Komentāri
Ar koncertu Liepājā sāksies 17.Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls
Festivāla mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais. Foto: Ieva Lūka, LETA

Šovakar ar koncertu Liepājas Sv.Jāzepa Romas katoļu katedrālē sāksies 17.Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls, kas Rīgā, Liepājā un Saldū norisināsies līdz 11.septembrim.

Kā informē Valsts akadēmiskā kora “Latvija” producente Ieva Vītiņa, festivāla atklāšanas koncerta programmā izskanēs Fransisa Pulenka “Gloria” un “Koncerts ērģelēm, stīgām un timpāniem”, Semjuēla Bārbera “Adagio”, kā arī Arvo Perta “Cantus in Memoriam Benjamin Britten”.

Koncertā piedalīsies izcilā latviešu ērģelniece Iveta Apkalna, soprāns Inga Šļubovska, Valsts akadēmiskais koris “Latvija”, Liepājas Simfoniskais orķestris un diriģents Jalčins Adigezalovs no Azerbaidžānas. Šī pati programma būs dzirdama arī Rīgā – 22.augustā plkst.19:00 Rīgas Domā.

26.augustā Rīgas Domā tiks turpināta vēl viena stabila festivāla tradīcija – latviešu komponistu jaundarbu pasaules pirmatskaņojumi. Valsts akadēmiskā kora “Latvija” un kora mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģenta Māra Sirmā interpretācijā izskanēs Kārļa Lāča “Te Deum”, Kaspara Zemīša “Mesas” un Riharda Dubras opusa “My Soul” pasaules pirmatskaņojumi.

Šī gada Starptautiskā garīgās mūzikas festivāla goda viesis būs pasaulslavenais poļu komponists Kšištofs Pendereckis. Penderecka autorkoncerts, komponistam klātesot, norisināsies Rīgas Sv. Pētera baznīcā 30.augustā plkst.19:00. Koncertā izskanēs Penderecka “Missa brevis” un “Te Deum”. Koncertā piedalīsies solisti soprāns Natālija Krēsliņa no Latvijas, mecosoprāns Ksenija Dudņikova no Krievijas, tenors Boriss Stepanovs no Krievijas, bet diriģents būs Aleksandrs Humala no Baltkrievijas.

2. septembrī Saldus Sv. Pētera un Pāvila Romas katoļu baznīcā Valsts akadēmiskais koris “Latvija” un diriģents Sirmais aicinās klausītājus uz latviešu garīgās mūzikas koncertu. Koncertā ieeja būs bez maksas.

11.septembrī Latvijas Universitātes Lielajā aulā izskanēs festivāla noslēguma koncerts. Šoreiz tas būs īpašs veltījums izcilā britu komponista Sera Džona Tavenera piemiņai. Taveners viesojās Garīgās mūzikas festivālā tieši pirms desmit gadiem – 2004.gadā, kad Sv. Pētera baznīcā izskanēja viņa autorkoncerts. Toreiz komponists izteica vēlmi dzirdēt Valsts akadēmiskā kora “Latvija” un Sirmā interpretācijā savu opusu “Erosa Ikona” (“Ikon of Eros”). Šogad izcilais komponists atzīmētu savu 70.jubileju.

Koncertā piedalīsies valsts akadēmiskais koris “Latvija”, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, vijolniece Eva Bindere, bet koncertu diriģēs Sirmais.

Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls, ko rīko valsts akadēmiskais koris “Latvija” un tā mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais, šogad Rīgā, Liepājā un Saldū norisināsies no 21.augusta līdz 11.septembrim.

Biļetes uz festivāla koncertiem pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā un interneta vietnē bilesuparadize.lv.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl