Ainara Virgas atklātais stāsts: mūziķis desmit gadu garumā apreibinājies ar paša gatavotām narkotikām

13 komentāri
Ainara Virgas atklātais stāsts: mūziķis desmit gadu garumā apreibinājies ar paša gatavotām narkotikām
f64

Latviešu rokmūziķis Ainars Virga, spriežot par Nobela prēmiju piešķiršanu mūziķiem, neslēpj – viņš pats varētu būt viens no šīs balvas kandidātiem ķīmijā. Desmit gadu garumā viņš teju ik dienas nodarbojies ar narkotisko vielu sintezēšanu no teju visa, kas bijis brīvi pieejams dabā un aptieku plauktos.

“Padomju Savienībā tā darīja un zināmās aprindās dara vēl šodien. Kas nevar nopirkt jau gatavas narkotiskās vielas par dārgu naudu, sintezē tās pats no klepus sīrupiem, dažādām smērēm,” sarunā ar Skaties.lv neslēpj Virga.

Viņš uzver – šīs reibinošo vielu izgatavošanas receptes esot kā “tautas folklora”. “Tās nododas no paaudzes uz paaudzi. Ķīmiskas reakcijas, kuras jāuztaisa, lai atsijātu visu to sūdu nost un iegūtu narkotiskās vielas.

Mēs Liepājā krievu laikos izmantojām visu, kas satur efedrīnu – klepus tabletes, smēres, sīrupus. No magoņu salmiem ieguvām opiju, kam pievienojām etiķskābes anhidrīdu. Visu varēja dabūt gatavu.

Ja kokakolā būtu kokaīns, mēs izdomātu, kā pie tā tikt,” neslēpj mūziķis.

Tik vienkārši viss arī noticis – pirms ballītes kompānija devusies uz aptieku, lai iepirktu zāles, no kurām pašiem iegūt apreibināšanās vielas. Šāda veida apreibināšanās notikusi katru dienu.

“Ja jau lieto tad lieto. Jā, tas notika katru dienu kādu desmit gadu garumā,” godīgi stāsta Virga. Viņš gan spriež, ka veselību šādi neesot sabojājis – mūziķis saviem gadiem jūtas vēl gana sprigans.

Grūtāk kļuvis, kad lielu daļu zāļu sāka izsniegt uz receptēm. “Atceros, ka sākumā bija tā – Liepājā tabletes nepārdeva bez receptes, kamēr citur varēja dabūt. Tad braucām pirkt uz citām pilsētām,” stāsta Virga.

Protams, pašiem šādi ķīmiķojot, gadījies arī nokļūdīties ar devām. “Vieglākais variants tādā gadījumā varēja būt, ka viss organisms sāk trīcēt, uzkāpj ļoti augsta temperatūra.

Sliktākais – atmosties reanimācijā. Man pašam ir gadījies šis “pureklis” – kad ir ļoti augsta temperatūra un viss kraties,” pieredzi atklāj Virga.

FOTO: Ainars Virga koncertos

Rokmūziķis zina stāstīt, ka vēl šodien zināmās aprindās tas viss notiek – tie, kas gribēs apreibināties, vienmēr atradīs iespēju, lai arī liela daļa tā laika zāļu tagad nopērkamas vien ar receptēm.

“Skaidri zinu, ka ir vēl dažas zāles, ko var nopirkt un izmantot šādiem nolūkiem arī šodien. Un zināmās aprindās tas tā turpina notikt,” tā Virga.

Pats mūziķis jau kopš pagājušā gada ir pilnībā atteicies no alkohola, tiesa, šad tad sanākot uzpīpēt “zālīti”.

“Ja man piedāvā, es neatsakos. Ja runājam par alkohola un narkotiku kaitīgumu, es uzskatu, ka alkoholam vajadzētu būt tikpat aizliegtam kā narkotiskajām vielām.

Vai nu aizliedz abus, vai neaizliedz neko. Dažkārt alkohola lietošana nodara daudz lielāku ļaunumu kā narkotikas. Jebkurā gadījumā – jebkura veida pārdozēšana var novest pie letāla iznākuma,” brīdina Virga.

TOP komentāri

 • AINARS VIRGA
  +10 +10 0

  AINARS VIRGA

  Paldies visiem kam nebija vienaldzīgs šis raksts. Bet kā jau vienmēr , žurnālists "lai padarītu rakstu interesantāku" , vismaz manis teikto, ļoti bieži atspoguļo NEPRECĪZI!!! 1.kārt es neteicu,cien.žurnālistei ka varētu pretendēt uz Nobela prēmiju ķīmijā. Es teicu ka katrā gadījumā ,Keith Richards , pat kā joks stāv tālu no tā saņemšanas salīdzinājumā ar puikām kurus esmu pazinis & pazīstu joprojām. 2.kārt neteicu ka neatsakos, ja man piedāvā.... Teicu ka neesmu dažkārt atsacījies no piedāvāta "zāles dūma". 3.kārt ne ar vārdu neesmu paudis to ka tas ir labi (tipa...jaunieši , lietojiet ,redz kā es...& joprojām viss ok). Es arī ar to NEKĀDĀ GADĪJUMĀ NELEPOJOS!!! Man vnk pavaicāja & es atbildēju. Jauku VISIEM DIENU:)!!!
 • Neatkariga Muzikas Producenta Grupa
  +3 +3 0

  Neatkariga Muzikas Producenta Grupa

  Šis raksts ir gana aizdomīgs, varētu teikt, ka tīši provocējošs! Var vienu teikumu - "Vietām saglabāsies apmācies laiks un gaidāmi īslaicīgi nokrišņi " uzrakstīt- "Gaidāms pērkona negaiss un ļoti spēcīgas vēja brāzmas. Lietus turpinās mīties ar sniegu. Gaisa temperatūra pazemināsies līdz pat - 10 grādiem u.t.t .. Ainar, nav jēgas šeit kādam taisnoties...
  Tu esi ļoti talantīgs cilvēks! Tu mums atstāji "Dzimto valodu" , un ne tikai .. Lai Tev viss izdodās!
 • Janis Asarins
  0 0 0

  Janis Asarins

  Piekrītu tam, ka alkohols noteikti ir ļoti līdzvērtīgs pārējo mēslu starpā. Nesaprotu kā var izražot kaut ko tik draņķīgu kā veikalā nopērkamais. Ja pats ko izlaižu caur trubām, reibums jau pāris stundās pazūd un galva nesāp.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl