Valsts pirmā lēdija kļuvusi par orķestra patronesi

Pievienot komentāru
Valsts pirmā lēdija kļuvusi par orķestra patronesi
Foto: A. Požarskis

Valsts prezidenta kundze Iveta Vējone kļuvusi par Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) patronesi. Valsts pirmā lēdija piekritusi īpašajam ”titulam”, tādējādi sniedzot atbalstu LNSO un stiprinātu to kā nacionālas nozīmes klasiskās mūzikas aprites pamatvērtību.

Pēc 28. decembrī notikušā LNSO Vecgada koncerta ar Raimondu Paulu apmeklējuma Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Iveta Vējones kundze tikās ar LNSO galveno diriģentu un māksliniecisko vadītāju Andri Pogu un orķestra direktori Indru Lūkinu, lai pārrunātu iespējamo turpmāko sadarbību, informē LNSO pārstāve Dagnija Dižbite-Svarinska.

”Esam pagodināti un gandarīti par Valsts prezidenta un viņa kundzes ļoti ieinteresēto attieksmi valsts kultūrpolitikas jautājumos. Domājam, ka Ivetas Vējones dalība orķestra dzīvē patroneses statusā palīdzēs aktivizēt izglītojošo programmu, dodot iespēju mūzikas skolu audzēkņiem no visas Latvijas apmeklēt simfoniskās mūzikas koncertus un rosinot viņu interesi izvēlēties profesionāla mūziķa karjeru. Pārrunājām arī savstarpēju sadarbību valsts reprezentācijas pasākumu rīkošanā, ” stāsta Indra Lūkina, LNSO vadītāja.

Foto

2015. gadu Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris noslēdz ar trim krāšņiem Vecgada koncertiem, kuru programma veidota kopā ar maestro Raimondu Paulu viņa 80. dzimšanas dienas ieskaņā. Koncertos piedalās dziedātāji Sonora Vaice un Daumants Kalniņš, saksofonists Oskars Petrauskis un jauniešu koris Kamēr…. Lielās mūzikas balvas 2013 ieguvējs kategorijā Gada jaunais mākslinieks Jānis Liepiņš ir šo koncertu diriģents.

Pēdējais no LNSO Vecgada koncertiem gaidāms šodien, 30. decembrī, Lielajā ģildē.