Amerikāņu snaiperis piepušķojis savus nopelnus

Pievienot komentāru
Amerikāņu snaiperis piepušķojis savus nopelnus
Foto no Krisa Kaila piemiņas lapa survivalstraps.com

Interneta žurnāla The Intercept rakstā apgalvots, ka Kriss Kails (Chris Kyle) autobiogrāfiskajā bestsellerā Amerikāņu snaiperis pārspīlējis savus patiesos militāros nopelnus.

Slavenais ASV bruņoto spēku specdienesta kareivis, kura dzīvību 2013. gadā traģiski izdzēsa kāds garīgi nelīdzsvarots bijušais jūras kājnieks, savā autobiogrāfijā raksta, ka par varonību, dienējot karā Irākā, ticis apbalvots ar divām Sudraba zvaigznes medaļām un piecām Bronzas zvaigznes medaļām. Tomēr dokumenti, kas nonākuši interneta žurnāla The Intercept rīcībā, liecina, ka snaiperis saņēmis vienu Sudraba zvaigzni un trīs Bronzas zvaigznes.

Saskaņā ar raksta autora un Vjetnamas kara veterāna Daga Sterna sacīto, Sudraba zvaigznes medaļa ir ļoti prestižs trešais augstākais militārais apbalvojums, kuru tikai retajam ir izdevies saņemt divas reizes – tā ir unikāla un skaitliski pavisam neliela cilvēku grupa, kurā Kaila vārds neparādās.

Krisa Kaila autobiogrāfija ne tikai padarīja viņu par slavenību un par vienu no pārdotākajiem autoriem, bet pēc tās motīviem ir uzņemta arī vairākas prestižas kino balvas saņēmusī Klinta Īstvuda režisētā filma Amerikāņu snaiperis ar Bredliju Kūperu galvenajā lomā.

EPA

EPA

Tieši Kaila slavenības statuss, kas bijis ļoti pa prātam specdienesta virspavēlniecībai, arī varētu būt bijis iemesls tam, kāpēc armijas vadība neiejaucās, lai nekorektos skaitļus izlabotu, uzskata Sterns, norādot, ka par Kaila pārspīlējumiem armijas vadība zinājusi.

Vjetnamas kara veterāns arī uzsvēris, ka, melojot, Kails pārkāpis tā saucamo Nozagto nopelnu aktu, saskaņā ar kuru nepatiesas informācijas sniegšana par militārajiem nopelniem peļņas gūšanas vārdā ir uzskatāma par kriminālnoziegumu.