Artuss Kaimiņš par Klaunu ģildi: Noņemu cepuri viņu priekšā

Komentāri
Artuss Kaimiņš par Klaunu ģildi: Noņemu cepuri viņu priekšā
Foto: LETA un Flickr

Par vienu no Latvijas centrālajiem notikumiem kļuvusi it kā Latvijas Klaunu ģildes oficiālā vēstule ar pieprasījumu no amata atkāpties kultūras ministres Daces Melbārdes ārštata padomniekam mediju lietās Mārtiņam Kaprānam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Klaunu ģildes viedoklim atklātā vēstulē pievienojies arī aktieris un politiķis Artuss Kaimiņš.

Aktieru profesija un klaunu profesija ir ļoti līdzīgas. Tikai klaunu profesija, manuprāt, ir septiņreiz grūtāka, jo klauna uzdevums ir smīdināt, izklaidēt. Aktierim, ja ir slikts garastāvoklis – viņš to var ielikt savā lomā, un viņa tēls var tajā vakarā uz skatuves būt sliktā omā – skatītājs domās, ka tā tam ir jābūt. Klaunam tā nekad nesanāks, klauns uzkrāsojas, vai citiem vārdiem, uzliek savu klauna masku un iet arēnā un cīnās par publikas atsaucību. Un nav svarīgi, ja pa dienu bija šī klauna aktiera tēva bēres. Jāsmaida un jāiepriecina publika. Jo tā ir nopirkusi biļetes.

Un tagad par lietu.

Klauna profesija ir ļoti, ļoti grūta. Tev ir jāsmaida. Vienmēr. Tev ir jāsmīdina – vienmēr. Jo tu esi klauns. Un klauni, manuprāt, mājās nekad nesmejas. Un veikalā pie kases – tu nekad nezināsi, ka tev aiz muguras stāv klauns, viņam nebūs grima. Viņš vienkārši pirks alu, jo kefīru, šķiet, viņi pērk reti.

Un, ja jau Latvijas Klaunu ģilde lūdz kultūras ministrei atbrīvot no amata ārštata padomnieku Mārtiņu Kaprānu par klauna profesijas prestiža aizskaršanu, tad noņemu cepuri šīs ģildes priekšā. Jo kāds es profesionāls politiķis?! Vēl neesmu. Katra diena man kā jauna – milzīgs informācijas daudzums, kuru cenšos apstrādāt un nelikt saviem 18 000 vēlētājiem par manu iebalsošanu LR Saeimā vilties! Esmu devis zvērestu un to pildu. Es esmu godīgs un šie klauni arī. Tāpēc, Kaprān, pamet Kultūras ministrijas kultūras ministres Melbārdes padomnieka amatu – jo tu taču esi mediju eksperts un tukšums no tevis skan. Klaunus tu necieni. Vēl, protams, Strautmane Mārtiņu var apmācīt par dauna sindromu un tā vārda pielietošanu sabiedriskajā telpā. Paldies klauniem!

Artuss

Foto: Facebook.com

Foto: Facebook.com

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl