Valmieras teātrī debitēs režisors Mārtiņš Vilkārsis

Komentāri
Valmieras teātrī debitēs režisors Mārtiņš Vilkārsis
Publicitātes foto

Valmieras drāmas teātrī 20.septembrī ar Laura Gundara lugu ”Vienādas asinis” debitēs režisors Mārtiņš Vilkārsis.

”Visi radošās komandas dalībnieki ir atbildīgi režisora priekšā, bet režisors atbild publikas priekšā,” būtisko atšķirību starp teātra radošajām profesijām uzsver Vilkārsis, kurš būs arī jauniestudējuma scenogrāfs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lugā, kas tapusi pēcVilkārša ierosmes, izmantoti motīvi no Rūdolfa Blaumaņa darbiem. Radošajā komandā ir arī kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone, horeogrāfe Inga Raudinga, mūzikas konsultants Juris Vaivods, videomākslinieks Artis Dzērve, gaismu mākslinieks Igors Kapustins un citi.

Mārtiņa Vilkārša līdzšinējā darbība scenogrāfijas jomā daudzkārt ir pierādījusi, cik dziļi viņš izprot režisora kā izrādes idejas un koptēla radītāja darbu, un tagad viņš ir nolēmis spert nākamo soli – pats kļūt ne vien par izrādes telpas, bet arī aktieru psiholoģisko attiecību veidotāju. ”Daudzi režisori izvēlas debijai Valmieru, jo šeit viņiem uzticas un ļauj piepildīt savas ieceres,” saka teātra direktore Evita Sniedze ”Turklāt Mārtiņš Vilkārsis šeit ir strādājis daudz un veiksmīgi, un viņa scenogrāfija nereti bija režisoriska. Atcerēsimies kaut vai moku ratu Krodera iestudētajā ”Karalī Līrā” – tas iemiesoja pašu kara būtību.”

Izrāde iecerēta kā sirreāls trilleris – stāsts par priekšstatiem un aizspriedumiem, par māņticību un realitāti, kuri ne tikai Blaumaņa laikā, bet arī mūsdienās piepilda mūsu ikdienu. ”Mēs ar Lauri Gundaru jau sen bijām runājuši par uzvedumu, kurā scenogrāfijai būtu ne tikai pastarpināta nozīme, bet vizuālā puse būtu arī jēgas nesēja. Blaumaņa stāsts ”Kā vecais Zemītis pašu nelabo redzēja” ierosināja ideju par zīlēšanu un spokošanos, kas nu reiz ir arī vizuāla lieta,” stāsta režisors. ”Otrs, kas mani ieinteresēja – Blaumanis līdz šim ir interpretēts ļoti dažādi, taču nekad no ”gogoliska” skatpunkta. Bet ”Vecajam Zemītim” ir daudz kopīga ar Gogoļa ”Vakariem ciematā pie Dikaņkas” gan satura, gan noskaņas ziņā.”

No Blaumaņa stāsta Gundars guvis tikai ierosmi – luga ”Vienādas asinis” ir oriģināldarbs, kurā daudz svarīgāka par konkrētu darbu motīviem ir Blaumaņa daiļrades izjūta. To dramaturgs pierādījis jau iepriekš, sarakstot ”Skroderdienu” savdabīgu turpinājumu ”Advents Silmačos”, kas iestudēta gan Valmieras, gan Liepājas teātrī.

Izrādē ”Vienādas asinis” spēlēs aktieri Jānis Jarāns, Māra Mennika, Elīna Vāne, Anta Aizupe, Mārtiņš Meiers, Mārtiņš Upenieks, Inese Ramute, Rihards Rudāks, Krišjānis Salmiņš, Ilze Lieckalniņa, Ilze Pukinska.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl