Virkne Latvijas dizaineru ”ieliek kloķi” modes nedēļai un sarīko paši savu skati

Komentāri
Virkne Latvijas dizaineru ”ieliek kloķi” modes nedēļai un sarīko paši savu skati
Foto: publicitātes

Vien pāris dienu pirms Rīgas modes nedēļas starta vairāki Latvijā zināmi modes mākslinieki sarīkojuši paši savu pasākumu.

Ar brašām ovācijām pacilātā noskaņojumā un jaunāko Latvijas modes zīmolu kolekciju skati Vāgnera zālē noslēdzies Latvijas modes festivāls MODES MANIFESTĀCIJA II. Lai redzētu Latvijā un ārpus tās robežām pazīstamu zīmolu un jauno modes dizaina talantu jaunākos darbus, pulcējās vairāk nekā 200 skatītāju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skatē tika izrādītas astoņas jaunākās Latvijas modes zīmolu kolekcijas. Tostarp Latvijas modes stabilā vērtība – ALEXANDER PAVLOV, popularitāti nostiprinājušais zīmols RED SALT, ilgāku laiku Ķīnā dzīvojusī ekscentriskā BAIBA LADIGA, strauju atpazīstamību iekarojošais zīmols IN BY INGA NIPĀNE, kā arī jaunie modes dizaineri un talanti – UNA BĒRZIŅA, LIENE BUKOVSKA, LAIMA ŪDRE un ARVILS LINDE.

FOTO: modes skates glaunie viesi

Latvijas modes festivāls MODES MANIFESTĀCIJA norisinājās jau otro reizi, lai turpinātu pozitīvo rezonansi sabiedrībā par Latvijas modes dizaina daudzveidību. Festivāla mērķis bija gan demonstrēt Latvijas modes zīmolu jaunākās kolekcijas, gan arī diskutēt ar industrijas profesionāļiem un ieinteresētajām pusēm par modes industrijas situāciju Latvijā. 22. oktobrī notika diskusija ”Modes industrijas situācija Latvijā”.

FOTO: modes skate

BAIBAS LADIGAS ready-to-wear gatavs valkāšanai kapsulas kolekcija COCOON radīta rudens un tuvojošās ziemas iespaidā. Silueti ir lakoniski un brīvi, tiem raksturīga Āzijas ietekme. Tērpos maksimāli izmantots neapstrādāto vīļu princips, kas tā valkātājai rada vēl komfortablāku sajūtu. Kolekcijas pamattoņi ir silti pelēkais un aļģu zaļais. Tērpus papildina Baibas Ladiga zīmolam raksturīgie askētiskie ādas aksesuāri melnā un brūnā krāsā.

ALEXANDER PAVLOV rudens/ziemas kolekcija uzbur senās Ēģiptes sajūtu. Kolekcijas tērpi ir iespēja pakavēties apbrīnotās un cēlās Nofretetes tēlā, smelties viņas drosmi, spēku un skaistuma izjūtu. Ne velti viņa bijusi viena no visvarenākajām sievietēm, kas valdījusi Ēģiptē. Būt drosmīgai, uzdrīkstēties caur vēsturisko smelties spēku nākotnei un būt cēlai kā Nofretete – tā iedvesmo jaunā ALEXANDER PAVLOV kolekcija.

RED SALT rudens/ziemas 2015 kolekcijas radīšanā tās dizainere Indra Salceviča ļāvusies intuīcijai, pieturoties pie moto ”Ir jādzird intuīcija − tā vienmēr čukst!”. RED SALT zīmols turpina savu uzsākto ceļu ready-to-wear virzienā, domājot par sievietes ikdienas un svētku garderobi. Rudens ziemas kolekcijā ir ieturēta zili pelēkā krāsu gammā ar aizvadītā gadsimta 40 gadu dekādei raksturīgo tērpu piegriezuma līnijām un 70 gadiem raksturīgajām stilistiskajām detaļām.

Zīmola IN by INGA NIPANE 2015/16 gada rudens/ziemas kolekcijai par iedvesmas avotu kalpojušas gotiskas katedrāles un to griestu velves, grafiskas līnijas un reljefi. Kolekciju raksturo kontrastaini krāsu un faktūru savienojumi, no rupjas vilnas līdz plānam zīdam, stepēti audumi un mākslīgās ādas detaļas.

ARVILS LINDE ar kolekciju MAGNIFICENT BASTARD demonstrē klasiskās garderobes transformācijas un mutācijas procesu, kura rezultātā ar netradicionālu konstrukciju un konstruēšanas metožu palīdzību ir radīti apģērbi, kas pirmajā brīdī rada iespaidu par klasiskiem apģērbiem. Taču tos pētot tuvāk, ir redzams, ka ne viss ir tāds, kā tas izskatās pirmajā acu uzmetienā, jo bieži vien mūsu prāts ar mums mēdz izspēlēt trikus, jo patiesi − velns ir detaļās.

UNAS BĒRZIŅAS kolekcija ”CANCEL/PRINT” veidota, iedvesmojoties no salūzuša printera, kurš drukā izkropļotus tekstus ar patvaļīgi izmainītu šriftu − burti, kas sadrukājušies cits citam virsū dažādos lielumos, izplūdušus krāsu laukumus, saburzītas un sagofrētas papīra lapas. Tērpu apdrukās izmantota printera lietošanas instrukcija, un apdruka veikta sietspiedes tehnikā.

LAIMAS ŪDRES kolekcija MULTUM, kas tulkojumā no latīņu valodas nozīmē daudz, ir interpretācija par mainīgo, kas pārveidojas, ietekmējoties no jaunām vidēm, informācijas, norisēm, izmantojot un apvienojot atsevišķas detaļas, kas tēlam šķiet tīkamas. Tas atklāj iracionalitāti un būtnes divdabību −- vilnas, lina, smalka kokvilnas muslīna izstrādājumi tiek komplektēti ar spilgtu mākslīgo ādu, ar pērlēm izšūtas zeķes tiek ievilktas putuplasta čībās. Tēls tiek veidots uz klasikas pamata, domājot par sportiskā stila ērtību, apvienojot ar etniska un sakrāla tērpa sajūtām.

Dizainere LIENE BUKOVSKA ir radījusi savu apģērbu un aksesuāru zīmolu KUMMA, kurā darbu galvenokārt fokusē uz somu dizainu, to funkcionalitāti un transformēšanas iespējām, savukārt tērpu radot, lai rastos mijiedarbība ar aksesuāriem. Kolekcija veidota, iedvesmojoties no aizvadītā gadsimta 30.gados Latvijā radītā miniatūrā fotoaparāta VEF Minox. Šajā kolekcijā mijas retro un futūrisma noskaņas, tiek akcentētas horizontālas līnijas, lakoniskas formas un griezumi, tiek uzsvērts minimālisms un kompaktums.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl