”Praids ir naida kurināšana!” Transseksuālā Linda neatbalsta homoseksuāļu līdztiesības gājienu

6 komentāri
”Praids ir naida kurināšana!” Transseksuālā Linda neatbalsta homoseksuāļu līdztiesības gājienu
Privātais arhīvs

Lai arī šova ”Gatava pārvērtībām” zvaigzne Linda, kura dzimusi kā vīrietis un Latvijas likumu dēļ joprojām nespēj tikt pie dāmas pases, atbilst visiem priekšnosacījumiem, lai sestdien, 9. jūnijā, dotos ”Baltijas praida” gājienā un cīnītos par savām tiesībām, viņa paliks mājās. Sarunā ar Skaties.lv Linda neslēpj – viņa uzskata praidu par naida kurināšanu.

”Manā skatījumā, praids tikai naidu kurina un no tā nav nekāda labuma. Tas nosaukums vien jau cilvēkos agresiju izsauc,” sarunā ar Skaties.lv neslēpj Linda.

Lai arī viņa pilnīgi noteikti pieder pie tās personu grupas, par kuru tiesībām it kā cīnās praids – Linda jau gadu desmitiem cīnās par to, lai Latvijā varētu nomainīt dzimumu – viņa uzskata, ka praids nebūs tas, kas mainīs sabiedrības attieksmi. Viņa spriež, ka pirmais praids bijis tik ass, ka radījis tautā negatīvas asociācijas ar šo pasākumu.

”Jā, tā it kā domāta kā cīņa par tiesībām, bet, redzi, ja iziet ielās ar agresīviem saukļiem, tas jau tik uzkurina citus, nevis kādu līdzjūtību ievieš. Un ja jau pati tik saprotoši cilvēki kā rokeri nostājas pret…

Tagad var iet gājienā ar jebkādiem miermīlīgiem saukļiem, vārds praids jau pats par sevi ievieš riebumu cilvēkos. Nu un tad jau invalīdiem arī jāiet gājienos, un jācīnās par savām tiesībām,” analizē Linda.

Lindas dzīvesstāstu lasi TE!

Arī viņas draugi gājienā neejot. Linda uzskata, ka praida gājiena formāts Latvijā nestrādā. Ja ārzemēs tā ir krāšņa parāde, pie mums praida gājiens ir viens vienīgs konfliktu cēlonis. Šovu zvaigzne spriež, ka ”Mozaīka”, cīnoties par līdztiesību, varēja pamainīt pasākuma formātu, atsakoties no allaž skandālus izsaucošā gājiena.

Linda uzskata, ka sabiedrības informēšanai daudz vērtīgāk būtu, piemēram, sarīkot atbalsta koncertu, kura teritorijā iespējams gūt izglītojošu informāciju par geju, lesbiešu un transpersonu problēmām Latvijā, draudzīgi aprunāties.

”Vārdu sakot, ņemt vērā to, ka praids citos izsauc agresiju un mainīt pasākuma formātu. Nav jāšpiko no Amerikas, kur attieksme cita. Mēs nedzīvojam tur. Te praids rada papildu agresiju.

Kamdēļ visu laiku skriet ar galu sienā un rīkot vienu un to pašu, ja var izdomāt kādu labu alternatīvu?” jautā Linda.

Viņa novērojusi vēl kādu interesantu tendenci.

”Ikdienā visiem principā nospļauties, sēž tur divi puiši vai meitenes un maigojas savstarpēji vai nē, bet tikko kā praida laiks klāt, tā visi vai lielākā daļa cilvēku ”uzvelkas” un noteikti komentāru kādu izmet vai kā minimums noskatās ar riebumu acīs.

Agrāk es pēc iespējas mazāk kur gāju ārpus mājas uz praida tuvošanās laiku, lai kādos konfliktos netiktu ievilkta,” vaļsirdīgi stāsta Linda.

Un, runājot par diskrimināciju, viņai ir kāds jauks piemērs no dzīves.

”Saka, ka praids paredzēts, lai cīnītos ar diskrimināciju. Bet principā jau mēs visi tiekam diskriminēti jau kopš dziļas bērnības. Un pirmā reize bija jau tad, kad mamma nenopirka tik tīkamo rotaļlietu vai saldumiņu, kas savā ziņā ar ir diskriminācija, jo netiki pie tīkotā.

Un tā visu mūžu kaut kur kāda diskriminācija: darbā, sadzīvē un tā tālāk. Bet tamdēļ jau neviens neskrien uz ielas gājienos,” aizdomāties liek Linda.

6 komentāri