Latvijā pirmais kronētais “dragkings” kopā ar domubiedriem tautu iepazīstina ar savu kustību

Pievienot komentāru
Latvijā pirmais kronētais “dragkings” kopā ar domubiedriem tautu iepazīstina ar savu kustību
INSTAGRAM

Pagājušā gada nogalē dibinātā “dragking” performances apvienība “Latvijas Drag King kolektīvs” nedēļas sākumā publiskojis pirmo daļu Latvijā tapušā “Drag King vēstures īskursa” minisērijām, kas ļaus iepazīt “dragking” fenomena vēsturi un attīstību, sākot no 16. gadsimta līdz mūsdienām, “dragking” performances mākslas principus un māksliniekus Latvijā un pasaulē.

“Drag King vēstures īskursa” mērķis ir saistošā un viegli saprotamā veidā iepazīstināt ar ASV un Eiropā šobrīd ļoti populāro drag kultūru, kas pamazām kļūst aktuāla arī Baltijas valstīs. “Drag” performancē izpildītājs ar kostīmu, kosmētikas un pārspīlētu žestu palīdzību pārtop pretējā dzimuma tēlā un uzstājas kabarē tipa priekšnesumos (“dragkingi” ir visbiežāk sieviešu atveidoti vīriešu tēli, bet “dragkvīnas” – vīriešu atveidoti sieviešu tēli).

“Drag King vēstures īskursa” pirmajā sērijā tā vadītājs Emmanuele Lampá (Latvijā pirmais kronētais “dragkings”) jeb performances māksliniece Laura Šterna stāsta par “drag” terminoloģiju, kā arī skaidro atšķirību starp “dragkingiem” un vīriešiem-transpersonām, sarunā tiekoties ar Latvijas transpersonu tiesību aktīvistu Dan Avangard.

“Drag King vēstures īskursa” sērijas latviešu valodā, ar subtitriem angļu un krievu valodās būs pieejamas Latvijas Drag King kolektīva “YouTube” kanālā un “Facebook” lapā katra mēneša beigās no jūlija līdz novembrim, kad paredzēts Baltijas Drag King tiešsaistes festivāls.

“Latvijas Drag King kolektīva” mērķis ir veidot iekļaujošāku Latvijas sabiedrību, palielinot LGBT+ kopienas redzamību un izpratni par to. Kolektīva darbība tiecas uz tradicionālās maskulinitātes pārvērtēšanu caur “drag” performanču radīšanu, izglītošanu un aicināšanu uz sarunu.

Tāpat kolektīvs vēlas virzīties pretim aizspriedumiem un diskriminējošiem Latvijas likumiem, redzot sevi kā platformu Latvijas un Baltijas aktīvistu un mākslinieku darbībai, lai stiprinātu LGBT+ tiesības un feminismu.