Komentāri
Rīgas Starptautiskā kino festivāla filmas skatāmas arī Cēsīs
Norvēģu aktrise un režisore Līva Ulmane. Foto: Scanpix

Ar aizraujošām filmām, pirmizrādēm un ārvalstu režisoru viesošanos aizvadīta pirmā Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) nedēļa. Savukārt šonedēļ festivāls paplašina ģeogrāfiskās robežas un aicina uz seansiem Vidzemes koncertzālē Cēsis.

Filmas arī ārpus Rīgas

Riga IFF filmas būs redzamas ne vien Rīgā, bet arī Cēsīs. Pateicoties veiksmīgai sadarbībai ar Vidzemes koncertzāli Cēsis, Riga IFF l no 6. līdz 12. decembrim vidzemniekiem  iespējams baudīt bagātīgu Eiropā atzītu filmu programmu. Rīgas Starptautiskā kino festivāla ietvaros Cēsīs iespējams redzēt ļoti dažādu kino – Latvijas un Igaunijas animācijas īsfilmas bērniem, Ziemeļvalstu bērnu un jauniešu filmas un spēlfilmas.

Izcilas programmas nedēļas garumā

2. decembrī skatītājiem tika piedāvāta ievērojamā Latvijas dokumentālo filmu meistara Herca Franka un Marijas Kravčenko filmas Baiļu robeža pirmizrāde, ar kuru tika atklāts Rīgas Starptautiskais kino festivāls un Nacionālais filmu festivāls Lielais Kristaps.

Nedēļas garumā ar skatītājiem tikās izcilās dokumentālo filmu programmas Artdocfest/Riga režisori, kuru klātbūtnē notika filmu pirmizrādes un diskusijas ar skatītājiem. Piemēram, pēc abiem Vitālija Manska filmas Caurule seansiem sekoja tik kaismīgas debates, ka nācās atlikt nākamās filmas sākumu. Uz Rīgu savu ironisko dokumentālo vērojumu par Piedņestras Moldāvu Republiku PMR atvedis igaunis Mēliss Muhu (Melis Muhu).

Savukārt Madina Mustafina uz Riga IFF atbraukusi ar dokumentālo filmu, kurā ienirusi aizliegtā, tabu teritorijā – Vēl mazliet, draņķi! ir stāsts par meiteni Žeņu, kas patiesībā ir zēns. Mustafinas filmas pēdējais seanss Rīgā notiks šodien, 8. decembrī, plkst. 22:00 kino K.Suns.

Filmas Eiromaidans. Melnā montāža pirmizrādē bija sastopams tās montāžas režisors Romans Bondarčuks. Vairāku Ukrainas jaunās paaudzes režisoru veidoto dokumentālo vēstījumu par nesenajiem notikumiem Ukrainā vēl varēs noskatīties 11. decembrī plkst. 20:00 kinoteātrī K.Suns.

Vēl priekšā arī citu Artdocfest/Riga filmu seansi. Kirila Saharova Oļas mīlestība ir stāsts par lesbiešu pāri Oļu un Gaļu un to kā viņu dzīvi ietekmējuši Krievijas domes izdotie homoseksuāļus diskriminējošie likumi. Filma uz lielā ekrāna vēl vienu reizi redzama 9. decembrī plkst. 22:00 kino K.Suns.

Svētdien, 7. decembrī, ar Riga IFF jaunākajiem skatītājiem un bērnu filmu žūriju tikās dāņu režisors Esbens Tofts, lai piedalītos savas animācijas filmas Trusēna brauciens pie spalvu karaļa pirmizrādē kinoteātrī Kino Citadele, un pēc seansa diskutētu ar skatītājiem. Tofta veidotā animācijas filma ir piedzīvojumiem bagāts stāsts par trusīti Johanu, kurš cenšas atgūt savu māmiņu, ko nolaupījis Spalvu karalis. Sirsnīgo animācijas filmu vēl varēs noskatīties 10. decembrī plkst 18:30 Kino Citadele 12. zālē.

Līva Ulmane Rīgā

Pavisam drīz gaidāma arī Rīgas Starptautiskā kino festivāla goda viešņas aktrises un režisores Līvas Ulmanes ierašanās Latvijā. Skatītājiem slaveno kinodīvu būs iespēja satikt divas dienas pēc kārtas. 11. decembrī plkst. 17:00 kino Splendid Palace Lielajā zālē tiks izrādīta Līvas Ulmanes režisētā filma Jūlijas jaunkundze, pirms kuras paredzēta arī režisores tikšanās ar skatītājiem. Taču tiem, kas vēlas apmeklēt plašāku diskusiju ar Līvu Ulmani, 12. decembrī plkst 12:00 Splendid Palace Lielajā zālē Rīgas Starptautiskais kino festivāls piedāvā iespēju klausīties kinozinātnieka Viktora Freiberga moderēto diskusiju ar Līvu Ulmane. Ieeja bez maksas.

Lielais Kristaps Dailes teātrī

Ceturtdien, 11. decembrī, Dailes teātrī notiks Rīgas Starptautiskā kino festivāla un Nacionālā filmu festivāla Lielais Kristaps noslēguma ceremonija, kurā tiks pasniegtas balvas 24 nominācijās, kā arī Lielā Kristapa balva par mūža ieguldījumu.

Biļetes uz gada grandiozāko kino notikuma – Rīgas Starptautiskā kino festivāla filmām nopērkamas kinoteātru un Biļešu servisa kasēs. Detalizēta filmu programma publiskota festivāla mājaslapā rigaiff.lv.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl