Animāciju filmu Zelta Zirgs izrādīs reģionos

0 Komentāru
Animāciju filmu Zelta Zirgs izrādīs reģionos
Publicitātes foto

Projekta Latvijas Filmu maratons ietvaros sākusies animācijas filmas Zelta Zirgs izrādīšana visā Latvijā, informē Filmu studijas RIJA pārstāve Anda Podniece.

Animāciju filma Zelta Zirgs tiks demonstrēta Liepājā, Siguldā, Cēsīs, Krimuldā, Valkā, Ventspilī, Dobelē, Kuldīgā, Rēzeknē, Jēkabpilī un citur Latvijā – kopumā vairāk nekā 40 Latvijas vietās. Pagājušajā nedēļas nogalē filma piedzīvoja pirmizrādi Luksemburgā.

Latvijas Filmu maratons dod iespēju izrādīt filmas Latvijas mazajās pilsētās un novadu pagastos.

Animācijas filmas Zelta Zirgs maratonu reģionos organizē Filmu studija RIJA sadarbībā ar skolām, pašvaldībām un Nacionālo Kino centru.

Katra Latvijas skola var pieteikt savu skolu noskatīties šo filmu savā pagasta kultūras namā vai tuvākās pilsētas kinoteātrī.

Animācijas pilnmetrāžas filma Zelta Zirgs izveidota pēc Raiņa pirms vairāk nekā 100 gadiem sarakstītās lugas Zelta Zirgs motīviem. Cīņa starp labo un ļauno, drosmes, neatlaidības un mīlestības spēks ir universāli, tie ir sastopami daudzu tautu pasakās, tāpēc arī tiem, kas Raiņa lugu nav lasījuši, filma būs ne mazāk aizraujoša un saprotama.

Filmas režisors ir Reinis Kalnaellis. Līdz šim viņš režisējis animācijas īsfilmas Kad āboli ripo un Joka pēc alfabēts.

0 Komentāru