18. novembrī svētku koncerti izskanēs visos Latvijas novados

0 Komentāru
18. novembrī svētku koncerti izskanēs visos Latvijas novados
Sinfonietta Rīga. Publicitātes foto

Par godu Latvijas proklamēšanas gadadienai 18. novembrī Valsts prezidenta kancelejas un VSIA Latvijas Koncerti rīkotie svētku koncerti izskanēs Rīgā un Cēsīs, Kuldīgā, Krāslavā un Aucē, informē Rinta Bružēvica.

Latvijas Republikas 96. gadadienai veltītajos svētku koncertos pēc Valsts prezidenta ierosinājuma izcelt Latvijas jaunos talantus uzstāsies Ineses Galantes fonda rīkotā konkursa dalībnieki. Jaunos talantus dzirdēsim koncertos Rīgā un Krāslavā.

”Vēlos izteikt vislielāko pateicību visiem mūziķiem, kuri mūsu valsts nozīmīgākajos svētkos dosies uz dažādām Latvijas pilsētām, lai ar sava talanta mirdzumu radītu svētku sajūtu ikvienā novadā. Katrs koncerts būs īpašs, katra programma gatavota tieši par godu valsts svētkiem,” akcentē Latvijas Koncertu direktors Guntars Ķirsis.

Valsts svētku koncertā 18. novembrī Latvijas Nacionālajā teātrī paši jaunākie solomākslinieki būs Ineses Galantes fonda konkursa laureāti un protežē – vijolnieks Daniils Bulajevs, sitaminstrumentālists Jānis Bombizo-Fedotovs un Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas saksofonu kvartets. Daniila un Jāņa duetu klausīsimies Georga Pelēča skaistajā kompozīcijā Ziedošais jasmīns, savukārt jaunie saksofonisti rādīs spēlētprasmi latviešu tautasdziesmas Tumša nakte, zaļa zāle aranžējumā, ko veidojuši Raimonds Macats un Kārlis Vanags. Koncertā piedalīsies arī karjeras sākumposmā esošais daudzsološais saksofonists Dāvis Jurka, kura solo dzirdēsim latviešu tautasdziesmā Skaisti dziedi, lakstīgala.

Valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga saspēlēsies ar Kārļa Vanaga vadīto Latvijas Radio bigbendu diriģenta Normunda Šnē vadībā. Koncerta programmā iekļauta latviešu kinoklasika – melodijas no filmām Kārkli pelēkie zied, Zem apgāztā mēness un Pie bagātās kundzes. Kristīnes Prauliņas balss skanēs Raimonda Paula sendziesmās Lūgums un Baltijas jūra, Intaru Busuli dzirdēsim latviešu klasiskās solodziesmas žanrā. Visu vainagos Raimonda Paula jaunākā kompozīcija – ar Knuta Skujenieka dzeju komponētā dziesma Es nāku no mazas tautas, kurā pausts lepnums par latvietību.

Kuldīgas kultūras centrā uzstāsies Rīgas Doma zēnu koris diriģenta Mārtiņa Klišāna vadībā. Solisti – Oskars Petrauskis (saksofons) un Raimonds Petrauskis (klavieres). Svētku koncerta programmā skanēs Volfganga Amadeja Mocarta, Georga Frīdriha Hendeļa, Raimonda Paula, Zigmāra Liepiņa, Jāņa Lūsēna, Alviļa Altmaņa un Valta Pūces skaņdarbi.

Cēsīs Vidzemes koncertzālē Valsts akadēmiskā kora Latvija un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra izpildījumā skanēs Imanta Kalniņa un Imanta Ziedoņa sengadu oratorija Dzejnieks un nāra. Pie diriģenta pults – Viesturs Gailis. Dzejnieka un Nāras lomās – Jolanta Strikaite un Daumants Kalniņš.

Krāslavas kultūras namā viesosies vokālā grupa Framest ar skaistākajiem džeza mūzikas šedevriem un populārām Raimonda Paula dziesmu melodijām, kā arī talantīgie jaunie latviešu mūziķi.

Auces novada Kultūras centrā Latvijas Radio koris Sigvarda Kļavas vadībā klausītājus priecēs ar muzikālu uzvedumu Ziedonis un Vācietis, kurā skanēs Imanta Ziedoņa dzeja Imanta Kalniņa mūzikā un Ojāra Vācieša dzeja Artura Maskata mūzikā. Pie klavierēm – Dace Kļava un Aldis Liepiņš. Koncertā piedalīsies arī Mareks Auziņš (kontrabass) un Artūrs Noviks (akordeons).
0 Komentāru