1 komentārs
Afrikāņu bizītes: mīti un patiesība par Lindas Leen jauno frizūru
Foto: Facebook.com

Par pēdējā laika aktuālāko jautājumu pašmāju slavenību vidū kļuvusi dziedātājas Lindas Leen krasā imidža maiņa, par kā galveno akcentu mūziķe izraudzījusies ekscentrisku matu sakārtojumu – afrikāņu bizītes. Portāls Skaties.lv apskatījis mītus un patiesību par šādas frizūras īpatnībām, kā arī palūdzis dziedātājas jauno tēlu komentēt slavenību frizierim un stilistam Igoram Popovam.

”Vēsturiski pīšana ir senākā matu veidošanas metode, ko izmantojuši mūsu priekšteči jau Senajā Ēģiptē un Indijā,” intervijā portālam Skaties.lv stāsta Igors. ”Tā ir matu sakārtojuma klasika, kas nekad pavisam neizies no modes. Turklāt to iespējams pieskaņot jebkuram tērpam – gan lietišķiem un ikdienišķiem, gan skatuves kostīmiem.”

”Kas attiecas uz Lindas Leen tēla maiņu, jāteic, ka tā ir drosmīga izvēle, ņemot vērā, ka līdz šim mēs viņu esam iepazinuši daudz romantiskākā un vienkāršākā veidolā. Jaunā frizūra izceļ Lindas Leen sejas vaibstus un vaigu kaulus, kas ir jebkuras sievietes dārgākā rota,” uzskata eksperts.

”Afrikāņu bizīšu kopšana, pretēji mītiem, nav nemaz tik sarežģīta. Priekšrocības rada fakts, ka matus pēc mazgāšanas nav nepieciešams žāvēt. Vienīgi, ņemot vērā mūsu klimatiskos apstākļus, ziemā šāda frizūra nebūtu diez ko parocīga,” spriež Igors.

Foto: Facebook.com

Foto: Facebook.com

Slavenību frizieris un stilists Igors Popovs
Vienmēr ir jāņem vērā arī piepīto šķipsnu proporcija pret pašas personas matu biezumu, jo pārlieku smaga galvas rota var ne vien radīt diskomfortu, bet arī ietekmēt stātu, traumēt mugurkaulu un pat radīt stresa lūzumus. Šajā jautājumā ”grēko” arī vecāki, kuri saviem bērniem audzē garus un biezus matus.

FOTO

Mīti un patiesība

Mīts: afrikāņu bizītes nekad līdz galam neizžūst, kā rezultātā rodas pelējums bizīšu vidienē.
Patiesība: šāds risks patiešām pastāv, tieši tāpēc šāds matu sakārtojums ieteicams tikai siltos laikapstākļos, kas mūsu klimata zonā ir vien vasarā.

Mīts: afrikāņu bizīšu īpašnieki nemazgā matus.
Patiesība: lai arī šis process ir krietni sarežģītāks, arī afrikāņu bizīšu īpašnieki rūpējas par matiem. Tiesa gan, šādu matu uzturēšana higiēniskā kārtībā ir daudz sarežģītāka. Bizītes ieteicams mazgāt ar īpašiem matu kopšanas līdzekļiem, turklāt izmantojot saputotu sūkli. Matu masku un balzamu lietošana gan nav pieļaujama, jo tie varētu veicināt bizīšu atpīšanos.

Mīts: tikai melnās rases pārstāvji var iegūt patiesi labas bizītes.
Patiesība: attīstoties tehnoloģijām, nu arī citu matu struktūru īpašnieki var tikt pie kārotā matu sakārtojuma. Galvenokārt – izmantojot pieaudzētas matu šķipsnas. Tomēr jāņem vērā, ka pirmos mēnešus persona var izjust zināmu diskomfortu, ko rada sāpes nostiepto matu saknēs.

Mīts: mati, kas sapīti bizītēs, aug lēnāk.
Patiesība: mati lēnāk izplešas garumā, tomēr to augšanas ātrums paliek tāds pats. Skaidrojums ir gaužām vienkāršs – bizītēs sapītie mati neaug taisnā līnijā, tāpēc rodas iespaids, ka tie aug lēnāk.

Mīts: bizīšu nostiprināšanai izmantotās gumijas bojā un lauž matus.
Patiesība: pareizi nostiprinātas, matu gumijas nekaitē matiem. Atsevišķos gadījumos, kad tās uzliktas pārāk cieši, gumijas var viegli deformēt matus, bet ne paliekoši.

FOTO

SLAVENĪBU FRIZIERIS IGORS POPOVS

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl