”Nedēļa nodzīvota teltī, bez ūdens, elektrības un citām ērtībām.” Helēna Ora no smaga darba nebaidās

26 komentāri
”Nedēļa nodzīvota teltī, bez ūdens, elektrības un citām ērtībām.” Helēna Ora no smaga darba nebaidās
INSTAGRAM

Māksliniece Helēna Ora, īstajā vārdā Elīna Maligina, vasaru pavada, darot fizisku darbu, ne – ceļojot. Māksliniece ir odu sakosta, bez iespējas ieiet dušā vai gulēt siltā gultā, bet dabas tuvums dara viņu laimīgu.

Sociālajā tīklā ”Facebook” Helēna raksta, ka karstums, bezspēks, dunduri, ierobežojumi, kampaņas, internets, ziņas, bezpalīdzība, kas mijas ar niknumu, mudinājusi viņu apzināties, ka neviens cits, tikai viņa pati var koriģēt nevajadzīgo sajūtu un informācijas gūzmu. Māksliniece veikusi izvēli.

”Nospļauties, ka manas krūtis nav gana ideālas – lai ļum.” Helēna Ora par vīriešu radītajiem stereotipiem

”Raujoties uz klozetpoda pusi, tiku saķerta aiz apģērba.” Helēna Ora par incidentu ar dežurantu Majoru publiskajā tualetē

”Šovasar es neceļoju un nedirnu uzkarsušās pilsētas restorānos. Šovasar es pārbaudu sevi lauku skarbumā un skaistumā. Nolēmu sakopt kādu diezgan ielaistu lauku īpašumu Vidzemes pusē,” atbalstītājus informē Elīna.

Māksliniece nenoliedz, ka sākumā bijis bail, māja nedzīvojama, visapkārt brikšņi un ieaugusi izgāztuve, bet cik lieliska sajūta viņu pārņem pa drusciņai, savām rokām, to visu vākt, kārtot un iekopt. Viņas ķermenis elpo un priecājas.

”Jau nedēļa nodzīvota teltī, bez ūdens, elektrības un citām ērtībām, – smaids līdz ausīm, kājas odu sakostas, bet svaigs gaiss un mūsu zemīte dod spēku, smaidu, jaudu un pašas vienkāršākās darbības pārtop laimes sajūtā, ko nemaz tik viegli nevar ”pasūtīt”,” priecājas Helēna.

Slavenība aizdomājas par to, ka varbūt kādu dienu brīnišķīgā vieta kļūs par dabas parku, kur pulcēties radošiem ļaudīm, iedvesmoties, smelties spēku un satikties, lai priecātos kopā.

”Tagad pie darba. Jādedzina vecie koka dēļi. Un jāattīra simtgadīgs ābeļdārzs, kas ticis nolemts pazūdībai. Un patiesībā, mans klusais sapnis ir izveidot pieejamu vissezonas satikšanās vietu pie dabas, kur būs iespēja radoši būt kopā un gūt spēkus šinī dižozolu Gaujas ieskautajā zemes pleķītī,” sapņo Helēna.

Foto: māksliniece Helēna Ora bauda ”Annecy Festival” piedāvāto burvību

26 komentāri