Komentāri

Šodien, 26. maijā, jubileja aprit komponistam un bijušajam politiķim Imantam Kalniņam, sauktam arī ImKa. Vissirsnīgākie sveicieni un labākie vēlējumi komponistam 75 gadu jubilejā!

Viltus liepājnieks?

Imants Kalniņš dzimis 1941. gada 26. maijā Rīgā. II Pasaules kara laikā ar ģimeni mitinājies Dikļos, Dundagā un Vitrupē. Nereti komponistam tiek ”pieausts” liepājnieka vārds – karjera sākumā šajā pilsētā viņš strādājis vairāk nekā desmit gadus – no 1964. gada viņš strādāja par Liepājas Emiļa Melngaiļa mūzikas vidusskolas pasniedzēju, no 1967. līdz 1974. gadam strādājis Liepājas Muzikāli dramatiskajā teātrī, 1969. gadā nodibināja Liepājas rokenrola ansambli 2xBBM (Bizbizmārītes un Bigbīta mācekļi). Pēc konfliktiem ar varas iestādēm Kalniņš 1974. gadā no darba Liepājas teātrī aizgāja un pārcēlās atpakaļ uz Rīgu. Nākamajā gadā pārcēlās uz Vecpiebalgas Vecpaulēnu lauku mājām. Rīgā atgriezās 1970. gadu beigās. Kopš 2012. gada rudens Imanta Kalniņa ģimene atkal dzīvo Liepājā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sešas simfonijas un ap 400 rokdziesmu

Kā komponists Imants Kalniņš bijis itin ražīgs – darbojies gan simfoniskās un kormūzikas, gan rokmūzikas laukā. Pirmo vērā ņemamo akadēmiskās mūzikas skaņdarbu – Koncertu čellam un simfoniskajam orķestrim – sacerējis 21 gada vecumā. Interesanti, ka mūzikas skolā ieteikts, ka ar mūziku viņam nevajadzētu nodarboties. Tomēr tas nav novirzījis topošo komponistu no mērķa. Sacerējis sešas simfonijas, vairākas operas, tostarp pirmo rokoperu PSRS Ei, jūs tur!, trīs oratorijas, piecas kantātes, ap 60 koru dziesmas, filmu un teātra mūziku, ap 400 roka dziesmas ansambļiem Menuets, Turaidas roze, Autobuss debesīs, Raxtu raxti u.c.

Apprec Igo bijušo sievu

Kalniņš bijis precējies piecas reizes. Ar pirmo sievu Brigitu Kalniņu laulība ilgusi tikai gadu. Īslaicīga bijusi arī otrā laulība ar Edīti Kalniņu. Par komponista trešo sievu kļuva aktrise Helga Dancberga. Visilgākā bijusi ceturtā laulība ar modelētāju Velgu Kalniņu, kopā nodzīvoti 22 gadi. Kopš 2000. gada precējies ar Agru Kalniņu, kura iepriekš bijusi mūziķa Rodrigo Fomina laulātā draudzene.

Septiņi bērni

Pirmā sieva Brigita komponistam dāvājusi meitu Antuaneti (1962), tagad dziedātāja Uģa Rozes sieva. Laulībā ar Edīti dzimusi meita Andžela (1964) – filozofe, filozofa Igora Šuvajeva sieva. Ar Helgu Dancbergu pasaulē nākusi meita Dana Kalniņa-Zaķe (1967) – Latvijas Profesionālo veselības aprūpes kapelānu asociācijas valdes priekšsēdētāja un dvīņi (1970) – Rēzija Kalniņa (aktrise) un Krists Kalniņš (garīdznieks). Ceturtā sieva Valga dāvāja dēlu mūziķi Marts Kristians Kalniņš (1980). 2000. gadā pasaulē nāca Agras un Imanta dēls Džonatans Kalniņš.

Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris

Kalniņš 1998. gadā, Gunta Ulmaņa prezidentūras laikā, apbalvots ar III šķiras Triju Zvaigžņu ordeni. Saņēmis arī 1991. gada barikāžu dalībnieku piemiņas zīmi. 1997. gadā Kalniņam piešķirta valsts augstākais apbalvojums mūzikā – Lielā mūzikas balva.

Foto

Video: Latvijas failu dokumentālā filma par Imantu Kalniņu

Video: Imants Kalniņš pirms pieciem gadiem par savu politiķa karjeru

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl