Valmieras teātrī Balle būs

Komentāri
Valmieras teātrī Balle būs
Foto: Gatis Priednieks-Melnacis

Šomēnes Valmieras Drāmas teātrī pirmizrādi piedzīvos muzikāla un dejiska izrāde Balle būs, ko pēc Laura Gundara scenārija veido režisors un scenogrāfs Reinis Suhanovs, informē teātra pārstāve Edīte Tišheizere.

Iestudējums sekos četrpadsmit cilvēku dzīvesstāstiem dažādos laikos, bet vienojošais elements būs deju zāle Apollo, kura tāpat mainīsies notikumiem līdzi. Katrā no laika periodiem ir savi ritmi un tam brīdim visjaunākās dejas, modernākie kostīmi, katrā ballītē cilvēki dziedās to, kas tikko nācis modē vai kļuvis par tradīciju. ”Lai kas arī nenotiktu – balle būs,” saka režisors.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ir cerīgs jauna gadsimta sākums, 1905. gads, un uzņēmīgā Ilze Rozenberga (Ilze Pukinska) ar dēlu Emīlu (Kārlis Neimanis) atver kafejnīcu Apollo ar deju zāli, kur pulcēties apkārtnes ļaudīm. Nevienu tur nešķiros pēc valodas un deju prasmes. Cauri deju zālei plūdīs laikmeti – gan pasaules kari un miera dzīve, gan pēckara nabadzība, kosmiskās ēras sākums un Atmoda. Katrā no tiem cilvēki rīkosies tā, kā viņiem liksies pareizi vai droši, vai nepieciešami, līdz ar to veidojot arī savu likteni. Izvēle vai nepieciešamība reizēm nostādīs draugus pretējās pusēs, citreiz liks apvienoties tiem, kas nemaz to nevēlas.

”Es gribu pateikt uzreiz, ka tā nav vēstures grāmata, tā pat nav izrāde par vēsturi,” akcentē režisors Reinis Suhanovs. ”Tie pilnīgi noteikti ir stāsti par to, kā dažādos laikos cilvēks dzīvo savu dzīvi, un tajā ir viss – darbs, mīlestība, ģimene, prieki, laime, protams, arī bēdas. Bet galvenais – nav tādu laiku, kad ļaudis neatrastu iemeslu svētkiem un iespēju justies laimīgi. Un tāpēc mūsu varoņi ik pa brīdim pēkšņi metīsies kādā neprātīgā dejā!” Viņš iestudējuma norises salīdzina ar laika mašīnu, kurā iekāpuši, cilvēki paši nekļūst vecāki, nemaina ne raksturu, ne ārieni, taču nonāk aizvien jaunā laikmetā – no 20. gadsimta sākuma līdz šodienai.

Izrādē četrpadsmit cilvēku dzīvesstāstus izspēlēs Rūta Dišlere, Dace Everss, Rihards Jakovels, Januss Johansons, Ilze Lieckalniņa, Oskars Morozovs, Kārlis Neimanis, Ilze Pukinska, Inese Ramute, Rihards Rudāks, Inga Apine, Arnolds Osis, Jānis Znotiņš, Linda Mīļā. Iestudējumā piedalīsies arī mūziķi Oskars Siliņš (vijole), Mārtiņš Roziņš (akordeons, klavieres, saksofons, ģitāra), Raivo Ozols (bass) un Emīls Zilberts (sitamie instrumenti, klavieres), kurš ir arī izrādes muzikālais vadītājs, komponists un aranžētājs. Izrādes plastisko partitūru radījusi horeogrāfe Inga Raudinga, kostīmu māksliniece ir Anna Heinrihsone.

Iestudējuma Balle būs pirmizrāde – 19. decembrī.

Biļetes un informācija: vdt.lv

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl