Viktora Lapčenoka 70. jubilejā izdota labāko dziesmu izlase

0 Komentāru
Viktora Lapčenoka 70. jubilejā izdota labāko dziesmu izlase
Publicitātes foto

Godinot latviešu izcilā estrādes dziedātāja Viktora Lapčenoka ieguldījumu populārajā mūzikā un svinot viņa 70. dzīves jubileju, izdota dziedātāja labāko dziesmu izlase, kurā atrodamas gan pazīstamākās dziedātāja solo dziesmas, gan arī dueti ar Noru Bumbieri.

Albuma bukletā atrodamas arhīvu fotogrāfijas, kā arī speciāli šim izdevumam sagatavots muzikoloģes Daigas Mazvērsītes apraksts par dziedātāja radošās dzīves gājumu. Lūk, neliels ieskats tajā:

”1947. gada 16. janvārī dzimušais Viktors Lapčenoks ir īsts strādnieku bērns, proletārietis, un abi Lapčenoku bērni staigāja tēva, kurpnieka, darinātos apavos. Smags darbs, pacietība un vienkāršu ļaužu sirsnība veidoja nākamā mākslinieka pasaules redzējumu, kur kopš 5. klases svarīgu vietu ieņēma sports. Dziedāšanas skolotāja zēnu sauca par ”zelta rīklīti” un kā kartupeļu lakstu starp rozēm ielika vienīgo puiku starp meitenēm vokālajā ansamblī.

Kādudien Lapčenoka dzīvi ar kājām gaisā sagrieza kāds telefona zvans. Zvanītājs bija pats slavenais Raimonds Pauls – ”REO” vadītājs piedāvāja puisim atnākt uz noklausīšanos. Todien nosvīdis Viktors strinkšķināja savu salāpīto ģitārīti, kurai kāds pa Jāņiem bija uzsēdies virsū, un nodziedāja slaveno ”Mežrozīti”.

Pēc priekšnesuma Paula solījies šo koka gabalu, proti, ģitāru, izmest pa logu, bet par jaunā dziedoņa izredzēm neteica ne vārda.

Pagāja pāris nedēļu, līdz sekoja neticamais uzaicinājums – dziedāt ”REO”…”

Foto

Audio: ”Vardīte”

Izlasē iekļautas sekojošas dziesmas:

 1. Dziesmiņa par prieku
 2. Zilā
 3. Nekal mani gredzenā
 4. Kurzeme
 5. Inese
 6. Lana
 7. Varbūt
 8. Zied ievas Siguldā
 9. Sanāciet, sadziediet, sasadancojiet
 10. Kad saule aiziet
 11. Vardīte
 12. Čakārnītis
 13. Grieze
 14. Rudacīte
 15. Ai-dundur-dundur-dun-dun-dun
 16. Undīne
 17. Manai Dzimtenei
 18. Latviešu jūrniekiem
 19. Lapsenes nāve
 20. Tā diena

Audio: ”Lapsenes nāve”

CD būs pieejams Viktora Lapčenoka jubilejas koncertos Rēzeknē, Cēsīs, Rīgā un Liepājā.

Kompānijas ”Mikrofona ieraksti” vēsturisko ierakstu sērijā ”Leģendas” līdz šim ir izdoti dziesmu apkopojumi tādām latviešu mūzikas leģendām kā Nora Bumbiere, Ojārs Grinbergs un Edgars Liepiņš.

Audio: ”Tā diena” kopā ar Normundu Rutuli

0 Komentāru