ASV, ģimeniskas pasēdēšanas un ugunskurs – seriāla “Viņas melo labāk” zvaigžņu paradumi Līgo svētkos

0 Komentāru
ASV, ģimeniskas pasēdēšanas un ugunskurs – seriāla “Viņas melo labāk” zvaigžņu paradumi Līgo svētkos
Foto: ekrānuzņēmums

Klāt ir gada vasarīgākie svētki – Līgo, kurus gandrīz ikviens no mums dosies pavadīt ārpus pilsētas. Nolēmām apjautāt trīs pašmāju seriālu zvaigznes – Aneti Krasovsku, Andri Buli un Ievu Florenci, kādi paradumi šajā datumā iezīmējušies viņu dzīvēs, kā arī to, ko iesāks šī gada zīmīgajā datumā.

“Man nav tādu īpašu tradīciju, bet līdz šim esmu svinējusi pie vecvecākiem dārza mājā, kur parasti tiek kurināts lielais ugunskurs un dziedātas dziesmas,” par saviem svētku paradumiem portālam Skaties.lv atklāja seriāla “Viņas melo labāk” varones Marijas lomas atveidotāja Anete Krasovska.

“Īpašas sajūtas manī raisa arī īstais saulgriežu laiks, tad parasti jūtu sevī vēlmi būt pie dabas un braukt vērot īstos senlatviešu rituālus!” tā Anete.

Savukārt Dinas lomas spēlmanei Ievai Florencei ir tradīcijas, kuras saglabājušās joprojām.  “Man vismīļākie saulgrieži ir bijuši ar dejām, teātra skeču iestudējumiem, tradīciju kopšanu, dzīvo mūziku. Balli līdz rīta gaismai, peldēšanos un pirti,” gremdējas atmiņās Ieva.

Pagājušo gadu Līgo svētkus Florence sagaidīja Ņujorkā, kur ar latviešiem viņa tikās, lai vienotos kopīgās Jāņu dziesmās.

“Tradīcijas, ko vienmēr daru saulgriežus sagaidot ir – pinu vainagus visai ģimenei. Noteiktu uzpinu kādus 3 ozola vainagus, un skaistus puķu vainagus, magoņu, pujeņu, rudzupuķu, margrietiņu, visu zāļu. Katru gadu pēc sajūtām,” ar saviem paradumiem dalās Ieva, kura šogad paredzējusi gatavot arī sieru.

“Jāatzīst, ka Līgo svētku ļoti nesvinam. Tie parasti ir vienkārši, mierīgi un tuvā ģimenes lokā,” savus tipisko Līgo svētkus apraksta Andris Bulis, kurš seriālā pazīstams kā Māris. Līdzīgi kā Florence, arī Andris pagājušajā gadā ap šo laiku bija Amerikas Savienotajās Valstīs. “Bijām ciemos pie draugiem, un tur arī kārtīgi nosvinējām latviešu stilā ar dziesmām un pašu Ilmāru Dzeni!” atceras Bulis.

Foto: “Viņas melo labāk” piektās sezonas atklāšanas balle

0 Komentāru