Top izrāde par mākslinieku Kārli Padegu

0 Komentāru
Top izrāde par mākslinieku Kārli Padegu
Publicitātes foto

1. februārī izstāžu zālē Arsenāls pirmizrādi piedzīvos iestudējums Padegs un Padegs par gleznotāju un grafiķi Kārli Padegu (1911-1940), ko iestudē Varis Piņķis, informē producente Laila Baumane.

Latvijas mākslinieku vidū ir daudz personību, par kurām ir vērts veidot stāstus un uzvedumus. Nodibinājums Mūzikas un mākslas atbalsta fonds turpina izrāžu un stāstu ciklu par spilgtām personībām kultūrā un mākslā, īstenojot izrādi par 20.gs. sākuma mākslinieku un slaveno Rīgas dendiju Kārli Padegu, stāsta L. Baumane.

“Kārlis Padegs no piemirsta, galvenokārt mākslinieku aprindās zināma leģendāra tēla un sabiedrības autsaidera jau krietnu laiku kļuvis par Latvijas kultūras zīmolu un ilustrēto žurnālu rotu. Viņa darbi Latvijas nedaudzajiem turīgajiem kolekcionāriem ir grūti pieejami un dārgi krājumi. Viņa mākslas lielākās vērtības šobrīd varētu būt rafinēta rokas veiklība un izteiksmes dažādība, dzēlīga ironija un vēl nesaudzīgākā pašironija, bet, iespējams, vēl būtiskāka ir dzīves mūžīgās traģikas izjūta ne tikai kapitālisma krīzes apstākļos vien,” raksta Jānis Kalnačs grāmatā Kārlis Padegs, Neputns, 2014.

Izrādes notiks izstāžu zālē Arsenāls, Torņa iela 1, Rīgā, 1., 2., 6. un 7. februārī plkst. 19:00. Biļetes nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs un bilesuparadize.lv.

Radošā komanda: režisors Varis Piņķis, dramaturgs Ivo Briedis, lomās – Mārtiņš Upenieks un Inga Tropa, mākslinieks Māris Ruskulis, gaismu mākslinieks Rauls Lorencis.

0 Komentāru