Reportāža: daiļās Eglītes ikrīta rutīna ”kačalkā”

7 komentāri
Reportāža: daiļās Eglītes ikrīta rutīna ”kačalkā”
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Jau rīt sāksies ilgi gaidītais šovs ”Piecērt Eglītei!” – pirmie trīs laimīgie puiši dosies uz randiņu ar ”Lauku sētas” šīs sezonas skaistuli. Un viņa ieradīsies izcilā formā! Lai sagatavotos randiņu sērijai, Eglīte vairākus mēnešus piecas reizes nedēļā svīdusi sporta zālē pie spēkavīra Daiņa Zāģera. Vienā no treniņiem klāt bija arī Skaties.lv.

Daiņa Zāģera sporta zāle Rīgas centrā nav kārtējā sērijveida treniņu zāle ar visiem jau zināmajiem trenažieriem. Nē, aizejot uz treniņu pie Zāģera, cilvēks nokļūst īstā spēkavīru nometnē, kurā jācilā riepas, akmeņi, “trubas” un jāstrādā ar pašu taisītiem trenažieriem!

Tāda ir arī Eglītes rutīna piecas reizes nedēļā. Cilvēks no malas pat iedomāties nespēs, ka sievišķīgā skaistule ik rītu sāk, veļot riepas, cilājot baļķus un veicot citus efektīgus vingrinājumus, kuru rezultātu novērtēs arī ”Piecērt Eglītei!” dalībnieki.

Treneris gan uzreiz uzsver – lai nebaida vārds ”spēkavīrs”. Arī uztraukumam par to, ka, piemēram, baļķa cilāšana varētu apdraudēt Eglītes veselību, nav absolūti nekāda pamata – mūsu skaistule tikai gūst jaunu enerģiju randiņu spēlei!

”Daudzi uzskata, ka atnāks uz šejieni un viņiem būs jāceļ nenormāli smagas riepas. Es neesmu tik dumjš treneris, ka uzreiz likšu darīt tādas lietas.

Tā ideja ir dot cilvēkiem iespēju pamēģināt lietas, ko mēs paši, spēkavīri, darām sacensībās, taču, protams, vieglākā versijā. Lai ir forša pašsajūta un sajūta, ka esi bijis treniņā,’’ stāsta sportists.

Un Eglīte ir lielisks piemērs. Meitene uz sporta zāli devusies bez īpašas iepriekšējās sagatavotības. Treneris neslēpj, ka pirmais mēnesis bijis grūtāks, bet nu ‘’Lauku sētas’’ zvaigznes progress acīmredzams kā ārējā izskatā, tā sniegumā treniņos.

‘’Es cenšos salikt kopā spēka vingrinājumus ar kardio vingrinājumiem, kas, manuprāt, labi strādā, jo gan trenē sirdi, gan ļoti labi strādā uz svara nomešanu un formas nostiprināšanu. Strādājam uz vispārēju fizisko attīstību un formas nostiprināšanu,’’ stāsta treneris.

Neparastā sporta zāle darbojas nu jau apmēram pusotru gadu.

‘’Ideja par šo zāli radās, kad kustības ‘’Movember’’ vadītājs Helmuts Bēķis nāca pie manis trenēties. Tajā laikā pats meklēju telpas, kur veidot zāli, lai pats strādātu.

Sapazināmies ar trešo cilvēku, Kārli Grīnbergu, un viss sākās,’’ sarunā ar Skaties.lv atceras Dainis Zāģeris.

Taču tas nebūt nenozīmē, ka zāle paredzēta spēka vīriem ar stāžu – nekādā gadījumā. Kā atklāj Zāģeris, publika te visdažādākā. Uzlabot fizisko formu nākusi zēnu futbola komanda, smalkas dāmas un cilvēki gados.

‘’Man nāk vīrietis ap 57, kurš ir ļoti labā formā un kuram te ļoti patīk. Sieviete ap 48 – ļoti jaudīga! Sievietēm vispār nav, ko baidīties no šiem treniņiem, jo cenšos pielāgot slodzes.

Nākušas arī pavisam smalciņas sievietes, kuras var noslēpties aiz tās riepas, bet viņas velk, ceļ, darbojas un viss ir kārtībā. Ļoti uzmanu, lai ir pareiza tehnika, ja redzu, ka pa smagu, neļauju celt.

Ļoti daudzi aiziet uz zāli un jau pirmajā treniņā mēģina – ‘’cik smagu varu pacelt?’’ Es uzskatu, ka tas ir nepareizi. Tad pirmais treniņš var kļūt par pēdējo,’’ stāsta Zāģeris, uzsverot, ka uz viņa zāli var nākt arī cilvēki, kam bijušas, piemēram, muguras traumas – viņš rūpīgi seko līdzi katra tehnikai, lai sportotājs no treniņiem tikai iegūtu, nevis nodarītu sev pāri.

Ieinteresēja? Ja vēlies pamēģināt, sazinies ar Daini viņa ‘’Facebook’’ lapā, vai ieskaties trenini.lv. Pirmais treniņš – bez maksas!