Aprit astoņi gadi kopš Hīta Ledžera aiziešanas

Komentāri
Aprit astoņi gadi kopš Hīta Ledžera aiziešanas
Foto: Reuters/ Scanpix

Šodien, 22. janvārī, aprit astoņi gadi, kopš 28 gadu vecumā pēkšņi mūžībā aizgāja Holivudas aktieris Hīts Ledžers. Liktenis bija lēmis, ka galveno lomu piedzīvojumu filmā Doktora Parnasa iedomu pasaule Ledžera vietā pārņēma trīs citi izcili aktieri.

Austrāliešu aktieris Hīts Ledžers 2008. gada 22. janvārī tika atrasts miris savā īrētajā Ņujorkas dzīvoklī Manhetenā.

Pilsētas tiesu medicīnas eksperta pārstāve Elena Borakove sacīja, ka Ledžers miris dažādu zāļu iedarbību kombinācijas izraisītas spēcīgas intoksikācijas (saindēšanās) rezultātā. Šo zāļu skaitā bijis tāds spēcīgs opioīdais pretsāpju līdzeklis kā Oxycontin (oksikodons), kas, to ilgstoši un nepareizi lietojot, izraisa tādu pašu atkarību kā heroīns, kā arī pret-nemiera zāles Valium (diazepāms) un Xanax (alprozolams).

Ledžera asinīs tika atrastas arī salīdzinoši nekaitīgā pretsāpju līdzekļa ibuprofēna un miega zāļu Restoril (tazepāms) un Unisom (doksilamīns un difenhidramīns) pēdas.

Foto: Ledžers dzīvē un savās labākajās lomās

Ledžers no dzīves aizgāja brīdī, kad noritēja darbs pie režisora Terija Giljama filmas Doktora Parnasa iedomu pasaule (The Imaginarium of Doctor Parnassus). Filmēšana tika pārtraukta. Režisors stāsta: ”Mēs bijām izmisuši. Hīts Ledžers ir miris un ar to nav iespējams samierināties. Es, šķiet, esmu interesantā pozīcijā, jo montējot filmu, es ar viņu strādāju katru dienu un ar viņu viss ir kārtībā, viņš ir teicamā formā, idejas virmo apkārt. Tad visbeidzot mēs nolēmām: ”Labi, sadabūsim trīs citus, kas pārņems to lomu.” Un mums paveicās, jo mums šajā filmā ir maģisks spogulis. Ne katrā filmā ir maģisks spogulis! Tā nu ir iespējams gluži vienkārši pateikt, ka šie citi aktieri ir dažādi Hīta atveidotā tēla aspekti. Un tas strādā. Mēs varējām turpināt…”

Tā vietā, lai savāktu apdrošināšanas naudu un pārtrauktu filmēšanu, kā jau iepriekš viņš bija spiests rīkoties ar izloloto projektu Cilvēks, kurš nogalināja Donu Kihotu, Giljams mēģināja glābt, kas vēl glābjams. Tika veiktas izmaiņas scenārijā un ar draugu – Džonija Depa, Džūdas Lova un Kolina Farela – palīdzību kļuva iespējams pabeigt filmu. Neviens, kas nav iesaistīts filmas veidošanā, nevar pateikt, cik tuva sākotnējai iecerei ir pabeigtā versija, bet Doktora Parnasa iedomu pasaule, kādu to redzam, vismaz ir atvadas no Hīta Ledžera un iespēja redzēt talantīgo aktieri vēl pēdējo reizi darām to, ko viņš mīlēja.

Ledžeru pasaule pazīst arī pēc lomām filmās Spītnieces savaldīšana (10 Things I Hate About You), Patriots (The Patriot), Monstru balle (Monster’s Ball), Bruņinieka stāsts (A Knight’s Tale), Kazanova (Casanova). Par lomu skandalozajā filma Kuprainais kalns (Brokeback Mountain) Ledžers tika nominēts Amerikas kinoakadēmijas balvai Oskars kā labākais aktieris, saņēma Zelta Globusa balvu kā labākais aktieris, kā arī citas prestižas balvas. Viena no viņa pēdējām lomām bija Džokers Betmena sēriju filmā Tumšais bruņinieks (The Dark Knight).

Lasi vēl