AC/DC ģitārists sirgst ar vecuma vājprātību

0 Komentāru
AC/DC ģitārists sirgst ar vecuma vājprātību
(Foto: LETA)

Austrāliešu smagā roka grupas dalībnieks Anguss Jangs atklājis, ka viņa brāļa Malkolma pirmās vecuma plānprātības pazīmes parādījušās jau 2008. gadā.

Malkolms Jangs bija AC/DC dalībnieks kopš tās dibināšanas, taču oktobrī tika paziņots par viņa aiziešanu no grupas. Ģimene apstiprināja, ka 61 gadu vecais mūziķis cieš no plānprātības jeb demences.

“Viņam nebija labi jau tad, kad ierakstījām 2008. gada albumu “Black Ice”. Plānprātības simptomi sākās jau tad, bet viņš vienalga to paveica,” intervijā britu laikrakstam “The Guardian” teica Anguss Jangs. “Pirms albuma ierakstīšanas jautāju, vai viņš to grib darīt. Man bija jāzina, ka viņš patiešām to vēlas.”

Dažkārt Malkolms Jangs uz skatuves neesot sapratis, kur atrodas. “Viņam tas bija ļoti grūti. Viņš no jauna mācījās dziesmas, ko kādreiz zināja no viena gala līdz otram,” atceras brālis.

“Dažas dienas bija lieliskas, un viņš atkal bija Malkolms,” viņš turpina. “Taču citreiz viņa prāts klejoja. Bet viņš tik un tā centās savākties. Viņš turpināja uzstāties. Dažreiz nebiju drošs, vai viņš vispār saprot, kur atrodas. Taču viņš tika ar visu galā.”

1.decembrī iznāks AC/DC jaunākais albums Rock or Bust. Tas ir pirmais ieraksts, kurā nepiedalās Malkolms Jangs.

Grupai šomēnes radās jauni sarežģījumi, kad bundzinieku Filu Radu apsūdzēja slepkavības plānošanā. Vēlāk apsūdzība tika atsaukta pierādījumu trūkuma dēļ, taču tagad viņš tiek tiesāts par nāves draudu izteikšanu, kā arī metamfetamīna un marihuānas glabāšanu.

Brāļi Malkolms un Anguss Jangi nodibināja grupu 1973. gadā neilgi pēc pārcelšanās uz Austrāliju no dzimtās Skotijas.

Līdz šim pārdoti vairāk nekā 200 miljoni AC/DC albumu.
0 Komentāru