Top unikāla Kartupeļu opera bērniem

Komentāri
Top unikāla Kartupeļu opera bērniem
Foto: Susy Morris, Flickr.com

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros 24. novembrī Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē notiks Ineses Zanderes un sešu latviešu komponistu kopīgi radītā koncertuzveduma Kartupeļu opera pirmizrāde, informē nodibinājuma Rīga 2014 pārstāvis Mārtiņš Drēģeris.

Seši latviešu komponisti – Lolita Ritmane, Evija Skuķe, Rihards Dubra, Līga Celma-Kursiete, Mārtiņš Brauns un Andris Sējāns – radījuši Kartupeļu operu – krāsainu un daudzveidīgu jaundarbu bērniem, mūzikā atveidojot vēstures faktos balstītu Ineses Zanderes pasaku par kartupeļu ceļojumu. Muzikālo stāstu izpildīs īpaši šim koncertuzvedumam aicināta komanda – solisti Evita Zālīte, Juris Vizbulis, Annija Putniņa, Ivars Cinkuss, Jānis Strazdiņš un citi, Rīgas Doma meiteņu koris TIARA un Kartupeļu operas orķestris.

Kartupeļu opera stāsta par Mazā Kartupeļa aizraujošo un nedaudz baismīgo ceļojumu no Andu kalniem Dienvidamerikā caur Eiropas karaļnamiem uz laukiem Latvijā. Kondors, Hercogs Jēkabs, mūks Jeronīms, Kurmis, Žurkas, Stērķeles jaunkundze un Ķīseļa kungs – tie ir tikai daži no personāžiem, kurus savā ceļā sastop Mazais Kartupelis. Īpaša loma būs arī nazītim. Tomēr galvenais jautājums izrādē – kāds ir Mazā Kartupeļa lielais dzīves uzdevums. Uz izrādēm skatītāji aicināti ņemt līdzi kartupeli, kuru varēs ziedot pārtikas bankai Paēdušai Latvijai.

Kartupeļu operas režisore ir Margo Zālīte, scenogrāfi – Ineta Sipunova un Oskars Dreģis, tērpu māksliniece – Liene Dobrāja, horeogrāfs – Alberts Kivlenieks un diriģente – Aira Birziņa.

Koncertuzveduma Kartupeļu opera pirmizrāde notiks 24. novembrī Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē. Vēlāk Rīgā koncertzālē Rīga būs skatāmas vēl divas izrādes – 3. un 7. decembrī.

Iestudējumu būs iespējams noskatīties arī citviet Latvijā – 31. janvārī Ventspils kultūras namā Jūras vārti, 5. februārī Latgales vēstniecībā Gors Rēzeknē, 19. februārī Liepājas teātrī, 19. aprīlī Vidzemes koncertzālē Cēsis. Kartupeļu opera uz izrādēm gaidīs ģimenes ar skolas vecuma bērniem. Biļetes uz uzvedumu Rīgā jau var iegādāties Biļešu paradīzes kasēs visā Latvijā, kā arī bilesuparadize.lv. Uz pārējām izrādēm biļetes būs pārdošanā no 10. novembra.

Koncertuzvedums Kartupeļu opera ir daļa projekta Kartupeļu opera, kas norisinās Eiropas kultūras galvaspilsēta programmā. Piedaloties interaktīvā spēlē Draugs podā vai Kartupeļa dienasgrāmata, 1849 jaunāko klašu skolēni visā Latvijā mācījās labas uzvedības principus virtuālajā vidē un apguva bioloģiskās saimniekošanas pamatus, izaudzējot podā savu kartupeli un uzzinot daudz jauna par mūsu otro maizi kartupelis.lv.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl