”Martas balles” organizatore Svetlana Leva par savām attiecībām ar Tumševicu-Ērgli un ”svētkiem mēra laikā”

Baiba Gāliņa

Autors: Baiba Gāliņa

1 komentārs
”Martas balles” organizatore Svetlana Leva par savām attiecībām ar Tumševicu-Ērgli un ”svētkiem mēra laikā”
PUBLICITĀTES FOTO

Lielu ažiotāžu presē un apkārtējo viedokļos izsaukusi ”Rīgas balle 2020”, kas notikusi laikā, kad tika atcelts pat ”Rīgas maratons”. Saistībā ar saviesīgā pasākuma norisi ”laipnībām” apmainījās abas galvaspilsētas baļļu karalienes – Svetlana Leva, kura rīko ”Martas balli” un Natālija Tumševica-Ērgle, kura rīko ”Rīgas balli”.

Sarunā ar portālu Skaties.lv Svetlana saka, ka viņa vēlas, lai visi zina arī viņas stāsta pusi. Svetlana ar pasākumu organizēšanu nodarbojas jau no 2002. gada.

”Neviens viesis nav saslimis!” Tumševica-Ērgle izskaidro, kā ”Rīgas ballē” tika ievēroti valsts noteiktie ierobežojumi

Foto: grezni aizvadīta gadskārtējā labdarības ”Martas balle”

2009. gadā un 2011. gadā uz labdarības ballīti ”Global Party” Svetlana bija uzaicinājusi arī Natāliju. Iepazinušās abas baļļu karalienes, pateicoties kopīgām paziņām.

”Pēc tam Natālija un viņas māte Jeļena izlēma taisīt savas Ziemassvētku labdarības ballītes. Kā par nelaimi, pirmā ballīte izgāzās, uz to ieradās ne vairāk par 15 cilvēkiem, no kuriem puse bija radinieki,” tā Svetlana.

Svetlana piebilst, ka Jeļena bija ļoti nelaimīga un lūgusi palīdzību. Nākamajā gadā tieši viesnīcas pārstāvji, kurā darbojas Svetlana un viņas vīrs, reklamējuši balli, aicinājuši viesus – izmantojot savu VIP personu listi, sazinājušies ar presi.

”Martas balle” organizatore ar lepnumu saka, ka projekts piecu gadu laikā no 15 cilvēkiem izauga tā, ka viesnīcas restorānā un bārā tam kļuva pārāk “šauri”.

”Kad viņi pārgāja uz citām telpām – mēs izelpojām, jo atbalstīt labdarības pasākumu, korporatīvu sezonā ir ļoti grūti, jo vairāku dienu garumā jāzaudē reālus ienākumus. Tāpēc ir stulbi un muļķīgi paziņot, ka esam apvainojušies, mēs bijām laimīgi,” tā Svetlana.

Svetlana turpina, sakot, ja kādam gribas paskatīties uz skaudību un nepateicību, tad ir jāieskatās spogulī!

Sieviete piebilst, kā gan citādi izskaidrot faktu, ka 2016. gada septembrī, kad bija paredzēta trešā ”Martas balle”, kas vienmēr notika septembrī, arī Tumševica izlēma, divas nedēļas pirms gaidītā notikuma, rīkot savu balli, ar Rīgas domes atbalstu.

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

”Kāpēc arī septembrī? Gadā ir 12 mēneši un pilsēta nav tik milzīga, lai ”izturētu” divus lielus pasākumus uzreiz pēc vasaras! Balles paredzētas vienai un tai pašai publikai, ir gana šaurs cilvēku loks, kuri mīl šāda veida atpūtu,” aizdomājas Svetlana.

”Martas balles” organizatore ”Rīgas balles” rīkotājai uzdevusi šo jautājumu, bet nav saņēmusi adekvātu atbildi.

”Te nu var ikviens izlemt, kurš ir nepateicīgs un kuram skauž. Jā, mūs var apskaust! Kopš 2013.gada mēs attīstām savu pasākumu, pateicoties entuziasmam un privātajam biznesam. Piecu gadu laikā balle galvaspilsētā savākusi 70000 tūkstošus eiro, kas novirzīti labdarības projektiem,” smaida Svetlana.

Divreiz ”Martas balle” notikusi Daugavpilī un vienreiz Rēzeknē. Tas bija iespējams, jo pasākumu atbalstīja vietējās domes, iekļaujot balli pilsētas svētkos.

2017. un 2018. gadā ”Martas balle” uz Daugavpili atveda tūkstošiem tūristu, kuri nāca par labi pilsētas ekonomikai.

2018. gadā ”Martas balle” saņēma balvas ”Best Baltic Events Awards” divās nominācijās – labākais labdarības un labākais kultūras projekts.

”Šogad tika atceltas Vīnes balles, karnevāli un masku balles visā pasaulē. Viss tikai tāpēc, ka pirmajā vietā jābūt rūpēm par cilvēku veselību. Cik būtu bijis patīkami un skaisti, ja ”Rīgas balles” organizatori nerīkotu dejas, bet parunātu ar viesiem, dalībniekiem un visu naudu nosūtītu slimo ārstēšanai. Tas būtu bijis skaists žests, bet viņi izvēlējās rīkot “svētkus mēra laikā”,” tā Svetlana.

Svetlana piebilst, ka nav pret svētkiem. Viņa ir par vienlīdzīgām tiesībām! Ne tā, kā tas bija 10.oktobrī – atcelts maratons svaigā gaisā, bet deputātu un ministru dejas norit pilnā sparā!

”Kurš dos garantijas, ka viesu vidū nebija kāds covid-19 slimnieks, kuram nav simptomu? Ja neviens no dejotājiem nesaslima, tas nenozīmē, ka kāds no viesiem nebija covid-19 pozitīvs un neaplipināja apkārtējos. Pēdējo nedēļu laikā saslimušo cipari strauji palielinās. Nebija ētiski un pavisam noteikti bija bezatbildīgi tā riskēt,” nosaka Svetlana.

1 komentārs