Komentāri
Vērienīga Staro Rīga 2014 līdzdalības akcija krāšņi izgaismos pilsētu
Gaismas festivāla Staro Rīga objekts Pētera sapnis Rīgas Sv. Pētera baznīca. Foto: Edijs Pālens, LETA

Staro Rīga līdzdalības akcijas objekti un festivāla pamatprogramma veidos svētku noskaņojumu visā Rīgā, kopumā starojot un gaismojot vairāk nekā 100 vietās pilsētā.

Šogad gaismas festivāls Staro Rīga 2014 pirmo reizi uzsāk līdzdalības programmu Rīgas karnevāls. Atsaucoties aicinājumam Izgaismo savu pilsētu!, uzņēmumi un iestādes, kā arī iedzīvotāji festivāla laikā līdz 18. novembrim aicināti veidot krāsainas gaismas instalācijas namu logos un uz māju fasādēm.

”Rīgas karnevālā piedalās visa pilsēta, tās ēkas, mūsu namu krāsainie, izgaismotie logi un mēs paši kā gaismas mākslinieki. Pilsētas izgaismošanas līdzdalības akcija piesaka ideju par pilsētas, ēku, fasāžu, logu pārvērtību un iestarošanos, kā prieka pilnu piedzīvojumu, meklējumu un atklājumu laiku Eiropas kultūras galvaspilsētā,” piedalīties akcijā mudina Rīga 2014 programmas un Staro Rīga 2014 kuratore Diāna Čivle.

Līdzdalības akcijas Rīgas karnevāls dalībniekiem objekti būs jāatzīmē virtuālajā kartē. Visi varēs izteikt savu atbalstu un uzslavas Rīgas karnevālu dalībniekiem un objektu veidotājiem. Balsojums notiks divās kategorijās – Rīgas karnevāla izgaismotās pārveidotās fasādes un Rīgas karnevāla izgaismotie/pārveidotie logi. Lai balsojums notiktu objektīvi, līdzdalības akcijas objektiem gaismas festivāla Staro Rīga 2014 laikā no 14. līdz 18. novembrim jābūt aplūkojamiem katru dienu no plkst. 18.00 līdz 23.00.

Izveidotie darbi būs aplūkojami mājaslapā staroriga.lv, kur akcijas laikā norisināsies skatītāju balsojums. Labāko un interesantāko objektu autoriem gaidāmas pārsteigumu balvas. Līdzdalības akcijas dalībnieki elektroniski pieteikt objektus mājaslapā varēs, sākot no 10. novembra.

Fasāžu un logu noformējumam ir ārkārtīgi daudz iespēju – noderēs prožektori, LED spuldzītes un virtenes, krāsainas lampu spuldzes, neona gaismas un citi apgaismes ķermeņi. Fasādes pārveidošanai var izmantot arī projektorus, kodoskopus, diaprojektorus un citas multimediju iekārtas. Noderīgi materiāli gan fasāžu, gan logu pārveidošanai būs trafareti un stencili, tonējošās krāsas, krāsainās līmplēves, audumi un citi materiāli, kas nokrāso logu ailu gaismu. Latvijas dzimšanas dienā – 18. novembrī – ikviens aicināts ēku un logu noformējumā izmantot sveces.

Festivāla organizatori akcentē nepieciešamību parūpēties par ugunsdrošību, rūpīgi izturēties pret savu un kaimiņu mantu, kā arī ievērot piesardzību, darbojoties ar elektrību un dzīvo uguni. Jāatceras, ka fasāžu izgaismošanai jāsaņem ēkas īpašnieka atļauja.

Vairāk informācijas par līdzdalības akciju gaismas festivāla Staro Rīga 2014 mājaslapā staroriga.lv, kā arī zvanot uz nodibinājuma Rīga 2014 biroju pa tālr.: 67041022 vai rakstot uz e-pastu info@staroriga.lv.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl