Aivara Brīzes pēdējais ieraksts nominēts Metālmūzikas Gada balvai

0 Komentāru
Aivara Brīzes pēdējais ieraksts nominēts Metālmūzikas Gada balvai
Aivars Brīze. Publicitātes foto

Leģendārā ģitārista Armanda Alkšņa sacerētais konceptalbums Roksāga: Senā Kursa, kurā vienu no galvenajām – skandināvu dieva Odina lomu – iedziedājis Aivars Brīze, nonācis Latvijas Metālmūzikas Gada balvas balsošanā, informē Valdis Bērzvads.

Albuma pamatu veido uz faktiem balstīts stāsts par to, kā ap mūsu ēras 920. gadu vikingu vadonis Egils Skallagrimsons kopā ar brāli Torolfu un sekotāju pūli ieradies pie senajiem kuršiem laupīšanas nolūkos. Tomēr viņš ticis sagūstīts līdz ar visiem pārējiem vikingiem un iemests pagrabā. Kamēr kurši svinējuši uzvaru, Egilam izdevies atsiet rokas, atbrīvot arī savus biedrus un izbēgt, lai savukārt vēlreiz mēģinātu uzbrukt kuršiem. Pēc pamatīga slaktiņa vikingu sirotāji tomēr bijuši spiesti bēgt atpakaļ uz saviem kuģiem. Šo stāstu no senākām sāgām vispirms literāri apstrādājis un sakārtojis divpadsmitā gadsimta islandiešu pazīstamākais autors Snorri Sturlusons, vēlāk to par akurātu atzinuši mūsdienu vēsturnieki, bet Armands Alksnis uz tā pamata būvējis savas apjomīgās Roksāgas: Senā Kursa sižetu. Tas izklāstīts 25 dziesmu veidā, kuras katra sarakstīta no sava personāža skatapunkta – interesants un latviešu mūzikā reti izmantots paņēmiens, stāsta V. Bērzvads.

Roksāgas autors pieaicinājis plejādi ar instrumentālistiem un vokālistiem. Tā Egila partijas izpilda Ivo Fomins, Torolfa loma tikusi Jānim Buķelim, memmesdēliņu Loķi tēlo Andris Ērglis, bet kuršu meiteni Mari, kura drīzāk gatava doties līdzi vīrišķīgajam laupītājam, – Paula Dukure. Tomēr visneaizmirstamāko iespaidu ar savu spēku un pārliecību atstāj Aivars Brīze dieva Odina lomā.

Aivars Brīze. Publicitātes foto

Aivars Brīze. Publicitātes foto

Ja klausītāji grib pēdējo reizi izrādīt godu Aivaram Brīzem, kurš īsi pēc Roksāgas: Senā Kursa ieraksta pabeigšanas pēkšņi mira no akūtas plaušu slimības, fani var piedalīties Metālmūzikas Gada balvas balsošanā. Balsot var gan par Roksāgu labākā smagās mūzikas albuma kategorijā, gan ierakstīt Aivara Brīzes vārdu labākā vokālista ailītē. Var izrādīt atbalstu arī Roksāgas autoram un norādīt Armandu Alksni kā labāko instrumentālistu. Savas dzīves laikā Aivars Brīze ne reizi netika saņēmis Latvijas Metālmūzikas Gada balvu, bet klausītājiem tagad ir iespēja viņa piemiņai iebalsot Aivaru Brīzi labākā vokālista godā ”ar atpakaļejošu datumu”, norāda V. Bērzvads.

Balsošana Metālmūzikas Gada balvā ilgs vēl 24 stundas: līdz 15. janvārim par to var nobalsot adresē http://ejuz.lv/metalbalva – no katra datora vai mobilās ierīces var balsot ne vairāk kā vienu reizi. Apbalvošanas ceremonija un lielkoncerts notiks 16. janvāra vakarā klubā Melnā piektdiena. Apbalvošanas ceremonijā uzstāsies citas nominētās grupas – Biomorph, Green Novice, Diseim, Deodium un citas.

0 Komentāru