Spožākās Tallinn Music Week zvaigznes uzstāsies Positivus

Komentāri
Spožākās Tallinn Music Week zvaigznes uzstāsies Positivus
Publicitāted foto

Jau ceturto gadu Positivus festivālā Tallinn Music Week piedāvās īpaši sagatavotu programmu, kurā iemirdzēsies Igaunijas jaunie, daudzsološie mūziķi. Šogad Tallinn Music Week mākslinieki uzstāsies uz Palladium skatuves.

Tallinn Music Week ir viens no lielākajiem mūzikas industrijas pavasara pasākumiem Baltijā, un ik gadu tajā tiek atklātas jaunas zvaigznes. Savā ziņā nokļūšana uz Tallinn Music Week skatuves katram jaunajam mūziķim ir nepārprotams vēstījums – tu esi pamanīts.

Post-punk, post-pop un elektronika ir trīs galvenie vaļi, uz kuriem balstās Badass Yuki muzikālā koncepcija. Pielieciet klāt vēl īpatnējo vokālu, kas skan kā no dziļa pagraba, no dvēseles pašām dzīlēm, brīžiem nedaudz psihedēliskos skaņu virknējumus, hipnotizējošos ritmus, un kļūs skaidrs, kāpēc Badass Yuki ir viena no tām Igaunijas muzikālajām apvienībām, kuru noteikti ir vērts paturēt atmiņā.

R’n B, indie – pops un džezs, kā arī klasiskās mūzikas elementi ir raksturīgi muzikālās apvienības cirkl dzidrajam skanējumam, kuram kā vēl viens instruments līdz ar perkusijām, klavierēm un ģitārām cauri vijas vokālistes Liis Ring gaišā balss. Elektronikas pamatelementu izmantošana, jauna skanējuma meklējumi – circl ir īstā grupa, kuru klausīties saulainā pļavā.

Curly Strings apbur – viņu mūziku klausās folkmūzikas mīļotāji, popmūzikas fani, jaunieši, seniori un visi pārējie, kuri spēj novērtēt augstvērtīgas melodijas. Tapušas uz Igaunijas tautas tradīciju, kantrīmūzikas un akadēmiskās mūzikas pamata, Curly Strings dziesmas aizrauj, jo īpaši dzimtajā Igaunijā – to teksti ir tapuši sadarbībā ar igauņu pazīstamākajiem dzejniekiem. Taču arī, nesaprotot ne vārda igauniski, Curly Strings melodijas pašas atrod ceļu uz klausītāju sirdīm.

Gorõ Lana nāk ar enerģiju, kas saved kopā cilvēkus, pat ja viņi nerunā vienā valodā. Uz Igaunijas hiphopa scēnas fona viņi ir pazīstamākā grupa, kas tekstus ber krieviski. Enerģija, spēks, jauda – Gorõ Lana uzstāšanās ir dinamiskas un uzlādējošas. Ne velti Gorõ Lana tiek uzskatīta par vienu no labākajām Igaunijas hiphopa apvienībām, kuru repertuārā būtiska vieta ir arī jazz-rap.

Enerģiska fankmūzika ar īstu ballītes noskaņu – Lexsoul Dancemachine piedāvā dūmakainas melodijas, kas tā vien saķer un nelaiž vaļā vēl ilgi pēc noklausīšanās. Neslēpjot ironiju, jaunie igauņu mūziķi ir kārtīgi apguvuši klasiskā funk teritoriju un divu gadu laikā kopš pastāvēšanas jau paguvuši iekarot klausītāju sirdis visa Baltijā.

Vokālas fantāzijas, izsmalcināti instrumentālie aranžējumi un elektroniskie ritmi – MiaMee piedāvā brīvas improvizācijas džeza un avangarda noskaņās, uzburot mistērijām pilnu skaņu telpu. Pērn dzimtajā Igaunijā izdotais MiaMee debijas albums Some Other Me tika atzīts par labāko savā žanrā, savukārt vadošā vokāliste Liina Saar guva labākās jaunās vokālistes laurus. Katra MiaMee uzstāšanās ir notikums, kas uz mirkli liek apstāties laikam.

Indie rock apvienība Tallinn Daggers ir mākslas projekts, kas maina formu un sastāvu studijas sesijās un dzīvajos koncertos, lai realizētu visavangardiskākās idejas. Šobrīd noenkurojušies indie rock ostā, Tallinn Daggers klasiskos ritmus kombinē ar īpašu pieeju skaņu sarindošanai, tā radot stadiona auditorijas cienīgas melodijas. Mūsdienīgs, jauns skanējums, kas atsauc atmiņā tādus klasikas dižgarus kā Jesus and the Mary Chain vai The Cure – Tallinn Daggers uzstāšanās ir notikums īstas mūzikas mīļotājiem.

Devītais Positivus festivāls, kas no 17. līdz 19. jūlijam norisināsies Salacgrīvas Zvejnieku parkā, kā ierasts, būs notikums visiem augstvērtīgas mūzikas un traku ballīšu cienītājiem. Līdz šim festivālā dalību apstiprinājuši Robert Plant and the Sensational Space Shifters, Placebo, Kasabian, Warpaint, St.Vincent, Basement Jaxx, Tom Odell, Jungle, Charli XCX, Lamb, Everything Everything, Fenech-Soler, Jack Garratt, Ewert and the Two Dragons, The Sound Poets, Kate Boy, King Gizzard & The Lizard Wizard, Triana Park, Max Jury, Soak, Peace, East India Youth, DJ Jonathan Toubin, Indiana, Vök, Jennie Abrahamson, Rangleklods, Public Access T.V., Rival Sons, Ghostpoet, Inokentijs Mārpls, Momend, Laika Suns, Galvanic Elephants, Zebra Island, Super Besse, The Bongo Club, DJ Krankenwagen, Future Folk Orchestra, Parára, The Pink Elephant, Mona de bo, Alise Joste, Matīss Kļaviņš, Würffel, Sibyl Vane, The Werg, Garbanotas Bosistas, Moontalk, , DJ Toms Grēviņš & Oded Kafri, Rīgas Modes, Sigma, Pienvedēja Piedzīvojumi, The Big Bluff un Laime Pilnīga. Līdz festivāla sākumam gaidāmi vēl vairāki paziņojumi par māksliniekiem, kas uzstāsies uz Positivus sešām skatuvēm.

Festivāla biļetes nopērkamas positivusfestival.com, Biļešu servisa kasēs un Nordea bankomātos.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl