Top neparasta izrāde Mežonīgā triloģija par kopienām pierobežās

0 Komentāru
Top neparasta izrāde Mežonīgā triloģija par kopienām pierobežās
Publicitātes foto

27. janvārī Arhitektūras un mediju centrā H2O6 Latvijas pirmizrādi piedzīvos Dejas Anatomijas izrāde–performance Mežonīgā triloģija par kopienām Norvēģijas, Dānijas un Latvijas pierobežu teritorijās, informē izrādes producente Zane Estere Gruntmane.

Izrāde–performance Mežonīgā triloģija portretē Norvēģijas, Dānijas un Latvijas kopienas pierobežu teritorijās, kur par galvenajiem jautājumiem ir izvirzīti vietējo iedzīvotāju vērtības un vietas kā identitātes veidotājas. Tajā dokumentēti iedzīvotāju stāsti un ikdienas dzīves epizodes, ko papildina radošās komandas gūtie iespaidi un vērojumi.

Izrāde–performance tapusi laikmetīgās dejas rezidenču programmas Wilderness ietvaros, kas radošai komandai 2013. gadā sniedza iespēju viesoties Dānijas ciematā Toflundē, Norvēģijas pilsētā Hammerfestā, taču 2014. gada vasaras sākumā pēc pašu inciatīvas apmeklēja Latvijas Austrumu pierobežas ciemu Indra. Triloģijas katra daļa caur kustību, dzīvo mūziku un video stāstiem atklās spilgtākos vietējo iedzīvotāju identitātes veidojošos aspektus, kā no vēsturiskā, politiskā un sociālā, tā arī klimatisko apstākļu un teritoriālā skatpunkta.

Izrādes radošā komanda: ideja, horeogrāfija, izpildītāji – Elīna Gaitjukeviča, Agnese Bordjukova, ideja, izpildītājs – Edgars Šļakota, ideja, mūzikas autore un izpildītāja – Laima Jansone, scenogrāfe – Anda Skrējāne , video mākslinieks – Raitis Ābele, video operators – Valentīns Nagibins, video skaņa – Arvīds Augšups, Anete Vanaga, gaismas – Dāvis Burmeisters, izrādes producente – Zane Estere Gruntmane.

Mežonīgās triloģijas pirmā publiskā prezentācija notika pērn augustā Marianhamā Somijā Ziemeļvalstu un Baltijas valstu dejas platformas kedja 2012 – 2015 ikgadējā tikšanās reizē.

Izrāde Mežonīgā triloģija ir apvienības Dejas Anatomija un skatuves mākslas producentu kompānijas Pigeon-Bridge pirmais kopproducētais darbs, radot performances žanra izrādi, kur tiek izmantotas dažādas mākslas izteiksmes valodas, lai izzinātu kultūras daudzveidību un pētītu sociālus jautājumus un to nozīmi šodienā.

Tuvākās izrādes: 27., 28. un 29. janvārī plkst. 19:00. Norises vieta – Arhitektūras un mediju centrā H2O 6, Ūdens ielā 6, Pārdaugavā. Biļetes var iegādāties Biļešu paradīzes kasēs un bilesuparadize.lv, cena – 5-9 eiro.

0 Komentāru