Komentāri
Voldemārs Johansons Doma ērģeles pārvērš skaņas skulptūrās
Mākslinieks Voldemārs Johansons . Foto: Edijs Pālens, LETA

Rīgas Doma dārza mākslas galerijā atklātas ievērojamā audiovizuālo mediju mākslinieka Voldemāra Johansona skaņu skulptūras ”OP.39”, informē “Mans Doms” projekta vadītājs Gatis Vectirāns.

Līdz 21. oktobrim Rīgas Doma dārza galerijā apskatāmas jauno mediju mākslinieka Voldemāra Johansona skaņas skulptūras ”Op.39” no cikla ”Stāvvilnis”. Izstāde ir autora cieņas apliecinājums Rietumu mūzikas tradīcijas dižākajam instrumentam – ērģelēm, kuras ikdienā un svētkos pieskandina arī Rīgas Doma velves. Mākslas darbā izmantotās ērģeļu stabules, kas Doma dārzā izkārtotas abstraktās kompozīcijās, ar elektroniskās vadības un gaisa palīdzību izplata telpā zemas toņkārtas skaņas, tādā veidā ļaujot klausītājam piedzīvot nepieradinātas mūzikas melodijas.

Šī ir trešā sezona, kopš senatnīgajā Rīgas Doma dārzā norisinās biedrības ”Ascendum” projekta ”Mans Doms” organizētās laikmetīgās mākslas izstādes. Šāgada sezonu uzsāka stikla māksliniece Marta Ģibiete ar izstādi ”Atspulgs” un Laura Feldberga ar lielformāta instalāciju ”Spārni”. Līdz šim Doma Dārza izstādes veidojuši tādi mākslinieki kā Nils Vilnis, Brigita Zelča – Aizpure, Magone Šarkovska, Arturs Bērziņš, Anda Lāce, Evelīna Deičmane, Kristaps Ģelzis un citi.

Izstāde noris biedrības ”Ascendum” projekta ”Mans Doms” ietvaros, kas jau trešo gadu Doma dārzā organizē laikmetīgās mākslas izstādes un citus kultūras notikumus. Vairāk par notikumu iespējams uzzināt sabiedriskās kustības ”Mans Doms” mājas lapā: mansdoms.lv

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl