Komentāri

Šonedēļ Latvijas Radio bigbends devās uz ASV, kur ar diviem izpārdotiem koncertiem par godu Latvijas simtgadei uzstājās Ņujorkā un Vašingtonā. Kopumā tika aizvadīti trīs koncerti, no kuriem divi pat sakrita vienā vakarā.

8. janvāra vakarā mūziķi kāpa uz skatuves prestižajā Ņujorkas Linkolna centrā “Dizzy’s Club Coca Cola”, bet divas dienas vēlāk, 10. janvārī Kenedija centrā (The Kennedy Center For Performing Arts) Vašingtonā, kur Latvijas Radio bigbends ticis sagaidīts ar stāvovācijām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Koncertu Vašingtonā iespējams noskatīties arī ierakstā.

Uz ASV tika vesta pārbaudīta vērtība – bigbenda koncertprogramma “Mare Balticum”, kurā iekļautas latviešu tautasdziesmas džeza apdarē. Aranžiju autors ir austrāliešu džeza superzvaigzne Džeimss Morisons (James Morrison), kurš radīja arī īpašu oriģināldarbu “Mare Balticum (Klusums&Vētra)”, un šis projekts ir izdots CD formātā. Daļa no šī diska repertuāra atskaņota arī aizvadītajos koncertos ASV.

Koncertos klausītājiem bija iespēja dzirdēt arī jaunās latviešu džeza dziesmas Kristīnes Prauliņas, starptautiskā džeza mākslinieku konkursa “Riga Jazz Stage” Grand Prix titula ieguvējas, izpildījumā. Unikāli ir tas, ka dziesmas izskanēja citādāk nekā līdz šim, jo lirika ir atdzejota angļu valodā.

“Latvijas Radio bigbenda koncertturneja ASV ir nozīmīga Latvijas džeza mūzikas posma kulminācija. Pēdējos divdesmit gadus esam veidojuši festivālus, konkursus un esam strādājuši, lai atkal savu spožumu atgūtu leģendārais Latvijas Radio bigbends. Šobrīd sapnis ir piepildījies – uzstāsimies džeza dzimtenes prestižākajās zālēs, un vienlaikus tas ir arī kāda jauna posma sākums gan bigbenda daiļradē, gan Latvijas mūzikas attīstībā. Turpināsim sapņot, jo kopā ar nenogurstošu darbu sapņi piepildās,” saka Latvijas Radio bigbenda mākslinieciskais vadītājs Māris Briežkalns.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl