7 padomi, kā attiekties pret draugu, kurš turīgāks par Tevi

0 Komentāru
7 padomi, kā attiekties pret draugu, kurš turīgāks par Tevi

Būt draugos ar kādu, kurš ir bagātāks, veiksmīgāks un ietekmīgāks nekā tu, ir grūti. Studentu gados jums ar draugiem un kolēģiem – studentiem bija vienāds finansiālais stāvoklis. Bet, tiekoties ar veco paziņu pēc dažiem gadiem, varat atklāt, ka viņu finansiālā situācija ir daudz labāka nekā jums. Lielas atšķirības ienākumos var radīt plaisu attiecībās. Satiekoties ar turīgāku draugu nekā jūs, ir jāatceras dažas lietas.

 1. Esi godīgs un saglabā distanci

Vai esat mēģinājuši ietaupīt, lai vēlāk veiktu kādu lielāku pirkumu, vai arī vienkārši ir saspringts budžeta stāvoklis? Jūsu draugiem vajadzētu būt informētiem par to. Kad cilvēki pelna daudz naudas, viņiem ir grūtāk pateikt “nē” vai kontrolēt izdevumus. Ja ir situācija, ka jūsu draugi nezina, cik jūs daudz varat atļauties, tie var plātīties ar naudu un nepievērst jums uzmanību. Neļaujies šim kārdinājumam un jūties labi, kad esi uzstādījis atsevišķas finanšu robežas, un pieturies pie tām. Kad viņiem būs skaidra situācija, viņi nespiedīs jūs daudz tērēties.

7658143274_a4f10f7655_k

2. Neizliecies un nesalīdzini

Salīdzinājums gandrīz vienmēr modina sajūtas – kautrību un apmulsumu. Mēģiniet saprast, ka jūs varat satikt kādu cilvēku, kurš, piemēram, ir veselīgāks vai gudrāks par jums, bet tas nenozīmē, ka jums būtu viņam jālīdzinās. Nekoncentrējat uzmanību starp sevi un otru cilvēku, tas radīs tikai lielāku plaisu. Tā vietā koncentrējieties uz saviem sasniegumiem un uzvarām. Pateikties par to, kas jums ir, un pilnveidoties vēl vairāk.

3. Pieņemt savu liberālismu

Nedomājiet, ka jūsu draugi pret jums ir dāsni žēluma dēļ. Ja jūs iejustos viņu ādā, tad saprastu, kas nav tik viegli, kā šķiet. Kad kolēģis piedāvā izmaksāt vakariņas, uztveriet to viegli. Par to nevajag kaunēties, vienīgā pareizā izeja ir pieņemt žestu.

Foto: Money Saving

Foto: Money Saving

4. Sekojiet draugu piemēram

Ar turīgu cilvēku ir labi draudzēties, jo varat no viņa daudz mācīties, uzzinot dažādas stratēģijas, kā kļūt veiksmīgākam. Pavadot laiku ar turīgiem cilvēkiem,  atbrīvosities no negatīviem naudas stereotipiem, sastapsities ar lielu naudu kā normālu lietu un jūs nāksit klajā ar jaunām idejām, kā padarīt labāku savu finansējumu. Tas ir nenoliedzams fakts, ka nabadzīgajiem un bagātajiem cilvēkiem ir pilnīgi dažādi ieradumi. Mēģiniet pārņemt pāris draugu ieradumu, un ir izredzes, ka finansiālā situācija uzlabosies.

5. Pieradināt savu skaudību

Ja esat greizsirdīgs uz draugu finanšu dēļ, tad jūsu draudzībai nebūs ilgs mūžs, un tā draud izjukt. Ja nespējat būt laimīgs ar draugu panākumiem, tad tas nozīmē, ka jūs esat tikai sen sensis savam ”draugam”. Protams, ka ir grūti redzēt otra cilvēka panākumus un nebūt greizsirdīgam, bet jūs nevarat zināt, vai šie cilvēki ir laimīgi. Kad cilvēki pelna vairāk, tie parasti strādā smagāk un pieņem daudz izaicinājumu.

6. Esiet lepni un pārliecināti

Kā tas bieži notiek, turīgākiem cilvēkiem ir dažādas perspektīvas, viedokļi un sarunu tēmas. Kamēr runājaties ar saviem draugiem par naudu, jums var būt bail izklausīties naiviem vai garlaicīgiem. Tomēr, kamēr jūsu draugi interesējas par to, ko runājat, jūsu draudzība ir drošībā. Esiet pārliecināti un nekad nedomājiet, ka esat sliktāks par kādu citu tikai tāpēc, ka atšķiras jūsu ienākumi.

4223391231_ef0a734a9e_b

7. Tas nav nekas slikts – izbeigt attiecības

Ja nekas cits nedarbojas, tad ir labi ierobežot savu laiku ar draugiem. Ja viņi ir informēti par jūsu finansiālo stāvokli, bet, neraugoties uz to, uzspiež tērēties vairāk, tad jums būtu jāpadomā, vai šī draudzība ir tā vērta? Neļaujiet ietekmēt sevi. Būt draugos ar turīgāku cilvēku var palīdzēt saprast, vai jūs esat apmierināts ar savu peļņu vai nē.  Izsveriet visus par un pret un rīkojieties!

0 Komentāru