Valmierā svinēs Valmieras puiku dienu

Komentāri
Valmierā svinēs Valmieras puiku dienu
Valmieras sv. Sīmaņa baznīca. Foto: Observe The Banana, Flickr.com

4. decembrī Valmieras integrētajā bibliotēkā un Vidzemes Augstskolā notiks Valmieras puiku diena, kas tiks veltīta arī grāmatas autoram, rakstniekam Pāvilam Rozītim, kuram 1. decembrī apritēs 125 gadi.

Kā informē Vidzemes Augstskolas studentu apvienības kultūras virziena vadītāja Vera Grāvīte, par godu rakstnieka jubilejai un viņa gara darbam jau sesto gadu pēc kārtas ar dažādu pasākumu kopumu Valmieras integrētajā bibliotēkā un Vidzemes Augstskolā tiks svinēta Valmieras puiku diena.

Plkst. 11.00 Valmieras skolu 9.klašu puiši tiksies pasākumā Valmieras puikas pēc 100 gadiem, kura laikā notiks tikšanās ar Valmieras muzeja Vēstures nodaļas vadītāju Ingrīdu Zīriņu, kurš stāstīs par Valmieras puiku takām. Pasākuma laikā notiks saruna par vīrišķību un atbildību ar atvaļinātu pulkvežleitnantu, Beverīnas novada deputātu Sandri Brālēnu.

Savukārt plkst.18:00 sāksies pasākums Mēs veidojam citu laiku, kura programmā – Ingrīdas Zīriņas stāsts par romāna Valmieras puikas atainoto laiku, improvizācijas teātra ViA GARS uzstāšanās un muzikāla vakarēšana kopā ar Vidzemes Augstskolas studentiem. Uz pasākumu aicināti visi interesenti.

Pāvila Rozīša autobiogrāfiskais romāns Valmieras puikas stāsta par vienu gadu Valmieras skolēnu un iedzīvotāju dzīvēs. Notikumi risinās pirms 1905. gada revolūcijas, kad vietējie iedzīvotāji cīnās par savām tiesībām, rīkojot slepenas sapulces un iedrošinot viens otru uz domām par cīņu.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl