Ar austrumnieciskiem ritmiem pašmāju hiphopā uzmirdz, iespējams, vienīgais reperis no Vecāķiem

4 komentāri
Ar austrumnieciskiem ritmiem pašmāju hiphopā uzmirdz, iespējams, vienīgais reperis no Vecāķiem
Privātais arhīvs

To, ka jaunais reperis Krisīts nav ar pliku roku ņemams, apliecina viņa iekļūšana rīmju cīņu ”Summer Rap Battle” finālā. Šobrīd jaunais censonis cītīgā strādā pie pirmā mazalbuma jeb EP izdošanas.

20 gadus vecais Kristofers Skerškāns, kurš repa aprindās pazīstams ar skatuves vārdu Krisīts, brīvrunu batlu pieredzi uzkrājis, piedaloties ”Ghetto Games” rīkotajā pasākumā Kandavā. Bet jau drīzumā gaidāms viņa pirmais EP, kas top kopā ar aprindās zināmo reperi Pīķi.

Krisīša pirmie teksti tapuši pirms apmēram sešiem gadiem, kad puisis mācījies 8. klasē, bet repošanai nopietnāk pievērsies pēdējā gada laikā.

”Repošana sākās ar frīstailiem klasesbiedru lokā pēc stundām, līdz tas lēnām mani aizvien vairāk ievilka šajā kultūrā un ar laiku sāku to uztvert nopietnāk. Sāku rakstīt tekstus, domāt par dziesmām utt.

Foto: jaunais reperis Krisīts dzīvē un rīmju cīņās

Pirmos soļus hiphopā spēru Iļģuciemā, kur daudzi gan klausījās, gan paši kaut ko repoja vai vismaz mēģināja to darīt. Tajā laikā nedomāju, ka hiphops varētu būt tik liela mana dzīves sastāvdaļa, bet tagad vairs nevaru iedomāties savu dzīvi bez tā.

Savukārt Vecāķi ir vieta, kur radīju savu pirmo dziesmu un mājās ar drauga palīdzību ierīkoju studiju.

Studijā diezgan bieži sadarbojos ar Pīķi. Nesen izlaidām savus pirmos miksteipus un aizsākām ”RZR” (Rīgas Ziemeļu Rajons) kustību. Drīzumā izdosim arī kopīgu EP,” portālam Skaties.lv stāsta Krisīts.

Lasi arī interviju ar Krisīša pretinieku rīmju ciņu finālā Andžu!

Kā iemeslu, kāpēc vispār savulaik sācis nodarboties ar mūziku un repu, jaunais censonis norāda, ka tas ir veids, kā viņš radoši izpaužas, dalās ar savu viedokli un pieredzi. ”Protams, arī prieka pēc, bez tā nekur. Galvenais ir darīt to, kas pašam patīk, manā gadījumā tas ir reps,” teic ”Summer Rap Battle” finālists.

Audio: Krisīša aktuālākā dziesma ”Stereotipu spēle”

”Savās dziesmās runāju par visu, ko vēlos, nelieku sevi rāmjos un neturos pie viena konkrēta stila, patīk dažādība un mūzika ar vērtību,” akcentē Krisīts, kurš, iespējams, ir vienīgais reperis Vecāķos.

”Vecāķos nav savas repa scēnas, vismaz neesmu dzirdējis par kādu reperi no Vecāķiem,” viņš atzīst.

Savam pretiniekam ”Summer Rap Battle” finālā Andžam Krisīts novēl ”veiksmi, labi pavadīt laiku un radīt kaut ko paliekošu”.

Jau ziņots, ka ”Summer Rap Battle” fināls notiks šodien, 30. jūnijā, Vecrīgas bārā ”Paldies Latiņam”. Finālā jaunie hiphoperi un reperi sacentīsies šādos pāros: Andža pret Krisīti un Bergs pret Danti.

Tāpat atgādinām, ka šī ir pēdējā iespēja, lai piedalītos vasaras lielāko rīmju cīņu fanu balsojumā. Lai nobalsotu par savu favorītu, dodies šeit!

Foto: rīmju cīņu pusfināls

4 komentāri