Staro Rīga dominēs starptautiski atzīti gaismas objekti

0 Komentāru
Staro Rīga dominēs starptautiski atzīti gaismas objekti
Publicitātes foto

Gaismas festivāls Staro Rīga 2014 notiks no 14. līdz 18. novembrim, piedāvājot plašu ārvalstu mākslinieku darbu skati un Latvijas mākslinieku gaismas objektu parādi.

Eiropas kultūras galvaspilsētas gadā, piedzīvojot pozitīvu “force majeure”, gaismas festivāls Staro Rīga 2014 pirmoreiz piedāvās plašu ārvalstu mākslinieku darbu skati un vērienīgā līdzdalības akcijā aicinās ikvienu rīdzinieku iesaistīties pilsētas izgaismošanā. Gaismas festivāls Staro Rīga 2014 norisināsies piecu vakaru garumā – no 14. līdz 18. novembrim no plkst. 18.00 līdz 23.00.

Kā akcentē nodibinājuma Rīga 2014 pārstāve Linda Pastare, šogad festivāls piedzīvos kvalitatīvi jaunu soli uz priekšu, galvenie festivāla objekti būs starptautiski atzītas un īpaši festivālam veidotas videoinstalācijas, projekcijas, “mapping” un gaismu instalāciju objekti. Festivāla pamatprogrammā iekļauti Latvijas, Lietuvas, Anglijas, Francijas, Kanādas, Portugāles un citu valstu mākslinieku darbi. Tie būs starptautiski atzītu gaismas mākslinieku objekti no lielākajiem pasaules gaismas festivāliem, gan arī vairāki īpaši Rīgai veidoti starptautisko mākslinieku jaundarbi.

Pirmo reizi Rīgā tiks realizēta iespaidīga Latvijas mākslinieku gaismas objektu parāde, kurā, izmantojot dažādus gaismas specefektus, tiks izstāstīts gaismas slepenās dzīves urbānais stāsts. Parāde Vecrīgā kilometra garumā būs skatāma katru vakaru divas reizes. Festivāla programmā atdzīvosies arī šovasar Rīga 2014 programmā tapušais Baltijas valstīs lielākais grafiti zīmējums Saule. Pērkons. Daugava.

Staro Rīga 2014 notiks Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas tematiskās līnijas Rīgas karnevāls ietvaros. Šā gada festivāla tēma Rīgas karnevāls atspoguļosies gan tā pamatprogrammā, gan tāda paša nosaukuma līdzdalības akcijā, ko šogad uzsāk gaismas festivāls Staro Rīga.

”Karnevāls ir prieka un pārvērtību zīme. Rīgas karnevāls gaismas festivālā piesaka ne tikai ideju par pilsētas, ēku, fasāžu, logu pārvērtību un iestarošanos, bet arī turpina piedāvāt prieka pilnu piedzīvojumu, meklējumu un atklājumu sajūtu, ko zināmā mērā simbolizē karuselis. Iekāpjot karuselī, mēs it kā dodamies ceļojumā, ļaujamies aizrautīgam lidojumam, izkāpjot šķiet, ka pasaule jau ir pārmainījusies, esam izkāpuši pavisam citā vietā – gaišākā un priecīgākā, un arī paši neviļus esam mainījušies un kļuvuši labāki,” festivāla tēmu un līdzdalības akciju raksturo nodibinājuma Rīga 2014 vadītāja un Staro Rīga 2014 kuratore Diāna Čivle.

Gaismas festivāla Staro Rīga 2014 programmas objekti atradīsies centrā un Vecrīgā, bet visa Rīga sāks gatavoties lielajam Rīgas karnevālam jau pavisam drīz. Iedzīvotāji, uzņēmēji, draugu klubi un individuāli dalībnieki tiek īpaši aicināti iesaistīties līdzdalības akcijā Rīgas karnevāls ar devīzi Izgaismo savu pilsētu un veidot krāsainas instalācijas pilsētas namu logos un uz māju fasādēm.

0 Komentāru