītos zobus. Pēc skolas Katrina devās uz Angliju, kur sastapās ar pavisam citu attieksmi.

“Iepazinos ar tiešām simpātisku angļu puisi. Un viņš man teica: tev ir tik skaists smaids! Visas meitenes ir vienādas, tu esi citādāka.

Sāku domāt – bet varbūt tiešām? Vai man visu dzīvi jākautrējas smaidīt?” atceras jaunā dziedātāja. Taču īstās grūtības bijušas vēl priekšā.

“Dzīvojot Anglijā, strādāju ar bērniem ar attīstības un kustību traucējumiem. Tas ir emocionāli smags darbs, atzīšos – mani tas nospieda.

Dzīvoju rajonā, kurā bija skaistas mājas, bet turpat ap stūri – nabadzīgs rajons, kur mita heroīna atkarīgie. Ik dienas gāju garām ubadzei, kura allaž smaidīja, vēlēja man skaistu dienu.

Sirds sāpēja par to, ka nevarēju viņai palīdzēt. Centos nest viņai ēdienu, gatavoju vairāk, lai varu pacienāt arī viņu. Taču acīmredzamā dzīves līmeņu atšķirība sāpēja, apzinājos, ka neko nespēju mainīt. Mani tas viss nospieda, ilgstoši sāka sāpēt galva,” atceras māksliniece.

Viņa aizgājusi pie vietējā ārsta, kurš diagnosticējis depresiju.  Meitene vien pasmējusies – kāda vēl depresija?

“Tādā stāvoklī nodzīvoju trīs gadus. Atbraucu atpakaļ uz Latviju, un ārsts šeit teica to pašu – man jau ilgstoši esot depresija,” tā Katrina.

Foto: Katrina depresijas laikos

Pagājušā gada pavasarī gadiem slāpētās emocijas eksplodējušas. “Man bija šausmīgs nervu sabrukums.

Katrina

Sēdēju istabā, un man pēkšņi bija bail no visa. Bija bailes iziet no istabas padzerties. Un, jā, ēšanas traucējumi. Anglijā, slāpējot emocijas, depresijas laikā bija posms, kad tikai ēdu, pieņēmos svarā līdz 90 kilogramiem.

Te, Latvijā, uznāca pretējais – nespēju vairs ieēst vispār,” stāsta hiphopa māksliniece.

Viņa sapratusi, ka tā sevi mocīt nedrīkst un izlēmusi reizi par visām reizēm beidzot meklēt reālu palīdzību. Vairākas nedēļas Katrina pavadījusi klīnikā Dzintaros. Tur meitene sākusi arī radīt mūziku, saprotot, ka tas var būt viens no veidiem, kā tikt galā ar gadu gaitā sakrātajām emocijām.

“Manuprāt, liela problēma ir tā, ka par depresiju jau daudz nerunā kā par slimību. Ir stereotips, ka depresija ir vienkārši paša cilvēka slinkums. Tāpēc es vēlos par to runāt, jo pati esmu izgājusi tam cauri un zinu, kāda ir sajūta,” tā Katrina.

Viņa vairs nekautrējas arī par savu izskatu. “Nebaidos no sevis, nebaidos izskatīties stulbi, mani vairs nesatrauc, ko citi padomā. Komentāros jau redzu, ka cilvēki saka – es klipā esmu resna.

Bet viņi jau nezina to stāstu, ko zinu es. Nezina, ka pirms sešiem mēnešiem ēšanas traucējumu dēļ svēru 90 kilogramus, vairāk nekā mana omīte. Es redzu sevi nevis resnu, bet par 20 kilogramiem vieglāku kā sešus mēnešus atpakaļ,” smejas jaunā hiphopa meitene.

Tagad, piesakot sevi uz Latvijas šovbiznesa skatuves, viņa vairs nebaidās. Katrina zina, ka būs negatīvi komentāri par viņas izskatu, būs anonīma izsmiešana, bet viņa ir to visu pārdzīvojusi, un tas vairs nebiedē.

“Ja cilvēks atļauj sev būt publikas priekšā, ir jāaizmirst par kompleksiem. Tas viss bija vienkārši jāpārdzīvo, lai sāktu sevi cienīt.

Izklausās vienkārši, bet tā tas arī ir – viss notiek, kad pats sāc sevi cienīt. Kad tu piecelies un sāc staigāt, tu, pirmkārt, zaudē svaru, otrkārt, sāc apzināties, ka būt cilvēkam – tas taču ir tik skaisti,” arī citus, kuri jūt grūtsirdību, iedvesmot var MC Kat.

VIDEO

Foto

TOP komentāri

 • hah
 • Dace
  +8 +8 0

  Dace

  Forša meitene, paldies par atklātību! Lai tālāk viss izdodas un vari parādīt visiem tiem lielajiem smējējiem!
 • Elīza
  +7 +6 -1

  Elīza

  Man kā franču liceja absolventei jāsaka, ka vaina nav skolā vai tajā no cik turīgas ģimenes nāk bērns. Vaina ir vecākos, kuri ir izaudzinājuši šos bērnus un ko tajos ielikuši, cietsirdība un ņirgāšanās ir klātesoša katrā skolā.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl