Komentāri
Artūrs Bērziņš vietējās slavenības atveidos taro kāršu tēlos
Mākslinieks Artūrs Bērziņš tagad (Facebook/ArtRigaFair)

Viens no provokatīvākajiem Latvijas jaunās paaudzes māksliniekiem Artūrs Bērziņš patlaban nodevies darbiem, gatavojoties izstādei, kurā latvisko taro kāršu tēlos atveidoti gan vēsturiski tēli, gan politiķi un kultūras darbinieki.

Major Arcana jeb trumpju kavu veido 22 taro kārtis, tostarp Burvis, Velns un Saule. Katra no tām raksturo kādu nozīmīgu dzīves aspektu. ”Izstādes konceptā taro kāršu formāts kalpo kā metafrāze par mākslas īpašo “ožu” – spēju uztvert notiekošo procesu apslēpto dabu un iepriekš paredzēt to realitāti, kuras virzienā kustās attīstības vektors,” akcentē mākslinieks Artūrs Bērziņš.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jaunajā darbu sērijā katra kāršu tēla lomā iejutīsies kāda latviešiem svarīga un pazīstama personība. Piemēram, kā ”Priesteris” būs redzams Garlībs Merķelis, taču ”Vientuļnieka” kārtī būs atveidots dzejnieks Knuts Skujenieks.

”Vientuļnieka kārtī attēlotā Knuta Skujenieka liktenis lieliski saskan ar mītiskā Atlanta tēlu, kurš par savu gribu pēc brīvības un atteikšanos pakļauties sistēmai samaksāja augstu cenu – nebrīvi, nošķirtību un pasaules smagumu uz saviem pleciem. Un uz šī rēķina pārējie var turpināt dzīvot savu dzīvi,” norāda mākslinieks. Bērziņš akcentē, ka šis ir ilgtermiņa darbs, izstādes atklāšana plānota 2016. gada pavasarī.

Vientuļnieka kārtī attēlotais Knuts Skujenieks. Foto: Artūrs Bērziņš

Vientuļnieka kārtī attēlotais Knuts Skujenieks. Foto: Artūrs Bērziņš

Šī nav pirmā reize, kad mākslinieks Artūrs Bērziņš savos darbos atveido sabiedrībā zināmas personas. Pērnvasar galerijā Bastejs mākslinieks atklāja darbu ciklu Tautiskais postromantisms, kurā iemūžinātas vienkārši skaistas sievietes, gan slavenas skaistules un citas vietējā mēroga slavenības.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl