5 komentāri
Aculiecinieku stāsti un pārdomas. Sabiedrībā zināmu personu viedokļi par bērnu masveida ģībšanu Mežaparkā
Foto: LETA

Panika, bailes un neziņa, ko darīt tālāk. Sabiedrībā zināmas personas dalās savā pieredzē un pārdomās par vakardienas vakarā piedzīvoto Mežaparkā un tā sekām.

Politiķa Mārtiņa Bondara dēls Daniels Bondars: Ja kāds uzdrošinās pateikt, ka resursi bija pietiekami, kāpēc pēc koncerta operatīvais dienests lūdza, lai ziedo segas un jakas!

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Aktieris Intars Rešetins: Dziesmu svētki bez gājiena būtu tāpat kā zemenes ar pienu, tikai bez zemenēm. Paldies visiem gājiena dalībniekiem! Jūsu enerģija bija žilbinoša!!!

Ventspils mērs Aivars Lembergs: Kāpēc retorika par bērnu pašsajūtu seko tikai tad, kad kādam kļūst slikti? Vai Dziesmu svētku organizatori reāli vērtēja skolēnu slodzi Dziesmu svētku laikā? Vai Dziesmu svētku organizatori pie šādas programmas dienas kārtības neparedzēja, ka bērni faktiski neizgulēsies – ļoti agrie rīti un vēlā atgriešanās? Mēģinājumu grafiks: kopējais stundu skaits koru mēģinājumiem un noslēguma koncertam 3 dienas – 27 stundas, vidēji 9 stundas dienā. Skolēniem!!! Dienā!

TV un radio raidījumu vadītājs Pauls Timrots: Atceros, agrāk jauniesaucamie nebija fiziski pietiekami sagatavoti, tagad sīkie ģībst svētkos. Varbūt skolās ir problēmas ar fizkultūru?

Bijusī Karsto laika ziņu vadītāja Zane Pabērza: Ja gājienu atcēla Dziesmu svētku rīcības komiteja, tad kas šo gājienu organizē un realizē? Sētnieku asociācija? Bardaks. Ja gājiens tika atcelts, tad šis ir nesankcionēts gājiens? Būs sods? Un pēc visa spriežot, tad vakara koncerts tiek atcelts… ir jāatceļ! Jo ģība jau Mežaparkā. Pie kā gājiens vainīgs?!

Producents Juris Millers: Latvieši ir neuzvarama nācija – strēlnieku gars vēl mūsos dzīvs. Mūs badina, saldē, liedē. Mēs ģībstam. Mēs raudam. Mēs dziedam. Mēs dejojam. Mums atceļ gājienu. Mēs ejam. Mēs lepni soļojam. Mums priekšā – prezidents un Saeimas priekšsēdētāja. Šobrīd es ar lepnumu saku – mēs esam vareni!

Aktrise Karīna Tatarinova: Dziesmu svētku mazie dumpji un revolūcijas…Ticiet man, tieši šī ģībšana un gājiena brīvprātība padarīs pašiem dalībniekiem tos par īpašiem:) Grūtību un šķēršļu kolektīvās pārvarēšanas ”draivs”. Vecāki, atcerieties bērnību!:) Morālu izturību jums!

TV raidījumu vadītāja Liene Bērziņa: Es absolūti pievienojos daudzu mammu viedoklim, kuras šobrīd gājienu vēro vai nu pa TV, vai sēžot skolā, un uzskatu, ka ir tik absurdi uzvelt atbildību pašvaldībām, kolektīvu vadītājiem un citiem, kuru galvas varētu ripināt vajadzības gadījumā. Arī mans bērns neiet gājienā, jo naktī tika saņemts rīkojums! Un, ja ir rīkojums par atceltu gājienu, vai šis tagad nav nesankcionēts? Necilvēciski bet pēc likuma! Un taisnība – prezidents un ministre nepilda rīkojumu? Un mūsu bērnu kolektīvs šobrīd muļķa lomā? Par viņiem varēs teikt – ai, sagurāt, nevarējāt un tā tālāk. Es zinu, ko tas nozīmē bērnam. Ja tagad skolā tiek bakstīts ar pirkstu uz “nabaga” dziedātājiem. Skumji… Bet nu, cerams, ka vakarā viss būs kārtībā! Un vispār – tad sanāk, ka katra minoritāte, kas nākotnē ļoti grib un ir gatavojusies, drīkst doties vienalga, pat ja viņu pasākumu oficiāli atceļ? Pati saprotu, ka nav tas labākais salīdzinājums, tomēr stāsts par principu! Vai naktī, kad pieņem lēmumu, nevar padomāt par sekām? Vismaz augstskolā māca izvērtēt visus iespējamos riskus! Un krīzes komunikācijas vienkārši NAV!

Skaistumkonkursu organizatore Liene Skulme: Vai kāds, lūdzu, varētu paskaidrot masveida bērnu ģībšanu Mežaparka lielajā estrādē? No ēdiena neģībst tā un no pārguruma parasti arī – vismaz ne tādā skaitā… Nav arī tveices. Nedomāju, ka tas ir īstais iemesls. Mēs visi, ja ne lielākā daļa, esam reiz dejojuši un dziedājuši Dziesmu un deju svētkos – aukstumā, slapjumā un tveicē. Kas šogad ir citādi? Vai ir kādas idejas? Bailes un satraukums par bērniem…

TV dīva Anna Lieckalniņa: Es daudzus gadus dziedāju korī, un no ilgās stāvēšanas un dziedāšanas, kas nav viegli un paņem daudz spēka, arī ģību. Tas ir ļoti, ļoti grūti – tieši ilgās stāvēšanas dēļ! Dejotāji skrien un izkustās. Tas nav par neizturību, bet gan par cilvēka uzbūvi. Cik dienu pēc kārtas var stāvēt un dziedāt? Cik dzirdēju, ar ēdamo tā švaki arī ir. Auksti, karsti, bet tu tik stāvi un stāvi. Un ko jūs sienāt klāt fizisko sagatavotību! Sešgadīgam puišelim!?

Aktrise Vita Baļčunaite: Notiekošais ir pārsteidzošs. Jauniešu ‪Dziesmu svētkos esmu piedalījos divreiz, un nekas tāds nebija. Toreiz gan brīvo laiku pie datoriem nepavadījām. Cilvēki visos laikos ir bijuši dažādi. Manā bērnībā neinteresēja tehnika, bet gan dzīvā komunikācija. Vasarās izskraidījāmies pa pagalmu, taču mācību gada laikā tikties ar pagalma bērniem nebija brīva laika pat ne drusciņ, jo pēc mācībām bija kaudzēm pulciņu – dejošana, dziedāšana, sports, skatuves aktivitātes un tā tālāk, bet mājas darbi tika pildīti vēlumvēlā vakarā vai naktī. Un biju apmierināta un laimīga. Pat iedomāties nevarēju, ka varētu uz skolu aiziet neizpildījusi uzdoto. To sauc par atbildību. Un par cieņu pret sevi un pasniedzēju.

TOP komentāri

 • ES
  0 0 0

  ES

  Slodze, protams, ir,bet vai kads ir ņēmis vērā pusaudžu vecumu, kad mēs sakām-hormoni trako.Tas jau neattiecas tikai uz uzvedibu,attieksmi, ir arī fizioloģija.Negulēšana,citādāks uzturs, slodze,fiziskais vājums, emocijas,meitenēm varbūt "kārtējās" problēmas-tas viss jāievēro šādos pasākumos.
 • nezinītis
  0 0 0

  nezinītis

  Varbūt beidzot vajadzētu pajautāt pašiem paģībušajiem jauniešiem,kas tad īsti tur notika?Iespējams,ka kāds drosmīgi pastāsta īstos iemeslus. Visi savā laikā esam dejojuši,dziedājuši,tusējuši un negulējuši naktīm,bet ģībām tikai retais un tad arī karstajā saulē.Pēc rakstītā var saprast,ka ģībuši jaunieši,nevis mazie bērni.
 • fito
  0 0 0

  fito

  Protams,ka berniem slodze bijs liela,bet spriezot pec savas passajutas,seit varetu parunaties ari ar metereologiem.Iepejams,ka Mate Daba ir pielikusi savu roku.Varbut ,ka pagibusie berni ir potencialie hipertoniki?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā “X Faktora” talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā "X Faktora" talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Pasaules slavenajā mūzikas šovā “X Faktors” sevi spilgti pieteikuši vairums Latvijas dziedošo talantu. Kāpt uz skatuves, visnotaļ, palīdz ne vien draugu un ģimenes atbalsts, bet arī drosme un pārliecība – šajā jautājumā dziedātājiem atbalstu sniedz iepirkšanās centrs “Domina Shopping”, kā arī stiliste un modes dizainere Indra Salceviča.

Lasi vēl