Komentāri

27. janvārī Arhitektūras un mediju centrā H2O6 Latvijas pirmizrādi piedzīvos Dejas Anatomijas izrāde–performance Mežonīgā triloģija par kopienām Norvēģijas, Dānijas un Latvijas pierobežu teritorijās, informē izrādes producente Zane Estere Gruntmane.

Izrāde–performance Mežonīgā triloģija portretē Norvēģijas, Dānijas un Latvijas kopienas pierobežu teritorijās, kur par galvenajiem jautājumiem ir izvirzīti vietējo iedzīvotāju vērtības un vietas kā identitātes veidotājas. Tajā dokumentēti iedzīvotāju stāsti un ikdienas dzīves epizodes, ko papildina radošās komandas gūtie iespaidi un vērojumi.

Izrāde–performance tapusi laikmetīgās dejas rezidenču programmas Wilderness ietvaros, kas radošai komandai 2013. gadā sniedza iespēju viesoties Dānijas ciematā Toflundē, Norvēģijas pilsētā Hammerfestā, taču 2014. gada vasaras sākumā pēc pašu inciatīvas apmeklēja Latvijas Austrumu pierobežas ciemu Indra. Triloģijas katra daļa caur kustību, dzīvo mūziku un video stāstiem atklās spilgtākos vietējo iedzīvotāju identitātes veidojošos aspektus, kā no vēsturiskā, politiskā un sociālā, tā arī klimatisko apstākļu un teritoriālā skatpunkta.

Izrādes radošā komanda: ideja, horeogrāfija, izpildītāji – Elīna Gaitjukeviča, Agnese Bordjukova, ideja, izpildītājs – Edgars Šļakota, ideja, mūzikas autore un izpildītāja – Laima Jansone, scenogrāfe – Anda Skrējāne , video mākslinieks – Raitis Ābele, video operators – Valentīns Nagibins, video skaņa – Arvīds Augšups, Anete Vanaga, gaismas – Dāvis Burmeisters, izrādes producente – Zane Estere Gruntmane.

Mežonīgās triloģijas pirmā publiskā prezentācija notika pērn augustā Marianhamā Somijā Ziemeļvalstu un Baltijas valstu dejas platformas kedja 2012 – 2015 ikgadējā tikšanās reizē.

Izrāde Mežonīgā triloģija ir apvienības Dejas Anatomija un skatuves mākslas producentu kompānijas Pigeon-Bridge pirmais kopproducētais darbs, radot performances žanra izrādi, kur tiek izmantotas dažādas mākslas izteiksmes valodas, lai izzinātu kultūras daudzveidību un pētītu sociālus jautājumus un to nozīmi šodienā.

Tuvākās izrādes: 27., 28. un 29. janvārī plkst. 19:00. Norises vieta – Arhitektūras un mediju centrā H2O 6, Ūdens ielā 6, Pārdaugavā. Biļetes var iegādāties Biļešu paradīzes kasēs un bilesuparadize.lv, cena – 5-9 eiro.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl