Seksa ekspertes Vikijas padomi! 5 ieteikumi, izvēloties pirmo seksa rotaļlietu

Baiba Gāliņa

Autors: Baiba Gāliņa

78 komentāri
Seksa ekspertes Vikijas padomi! 5 ieteikumi, izvēloties pirmo seksa rotaļlietu
OSKARS OZOLS/PRIVĀTAIS ARHĪVS

Gultas prieki ir neatņemama dzīves sastāvdaļa. Arvien populārāki kļūst eksperimenti seksā, intīmo rotaļlietu iegāde, kas tikai dažādo un uzlabo intīmo tuvību, kā arī palīdz sasniegt jaunas baudas virsotnes. Seksa eksperte Vikija Klišāne sniedz padomus, kā pareizi izvēlēties intīmo rotaļlietu!

Sarunā ar portālu Skaties.lv Vikija uzsver, ka ir brīnišķīgi un pilnībā pamatoti iemesli, kas rada vēlmi vai vajadzību pēc kāda papildinājuma guļamistabā.

Video: Ieva Florence-Vīksne atklāj, kāpēc lieto menstruālo piltuvi

”Bieži vien cilvēkiem ir vēlme, lai seksa rotaļlieta atrisina kādu samilzušu problēmu, kas ir saistīta ne tikai ar seksualitātes jautājumu. Ja attiecībās ir nesaskaņas vai dažādi skatījumi uz seksualitāti un pat dzīvesveidu, tad rotaļlieta nebūs situācijas uzlabotājs.

Neviens vibrators, vaginālās bumbiņas vai anālais stimulators nav spējīgs glābt attiecības, risināt konfliktus, vai maģiskā veidā radīt kādā personā vēlmi nodarboties ar seksu un pēkšņi kļūt daudz aktīvākam – tuvības brīžos,” tā Vikija.

Seksa eksperte aicina rotaļlietu uztvert kā instrumentu, kas var noderēt esošās dzimumdzīves kvalitātes uzlabošanai.

Latvijā jauna, zinoša seksa eksperte Vikija! Iepazīsti dāmu, kura nebaidās skaļi runāt par gultas priekiem

5 ieteikumi pirms iegādāties seksa rotaļlietu:

1.Noformulē iemeslu, kāpēc ir vēlme iegādāties seksa rotaļlietu.

Vikija paziņo, ka vislabākais un veselīgākais iemesls seksa rotaļlietas iegādei ir vēlme uzlabot intīmās dzīves kvalitāti, piedzīvot jaunas sajūtas un sasniegt vēl nebijušus baudas apvāršņus!

Partnerattiecību kontekstā visām iesaistītajām pusēm jābūt ar vienlīdz pozitīvu un ieinteresētu attieksmi pret jauno mantiņu.

Rotaļlietas izmantošanu nekad nevajadzētu uzspiest vai pieprasīt!

Ja kāda no pusēm nav ar mieru, izmantot konkrēto rīku, tad tā pielietošana piespiedu kārtā ir definējama kā vardarbība.

2. Saprast kādu tieši sajūtu ir vēlme paspilgtināt, iegūt vai tieši otrādi – kādu sajūtu likvidēt?

Intīmpreču industrija ir attīstījusies un piedāvājumā var atrast rotaļlietas katrai gaumei un vajadzībai. Grūti iztēloties konkrētās mantiņas lietošanas potenciālo sajūtu, ja tāda sajūta iepriekš nav piedzīvota. Tomēr, ir iespējams atsaukties uz esošo pieredzi, lai vai kāda tā ir bijusi.

”Piemēram, paanalizējot dzīves laikā piedzīvotos dzimumaktus un citas intīmās rotaļas, bieži vien var rast kādu vajadzību vai vēlmi, kas vēl nav tikusi realizēta,” skaidro Vikija.

Visbiežāk sievietes nav saņēmušas pienācīgu viņu baudas zonu stimulāciju. Jāņem vērā, ka galvenais sievietes baudas orgāns ir klitors, un statistiski 70% sieviešu nepieciešama klitora stimulācija, lai sasniegtu orgasmu.

Dzimumakti, kas aprobežojas ar vienveidīgu vaginālo penetrāciju, parasti beidzas tikai ar vīrieša kulmināciju, un tas ir pilnīgi normāli, jo sievietei nav obligāti jākulminē no maksts sienu berzēšanas.

”Tieši tādēļ vaginālo seksu var kombinēt ar klitora stimulatoriem, lai baudu un orgasmus gūtu abi partneri. Kādu konkrēti klitorālo stimulatoru izvēlēties? Atbildi uz šo jautājumu palīdzēs atrast zinoši konsultanti, vai arī nāksies pašai dāmai izmēģināt vairākas mantiņas, lai atrastu sev vispatīkamāko.

Vīriešu vispopulārākā un biežāk izmantotā seksa rotaļlieta ir erekcijas gredzeni, jo tie palīdz vieglāk sevi kontrolēt, lai pagarinātu akta ilgumu.

Gredzens rada iespēju ilgāk izbaudīt orgasma tuvošanās sajūtu, kas lielākoties ir pat patīkamāka par pašu ejakulāciju. Attiecīgi – ja ir vajadzība vīrieša spēju darboties nedaudz pagarināt, tad erekcijas gredzens varētu būt viena no izvēlēm.

Ja tiks izvēlēts gredzens ar vibroelementu, kas ir pietiekoši garš un stabils, lai ērti aizsniegtu dāmas klitoru vaginālas penetrācijas laikā, tad ieguvums būs dubults.

Ja ir vēlme pēc papildus anālās stimulācijas, tad var izvēlēties anālo plagu vai vibratoru, ja ir interese attālināti ar partneri parotaļāties, tad ļoti labi noderēs vibroolas ar attālināto vadības opciju, ko nodrošina mobilā aplikācija.

”Nereti var dzirdēt sūdzības, ka loceklis ir pārāk garš un tādējādi vaginālā seksa laikā partnere izjūt diskomfortu, jo tiek sabakstīts dzemdes kakls. Arī anālā seksa laikā ne vienmēr ir vajadzība pilnībā locekli ievietot līdz galam. Pusievadītu locekli noturēt ir grūti – īpaši kaisles uzplūdos. Kā risinājums šai situācijai, ir radīti speciāli ierobežojošie gredzeni, kas saīsina locekļa ievietojamo garumu,” atklāj Vikija.

Ja pēc kādas medicīniskas procedūras ir erekcijas traucējumi, tad, iespējams, var palīdzēt vakumsūkņi, kas uzlabo asinscirkulāciju.

Vēloties izbaudīt penetrāciju, bet partnerim nav iespējas to nodrošināt ar locekli, tad var palīdzēt straponi vai dildo.

Pikants video: ”influenceris” Niklāvs Mičulis iepazīst prezervatīvu pasauli

3.Ievākt informāciju.

Digitālā laikmeta informācijas pārbagātībā nevarētu sūdzēties par iespējām uzzināt sev vajadzīgo. Atliek vien palasīt forumus, atsauksmes, speciālistu ieteikumus, lai atrastu sev visatbilstošāko risinājumu, noteikti vajadzēs veikt plašāku izpēti.

Ar vienu forumu vai dažām atsauksmēm nepietiks, jo katrs cilvēks pauž subjektīvo viedokli, bet ražotājs liela un slavē visu savu produkciju, pat ja tā to nav pelnījusi.

Jo vairāk dažādas informācijas tiks savākts, jo lielāka iespējamība, ka varēs atrast sakarības un reālos faktus, nevis tikai subjektīvas pieredzes vai apmaksātu saturu.

”Vērtīgs informācijas avots ir “SexyStyle” konsultanti, kuri ir speciāli apmācīti vēlmju un vajadzību izzināšanā un spēs ieteikt vislabāko risinājumu katrai personai, kas ir atnākusi konsultēties,” padomu sniedz Vikija.

4.Apzināties kvalitātes nozīmi.

Jo produkts būs kvalitatīvāks, jo lielāka iespējamība, ka gūtās sajūtas ar to, būs patīkamākas. Kā jebkurā jomā – kvalitātei ir sava cena. Tas nenozīmē, ka tikai pašas dārgākās preces būs vienīgās, ko vērts iegādāties.

”Piemēram, lētākie lubrikanti ir lipīgi un ķepīgi, lētākās seksa rotaļlietas ir no mazāk kvalitatīviem materiāliem, un to ražošanas procesā parasti nav ņemta vērā cilvēku baudas anatomija. BDSM aksesuāri ar viszemākās cenas birciņu var būt neērti, ātri saplīst vai pat satraumēt lietotāju. Baudā noteikti ir vērts ieguldīt!” uzskata Vikija.

Ir izteikti plašs vidējais segments, kurā atrodama kvalitātes un cenas samērība – tas būs vislabākais ar ko sākt, lai jau pirmajā mantiņu lietošanas pieredzē nesaskartos ar vilšanos, neveiklām situācijām vai traumām.

5. Jāmāk pareizi lietot.

Bauda būs atkarīga nevis tikai no tā, cik spēcīga būs vibrācija vai cik dziļi atradīsies rīks, bet gan no visām pārējām darbībām, kas tiks veiktas. Seksa rotaļlieta ir kā viena no sastāvdaļām visā lielajā baudas kokteilī.

Liela nozīme būs priekšspēles ilgumam un tās kvalitātei, lubrikanta pareizai pielietošanai, baudas zonu atbilstošai stimulācijai, fizioloģijai nekonfliktējošām darbībām un patiesai ieinteresētībai savā un partnera baudā.

Ļoti reti kurā gadījumā persona spēs gūt baudu vien no iekšā ievietota vibratora vai dildo.

Visos gadījumos vēlams mantiņu izmantot kā papildinošu elementu, kas uzlabos jau esošos baudpilnos procesus.

Ja ar konkrēto aprīkojumu nav gūtas patīkamas izjūtas, tad visbiežākie iemesli ir: nepareiza lietošana, nekvalitatīvs produkts vai produkta neatbilstība konkrētās personas vēlmēm un vajadzībām.

”Arī pārāk augstas ekspektācijas var radīt vilšanos, ja saceramies, ka rotaļlieta būs spējīga uz brīnumu lietām. Labāk turēt ekspektācijas zemu, bet savu entuziasmu gana augstu, maksimāli ieklausoties savā un partnera ķermenī,” nosaka Vikija.

78 komentāri