”Nē, es neesmu pālī. Mēs braucam prom no Latvijas ar visiem bērniem!” Ekskluzīva intervija ar Andri Kiviču un Lieni Skulmi

Zane Baranovska

Autors: Zane Baranovska

''Skaties Izklaide'' redaktore

”Nē, es neesmu pālī. Mēs braucam prom no Latvijas ar visiem bērniem!” Ekskluzīva intervija ar Andri Kiviču un Lieni Skulmi
PRIVĀTAIS ARHĪVS

Sociālo tīklu tematika numur viens šobrīd ir mākslinieces Lienes Skulmes un mūziķa Andra Kiviča attiecības. Kamēr Andris internetā sola pārmācīt ikvienu, kurš aizkars viņa beidzot atrasto dvēseles radinieci, Skaties.lv jautāja pašai Lienei, ko viņa domā par šāda veida uzmanības apliecinājumiem. Sarunā iesaistīties vēlējās arī pats Andris, kurš uzsver – nē, viņš nav piedzēries, un viss, ko viņš pēdējās dienās raksta sociālajos tīklos, ir no tīras sirds.

Kivičs pēdējās dienās pārpludinājis sociālos tīklus ar dažādiem skaļiem paziņojumiem. Pēdējā no tiem viņš sola piekaut ikvienu, kurš atļausies pazemot Lieni.

Daļa sabiedrības izspriedusi, ka Andris, visdrīzāk, ir pamatīgi piedzēries, bet Liene Skaties.lv iezīmē pavisam citu ainu.

”Es šobrīd esmu uz slimības lapas, un Andris ved uz skolu manus bērnus. Vai to jūs, kas komentējat, spējat iedomāties?” to, kas patiesībā šobrīd notiek viņu mājās, Skaties.lv iezīmē Liene. Lienes paziņojumu Kiviča sievai Madarai lasi TE!

Jā, viņa, protams, ir informēta par mīļotā vīrieša aktivitātēm sociālajos tīklos un šādu publisku aizstāvību redz tikai un vienīgi kā īstas vīrišķības izpausmi.

”Es atzīšos – jūtos ļoti slikti, redzot, ko cilvēki par mums runā internetā, redzot tās karikatūras. Tas ir neizsakāmi aizvainojoši.

Tajā pašā laikā es apzinos, ka man blakus ir fantastiskākais cilvēks pasaulē. Lai ko tu man jautātu, es viņu aizstāvēšu it visā. Par ierakstiem internetā runājot, – es uzskatu, ka tik atklāts var būt tikai īsts vīrietis.

Tikai īsts vīrietis var tā atbalstīt un aizstāvēt savu sievieti, pats sevi pakļaujot sabiedrības negācijām manā vietā,” tā Liene.

Sarunā iesaistās Andris, kurš vēlas uzsvērt – viss, kas ierakstīts viņa sociālajos tīklos, tieši tā ir domāts.

”Cilvēki domā, ka esmu piedzēries vai kāds uzlauzis manu kontu?

Jā, atzīšos, biju Vecrīgā, mazliet iedzēru, bet kāpēc gan ne, ja esmu laimīgs? Nē, es neesmu pālī, un tas, ko rakstu sociālajos tīklos, ir tas, ko es tiešām domāju.

Es vienmēr esmu centies runāt atklāti. Un tāds esmu arī tagad,” uzsver Andris. Abi uzsver – sirds sāp par to, ka atklātība Latvijā tiek uztverta kā noziegums. Tāpēc abi pēdējo dienu laikā, skatoties, cik saasināt sabiedrība reaģē uz viņu attiecību stāstu, vienojušies par drastisku risinājumu.

”Mēs braucam prom no Latvijas! Tagad taču pasaule ir tik atvērta – var dzīvot jebkurā pasaules malā. Un, redzot, kas notiek mūsu sabiedrībā, esam izlēmuši aizbraukt,” paziņo Kivičs.

Pārim kopā ir seši bērni, kuri dzimuši jau izirušās attiecībās. Liene un Andris gan ir optimisma pilni un pārliecināti, ka izdosies rast risinājumu, lai arī bērnus ņemtu līdzi uz ārzemēm, kur atvasēm būs emocionāli labvēlīgāka vide nekā Latvijas sabiedrībā.

”Tas, ka mēs šeit nepaliksim, ir skaidrs kā diena. Ne šeit mums dzīvot! Paskaties, kas sabiedrībā notiek! Vai svešu attiecību apspriešana internetā un tādas negācijas ir sabiedrības norma?

Mēs ar to nesamierināsimies. Man ir radinieki Amerikā, bet tas ir tikai viens no variantiem. Pagaidām vēl nezinām, uz kurieni brauksim, taču tas, ka Latvijā nepaliksim, ir pilnībā skaidrs,” par to, cik tālu viņus novedusi sabiedrības attieksme, nopūšas Liene.