”Sirds tomēr atvilka uz mājām.” Saimnieks Aivars pametis labo darbu Vācijas vistu fermā un atgriezies dzimtenē

11 komentāri
”Sirds tomēr atvilka uz mājām.” Saimnieks Aivars pametis labo darbu Vācijas vistu fermā un atgriezies dzimtenē
PRIVĀTAIS ARVĪVS

Pagājušonedēļ pie medijiem vērsās satraukti Jēkabpils puses iedzīvotāji, kuri ziņoja, ka dzimtajos Vandānos no peļņas Vācijā atgriezies saimnieks Aivars Dimitrijevs, un satraucās, vai saimnieks ievēro pašizolāciju. Saimnieks vērsās pie Skaties.lv, lai nomierinātu satrauktos fanus un pastāstītu, ko īsti viņš dara Latvijā.

”Jā, es esmu atgriezies Latvijā,” Skaties.lv apstiprina Aivars. ”Sirds tomēr atvilka uz mājām. Pirmo reizi 33 gadu laikā esmu prom no Latvijas, turklāt uz tik ilgu laiku – septiņiem mēnešiem.

Tas bija tik emocionāli – pēc tik ilga laika atkal satikt mammu! Pieejot pie mammas, es pat apraudājos.”

Bez ilgām pēc ģimenes saimnieku uz mājām vilkušas ilgas pēc Latvijas skaistās dabas un rudens priekiem. Aivars bijis sailgojies pēc sēņošanas!

Likumi paredz, ka, atgriežoties no Vācijas, 10 dienas jāpavada pašizolācijā, taču došanās dabā nav aizliegta, un Aivars to uz pilnu klapi izmanto.

”Braucu baravikās, esmu sasēņojis pilnus grozus! Sēņu mūsu pusē šogad īpaši daudz, jo īpaši baravikas,” stāsta Aivars, atrādot guvumu arī faniem.

Mežā šobrīd paiet lielākā daļa Aivara dienas – ne tikai sēnes, bet arī ogas ir viņa sarakstā! Sapelnījis lielo naudu, Aivars beidzot var arī ar prieku un mīlestību pastrādāt savā saimniecībā, sarūpējot gardumus ziemai visai ģimenei.

Saimnieks neslēpj, – šobrīd viņš bauda Latvijas rudeni, un viņa sapņi saistās ar dzimteni – makšķerēšanu, sēņošanu un citiem priekiem. Par to, kur, kā un vai turpinās strādāt, viņš šobrīd nedomā.

Dignājas pagasta ļaudis vērsušies pie medijiem, paužot satraukumu, ka Aivars, atgriezies no Vācijas, nesēžot pašizolācijā – viņš esot manīts vietējā veikalā. Aivaram šāda vietējo nodevība sirdī rada rūgtumu – viņš neko nepārkāpjot, bet skumji, ka paša dzimtā pagasta ļaudis aiz muguras sačukstas.

”Es nevienu neapdraudu. Pēc likuma es drīkstu doties uz veikalu ar sejas masku un ievērojot distanci. Lai es 10 dienas sēžu bez pārtikas? Vai man, atgriežoties no Vācijas, jāsēž cietumā?

Es drīkstu ar aizsargu aiziet pēc pārtikas, bet uz mežu sēnēs vai ogās varu braukt kaut vai desmit reizes!

Un es jums pateikšu tā – dzīvojot Vācijā, esmu iemācījies automātiski distancēties, tur šo lietu uztver vēl nopietnāk. Ar masku un distanci – es neko nepārkāpju! Ja kādam šķiet, ka pārkāpju, lūdzu – nofilmējiet mani!” sarūgtināts par vietējo izdarībā ir Aivars, kurš spriež – vietējiem vienkārši skauž viņa popularitāte.

”Latvijā atgriezties ir liels prieks, taču diemžēl tā latviešu skaudība šo prieku pabojā,” sajūtās dalās Aivars.

Šobrīd viņa plānā ir sasēņot pilnus grozus, izbaudīt Latvijas rudeni, pēc pašizolācijas beidzot satikt tuviniekus, doties uz dažādām iestādēm sakārtot dokumentus, kā arī skaisti nosvinēt savu 34. dzimšanas dienu septembra beigās.

Pēc tam jau redzēs, kur dzīves ceļi aizvedīs, taču atgriezties vistu fermā Vācijā nav plānots.

Tiem, kuri nezina, kā saimnieku sveikt dzimšanas dienā, viņš var pačukstēt, ka lolo sapni – izveidot vērienīgu šovu par makšķerēšanu. Varbūt kāds no atbalstītājiem var Aivaram palīdzēt sapņa realizācijā.

11 komentāri