Komentāri
Valmieras teātrī šonedēļ pirmizrādi piedzīvos ”Vienādas asinis”
Foto: Mārtiņš Vilkārsis

Sestdien, 20. septembrī, Valmieras teātra Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos Laura Gundara luga ”Vienādas asinis” Mārtiņa Vilkārša režijā.

”Vienādās asinis” ir stāsts par Jaungada nakti, kad Zemīšu mājās tiek lietas laimes, zīlēts un burts, lai katrs panāktu tieši to, ko vēlas. Tā kā iestudējuma režisors ir Mārtiņš Vilkārsis, kurš līdz šim teātrī darbojies tikai kā scenogrāfs, uzvedumā būtiska nozīme būs dažādiem vizuāliem risinājumiem: aktieru spēli papildinās Arta Dzērves videoefekti, Igora Kapustina gaismu partitūra, Annas Heinrihsones kostīmi un Ingas Raudingas iestudētās dejas. Izrādē skanēs Jāņa Ivanova mūzika.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lauris Gundars lugā radoši attīstījis Rūdolfa Blaumaņa darbos atrastus motīvus. Dramaturgs uzskata, ka Blaumaņa pasaule ir daudz skarbāka, nekā to pierasts interpretēt. ”Mēs joprojām Blaumaņa lugās labprātāk redzam gluži citus ļaudis – tēlus, kuri atbilst mūsu vēlmēm pēc ideāla, ne tos, kuri dzīvoja Blaumaņa reālajā pasaulē, un kuru dzīves viņam sāpēja,” viņš uzsver. Arī ”Vienādas asinis” ir visai skarbs vēstījums par savtīgumu un nevēlēšanos ieklausīties savu tuvāko teiktajā, par lepnību un varaskāri, bet arī par mīlestību kā pretrunīgām un sarežģītām jūtām, ko pat pašam reizēm grūti apjaust. Lugā šīs pretrunas iemiesotas trijos Zemīšu Marijas tēlos, ko spēlē Māra Mennika, Elīna Vāne un Anta Aizupe. Vecā Zemīša lomā viesojas Jānis Jarāns, pārējās lomās aktieri Mārtiņš Meiers (Zemīšu kalps Pēteris), Mārtiņš Upenieks (kalējs Matīss), Inese Ramute (Made), Rihards Rudāks (Jēkabs), Ilze Lieckalniņa (Līze), Ilze Pukinska (Annule), Krišjānis Salmiņš (Andžs).

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl