Ar vērienu sācies Rīgas Starptautiskais kino festivāls

Komentāri
Ar vērienu sācies Rīgas Starptautiskais kino festivāls
Rīgas Starptautiskā kino festivāla atklāšanas pasākums kinoteātrī "Splendid Palace". (Foto: Ieva Čīka, LETA)

Pulcējot kino jomas profesionāļus un Eiropas kino cienītājus, otrdienas vakarā ar Latvijas dokumentālo filmu meistara Herca Franka pirms vairāk nekā 10 gadiem iesākto filmu Baiļu robeža tika atklāts Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF), kas ilgs līdz 12. decembrim, kinoteātros Splendid Palace, K.Suns un Kino Citadele piedāvājot noskatīties 178 filmas.

Uz Herca Franka iesāktās filmas pirmizrādi Rīgas Starptautiskajā kino festivāla atklāšanā bija ieradušies arī filmas veidotāji – Latvijas puses producents no Ego Media Guntis Trekteris un Krievijas puses producents, kinodokumentālists Vitālijs Manskis kopā ar filmas līdzrežisori Mariju Kravčenko.

Filmas līdzrežisore Marija Kravčenko, kura filmu pabeigusi jau pēc pasaulslavenā kinomeistara nāves, savā uzrunā skatītājiem teica, ka šis viņai ir ļoti īpašs brīdis. ”Filmas komanda un pats Hercs Franks vēl ilgu laiku līdz galam nespēja noticēt, ka šī filma īstenosies, taču vienlaikus arī ļoti gribēja to pabeigt.” Filmas Baiļu robeža režisore par filmas centrālo domu vēsta paša Herca Franka vārdiem – ”Dzīve ir neparedzama, tā vienmēr pārsteidz.”

Filmas Baiļu robeža filmēšanas grupai līdzrežisore Marija Kravčenko pievienojās 2010. gadā pēc paša Franka lūguma. Hercam Frankam neizdevās pašam pabeigt darbu pie filmas – 2013. gada 3. martā viņš aizgāja mūžībā.

Atklāšanas uzrunā Riga IFF direktore Sonora Broka pieminēja: ”Ir ļoti simboliski, ka Rīgas Starptautiskā kino festivāla un Lielā Kristapa atklāšanas filma ir tieši šī. Tās autors Hercs Franks bija pasaulē atzīts un zināms režisors, tajā pašā laikā Baiļu robežu var saukt arī par Latvijas filmu. Var apgalvot, ka tā vienlaicīgi ir Rīgas Starptautiskā kino festivāla un Lielā Kristapa filma.”

Rīgas Starptautiskais kino festivāls no 2. līdz 12. decembrim izrādīs kopā 176 filmas – to skaitā būs gan aktuālākās Eiropas filmas, gan Eiropas filmu retrospektīva, gan arī nacionālā filmu festivāla Lielais Kristaps nominēto filmu un Panorāmas skates, Ziemeļeiropas bērnu un jauniešu filmu programma, Krievijas dokumentālo filmu festivāla programma Artdocfest/Riga, Rīgas Kino muzeja programma Kino 1914, filmu festivāla 2ANNAS īpaši Riga IFF sarūpētas filmu programmas un scenāristiem veltīts nozares pasākums, kā arī Nacionālā Kino centra sagatavota plaša festivāla industrijas programma – Riga Meetings Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Eiropas kultūras galvaspilsētas gadā 13. decembrī Rīgā norisināsies Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija, un tas ir rosinājis Latvijas kinoprofesionāļus iespējami daudzveidīgi prezentēt Latvijas kino starptautiskajā vidē.

Līdz 31. janvārim kinoteātra Splendid Palace foajē skatāma Riga IFF goda viesei norvēģu aktrisei un kinorežisorei Līvai Ulmanei veltītā fotoizstāde Līva un Ingmars. Tikšanās ar režisori notiks 12. decembrī plkst. 12.00 kinoteātra Splendid Palace Lielajā zālē.

Riga IFF īpašie notikumi:

3. decembrī plkst. 19:00 kinoteātra Splendid Palace Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos režisora Didža Eglīša filma Vēsā mierā.

5. decembrī plkst. 18:30 kinoteātra Splendid Palace Mazajā zālē – seanss par godu Lielā Kristapa balvas par mūža ieguldījumu saņēmējiem Ivaram Seleckim un Maijai Seleckai. Programmā – filma Nāc lejā, bālais mēnes! (1994).

6. decembrī plkst. 13:00 – 18:40 kinoteātrī Splendid Palace Rīgas Kino muzejs piedāvā programmu Kino 1914. Tiks izrādīts kino, ko skatījās pirms 100 gadiem un tieši tā, kā pirms simt gadiem – ar dzīvo apskaņojumu un bez noteiktiem seansu laikiem.

7. decembrī plkst. 18:30 kinoteātra Splendid Palace Mazajā zālē – pirmizrādi piedzīvos režisora Staņislava Tokolovs filma Mazliet ilgāk.

9. decembrī 19:45 kinoteātrī K.Suns – Arvīdam Krievam 70. Filma Fotogrāfija ar sievieti un mežakuili.

10. decembrī plkst. 17:00 kinoteātra Splendid Palace Lielajā zālē pirmizrādi pidzīvos režisores Veras Glagoļevas filma Divas sievietes (Latvija, Krievija).

Riga IFF programmā ietverti filmu seansi pirms, kuriem notiks tikšanās ar filmu veidotājiem.

Vairāk par Rīgas Starptautiskā kino festivāla programmu meklē mājaslapā rigaiff.lv

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl