Skandāls Latvijas modes aprindās – slavena modele pārtrauc sadarbību ar ‘’Amoralle’’

5 komentāri
Skandāls Latvijas modes aprindās – slavena modele pārtrauc sadarbību ar ‘’Amoralle’’
INSTAGRAM

Šonedēļ skaļš skandāls pāršalcis populārā pašmāju apģērbu zīmola ‘’Amoralle’’ vārdu. Par sadarbības pārtraukšanu ar zīmolu paziņoja viena no Latvijas populārākajām modelēm, un viņas drosme lika skaļi izteikties vēl pulciņam. Pats uzņēmums par notikušo klusē un sarunām ar Skaties.lv neatsaucas.

11. decembrī viena no Latvijas atpazīstamākajām modelēm Māra Sleja sociālajā tīklā ‘’Instagram’’ publiskoja zīmolam ‘’Amoralle’’ neglaimojošu ierakstu, kas aizsāka veselu lavīnu.

‘’Pārtraucu ilggadējo sadarbību ar zīmolu ‘’Amoralle’’. Paldies pacietīgajām šuvējām, cilvēcīgajam grāmatvedības departamentam un visiem radošajiem cilvēkiem, kas agrāk strādāja šajā uzņēmumā. Lai jums veicas!

P.S. Ja arī turpmāk redzat mani kādā no ‘’Amoralle’’ izmantotajiem medijiem, tad zināt, ka tas ir iemūžināts ne vēlāk kā 01.11.2019.,’’ publiski paziņoja Māra.

Ieraksts atrāva galu kādam maisam – sociālie tīkli trešdienas vakarā burtiski uzsprāga no meiteņu viedokļiem, kuru ceļi krustojušies ar zīmolu.

‘’Likumsakarīgi. Malacis, Māra! Es kopš skates dienas gaidu, kad kāda modele publiski paudīs savu nostāju pret šo firmu. Apsveicams solis,’’ Māras ierakstu komentējusi ar modes industriju cieši saistītā Gundega Šimkuse.

Kā zem ieraksta publiski atklāj meitene vārdā Karīna Drišļjuka, arī viņai esot bijis ‘’pārsteigums, kas darās viņu aizskatuvē no operatora puses. Teikšu, diezgan amorāla attieksme pret viņuprāt nepiemērotiem klientiem biznesa vārdā. Pat konkursos tiec uzaicināts ‘’draugos’’, lai novērtētu, vai būsi pietiekami skaista, lai nēsātu viņu zīmolu. Skumji,’’ tā Karīna.

Skaties.lv sazinājās ar Māru, lai lūgtu plašāku komentāru. Māra gan no plašākiem komentāriem pieklājīgi atteicās, argumentējot savu izvēli ar jautājuma ‘’jūtīgumu’’, taču apstiprina, ka ‘’Instagram’’ komentāros iezīmētā aina ir visai skaidra.

‘’Komentāri zem tā paša “posta” diezgan labi raksturo situāciju, kas jau kādu laiku Latvijas modes pasaulē notiek par un ap ‘’Amoralli’’,’’ Skaties.lv teic Māra.

Skaties.lv izdevās aprunāties ar vēl dažām modelēm, kuras gan nevēlējās savus vārdus publiskot, taču neslēpj, ka privātajos čatos latviešu talantīgākās modeles aicina arī citas pārtraukt sadarbību ar šo zīmolu, jo attieksme pret modelēm esot necienīga.

‘’Instagram’’ modele Agnija Grigule sociālajā tīklā ‘’Twitter’’ publiskojusi attēlu no kāda Māras ieraksta sociālajos tīklos novembrī.

Ierakstā uzrunātas modeles, kuras piedalījušās zīmola ‘’Amoralle’’ skatē, pēc kuras notikusi nesaskaņota ‘’ekstra’’ filmēšana. Māra aicinājusi meitenes par to ziņot savām aģentūrām, jo tā nav bijusi saskaņota. ‘’Mēs visas tikām izmantotas,’’ uzsver Māra, piebilstot, ka par šādu filmēšanu pienāktos meitenēm samaksāt papildus 500 eiro turklāt nekavējoties, ironizējot, ka ‘’express’’ darbiņš prasa ‘’express’’ samaksu.

‘’Vakar bija kalngals ‘’Amoralles’’ sviestam, kas brieda jau vairākus gadus. Mēs drīkstam un varam paprasīt naudu par savu darbu, jo, meitenes, mēs vakar bijām bombas!’’ cīnīties par savām tiesībām iedvesmo modele.

Skaties.lv sazinājās arī ar ‘’Amoralle’’, cerot uz kompānijas komentāru par sacelto jezgu. Diemžēl vairāku dienu laikā uzņēmuma preses pārstāvis tā arī nav sniedzis atbildi uz Skaties.lv interesējošajiem jautājumiem.

5 komentāri