Aleksandrs Sokolovs atzīstas, ka bijis emocionāli atkarīgs no sievietes

2 komentāri
Aleksandrs Sokolovs atzīstas, ka bijis emocionāli atkarīgs no sievietes
FACEBOOK

Slavenais fotogrāfs Aleksandrs Sokolovs sociālajā tīklā ”Facebook” izlēma saviem draugiem un atbalstītājiem pastāstīt, kas palīdzēja viņam nonākt pie dzīves atziņām. Kas liek neveidot attiecības un atteikties no visa liekā dzīvē. Izrādās visam par pamatu kalpojusi emocionāla atkarība no kādas dāmas.

Pirms pāris gadiem Aleksandra dzīvē iestājies slikts dzīves periods, viņam bijušas ļoti sāpīgas attiecības. Fotogrāfs palicis emocionāli atkarīgs no kādas jaunas dāmītes.

”Drāmas, asaras un sāpes. Paralēli mēģināju aizmirsties, fanātiski sportojot un lietojot aizliegtu sporta ķīmiju. Tas viss negatīvi ietekmēja manu emocionālo un psihisko stāvokli. Sapratu, ka vairs neesmu saimnieks savām emocijām un darbībām,” sociālajā tīklā ”Facebook” raksta Aleksandrs.

Viņš bijis kā zombijs, bet ar izteiktu mīnusa zīmi. Viss kaitinājis, viņš nav varējis ne gulēt, ne strādāt, kā nekā depresīvā sajūta to nav pametusi.

Pienāca mirklis, kad fotogrāfs juties citādāk. Kustībās bijis vieglums, likās, it kā kāds cits pārņēmis kontroli pār viņa prātu, bet viņš visu vēro no malas.

”Kā robots kārtoju māju. Izmetu miskastē 90% no mantām. Vērtīgās lietas pārdevu, vai atdevu draugiem. Aizvēru bankas kontu. Atteicos no tālruņa numura, apmaksāju visus rēķinus un parādus. Pilnībā atbrīvoju savu studiju no visa liekā. Atcēlu ieplānotas fotosesijas. Pasi, telefonu, dokumentus un vēstuli mammai atstāju uz galda. Iekāpu mašīnā un devos prom,” raksta Aleksandrs.

Viņš apzinājies, ka var darīt jebko, sekas Aleksandru nav interesējušas, jo viņš vērojis sevi kā no malas. Automašīnai nospriests gāzes pedālis un viņš traucies prom no Rīgas. Lietuva, Polija Austrija! Pāris gulētas stundas un brauciens turpinājies tikai uz priekšu.

”Braucu jau gar kalniem pa tumšu, tukšu ceļu. Nospiedu gāzi. Izrādās, ka ātrāk par 240 kilometriem stundā mans auto nebrauc. Aizvēru acis un skaitīju, viens, divi, trīs, četri, pieci. Nekas nenotika. Turpināju braukt. Vēlreiz, aizvēru. Viens, divi, trīs… Pēkšņi atvēru acis, ka no skaļa šāviena. Izrādās, ka iemigu. Paskatījos apkārt – biju kaut kādā Itālijas benzīntankā. Biju nieka 200 kilometru attālumā no Milānas,” turpina stāstīt Aleksandrs.

Pirms sešpadsmit gadiem Sokolovs pusotru gadu nodzīvoja Milānā, tāpēc bijis interesanti pastaigāties pa tām pašām ielām. Milāna nemainās.

Vienu mirkli slavenais fotogrāfs sajuta, ka viņam gribas mājās, tik ļoti gribas mājās, ka nav varējis izturēt. Pēc 22 stundu braukšanas šķērsota Latvijas robeža.

”Kad šķērsoju Latvijas robežu, manas domas bija dzidras kā kristāls. Kaut kas manī pārdzima no jauna. “Izgaismojās” citas vērtības un cits skats uz dzīvi. Pagājuši jau gandrīz divi gadi. Laikam katram cilvēkam pienāk laiks, kad izstrādājas iekšējo vērtību kodeks. Noteikumi, kuros ir harmonija un komforts,” sociālajā tīklā Aleksandrs turpina izklāstīt savu stāstu.

Aleksandrs sapratis, ka pasaule ir tikai viņa. Citi cilvēki ir atribūti. Viņš atrodas pasaules centrā un visi pārējie riņķo ap viņu, kā asteroīdi apkārt planētai.

”Nekas, itin nekas nav vērtīgāks par mani. Ko es nedarītu, vai darītu, neviens to vienalga nenovērtēs. Nav nekādas universālas morāles. Katrs pats sev izdomā, kas ir labi, vai slikti. Ir vērts dzīvot, augt un attīstīties tikai viena cilvēka dēļ – sevis dēļ,” ierakstu nobeidz Aleksandrs.